Към съдържанието

Снимка

фетална морфология

• Влезте в профила си за да пишете
159 отговора на тази тема

#1 maria_pet

maria_pet

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 30 January 2008 - 01:01 PM

Какво предсгавлява феталната морфология?Кога трябва да се направи?Може ли всяко Аг да я направи или се изисква ходене на специалист АГ по фетална морфология?Задължителна ли е?Дайте мнение.Мисля,че това ще е информация полезна за много от нас.

#2 tgtodorova

tgtodorova

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1066 Мнения:

Публикувано 30 January 2008 - 01:14 PM

Аз ходих на фетална морфология в 24 седмица по мое желание.Мисля,че не е задължителна.Там ще разбереш всичко за състоянието на бебето.Според мен е много полезно.Прегледа ми продължи около 40-50 минути,дадаха ми и диск.
Прависе в някой клиники и болници.
Публикувано изображение

#3 Eyoree

Eyoree

Модератор

• Потребител
  • PipPip
  • 950 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 30 January 2008 - 01:23 PM

Феталната морфология включва ехография, и доплерова диагностика на работата на клапите и главните кръвоносни съдове на сърцето. Феталната морфология се препоръчва, ако има съмнения за някакви аномалии и се извършава във възможно най-ранния стадий на бременността, веднага след приключвване на органогенезата. Когато бях бременна съм ходила при Д-р Марков и съм доволна. Ако искаш пиши ми на лини за координатите.
Dosis Sola Facid Venenum...

#4 veselina

veselina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоSofiq

Публикувано 30 January 2008 - 01:31 PM

На фетална морфология аз ходех през месец и половина в един медицински център в София казва се Фемина,много добри специалисти има.Всеки път пла6тах по 50 лв.,но не съжалявам ,всичко ми казваха,ехография,абсолютно всички органи как работят на бебето,кръвопотока.

#5 maria_pet

maria_pet

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 30 January 2008 - 01:40 PM

Аз си мисля,че всеки път когато отидеш на консултация би трябвало да огледат бебето изцяло.Какво има и какво няма.Иначе защо ходим всеки месец?Аз живея в Пловдив и ходя при д-р Дренски,ако някой е ходил при него нека сподели мнението си.Ще ви бъда благодарна.Той прави ли фетална морфология?На миналия преглед бях в 16г.с.и ме гледа доста време,дали пък не е правил точно това,но не ми е казал?

#6 Lora Hamberger

Lora Hamberger

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1161 Мнения:
  • МястоAvstria,Marchtrenk

Публикувано 30 January 2008 - 03:16 PM

АЗ бях миналата седмица,т.е 21 г.с.Тук в Австрия е zадължително,zа България нямам представа,но е хубаво е да си иде.Иzмериха ни всички органи и така.А,и ни ни каzаха ,че е момиченце :babygirl: Но самото иzследвани ми го правиха в клиника ,иzисква специялна апаратура,която не всеки гинеколог има,4 Д ехограф мисля.Леко бременеене мами :)
Публикувано изображение

#7 branimira

branimira

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 39 Мнения:
  • Мястоsofia

Публикувано 31 January 2008 - 08:37 AM

:lol: аз ходих в м.център Фемина много сам доволна

#8 mvp

mvp

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 256 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 31 January 2008 - 10:23 AM

аз сега втората бременност ходих, за първото бебе не съм, то не е задължително и зависи дали лекарят ще те насочи или не.Сега съм доволна, че го направихме - който може да си го позволи е много хубаво.

#9 maria_pet

maria_pet

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 31 January 2008 - 10:43 AM

mvp,виждам,че си от Пловдив.Кой ти направи прегледа,колко срува?

#10 mvp

mvp

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 256 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 31 January 2008 - 12:34 PM

Правиха ми го във ВМИ-то - на Пещерска.Общо към седемдесет и няколко лева май беше (с банковите такси) и го прави д-р Корсинов на 4Д ехо-то.Другите доктори там май не са чак толкова добри с тази апаратура, така че най-добре той-поне така съм чувала.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни