Към съдържанието

Снимка

Кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
57 отговора на тази тема

#21 deninas

deninas

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:

Публикувано 30 January 2009 - 12:21 PM

Къде мога да видя този компрес за кашлица от извара как се приготвя?
Публикувано изображение

#22 kremona

kremona

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 30 January 2009 - 04:09 PM

За компресът - в Библиотека прочети
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#23 tinkaa50

tinkaa50

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 225 Мнения:

Публикувано 11 September 2009 - 04:16 AM

Записвам се да следя!
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#24 tanq 70

tanq 70

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4186 Мнения:
  • Мястоjambol

Публикувано 28 September 2009 - 10:30 AM

Здравейте д-р Михайлов.Малкият ми син/5Г/ кара грип.Заушен нос,без Т ,или ако има е 37,защото като спи целия се зачервява и изпотява./не дава да мерим Т/От вчера започнах лечение с
Стикта пулмоналия сн9 -4х5зр
оксцилококциум-на 6чх1оп
инфлуцид-3х1/не знам дали тези двере не се припокриват,но съм убедена,че няма да навреди/
клеева тинктура-4х10к
физиологичен разтвор /незита/с клеева тинктура капя през 2ч.в носа
налице е вече възпаление на ларингса ,гласът му се смени/дрезгав/а за това не знам какъв хомеопатичен продукт да дам?
вчера дадох калциев глюконат-2х 1,5 ампула
приготвила съм си калиум бихромикум като се отпуши носа/сополите които успяваме да издухаме са зелени/
Моля д-р Михайлов,как да процедирам за ларингса?фармацефтката предножи фомеовокс.
а да отбележа,че миналата година по това време грипа беше съпроводен с Т.нО НЕ СЪМ СПИРАЛА КЛЕЕВАТА ТИНКТУРА ПРЕЗ ЛЯТОТО,
Давам, и сутрин на гладно и пчелен прашец
Публикувано изображение

#25 bebi8010

bebi8010

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1304 Мнения:
  • Мястогр.Сливен

Публикувано 24 October 2009 - 06:02 PM

Здравейте д-р Михайлов,при нас нещата са доста оплетени.От около месец децата са постоянно с някакъв вирус,първо синът ми беше с надути лимфни възли,а дъщеря ми с ангина(излекувахме ги следвайки вашите препоръки),след това започна кашлица и сополи(и при двамата),като първоначално гърдите бяха чисти,но впоследствие се стигна до остър пристъп и при двамата.В четвъртък бяхме на преглед при педиатъра,каза,че чува свирене(което и аз чувам) и влажни хрипове.Направихме снимка на синът ми(при него нещата са по-зле),но няма пневмония.И двамата вече отхрачват,но кашлицата им е много влажна.И така сега да ви кажа с какво се лекуваме,за съжаление нашият педиатър не е компетентен в областта на хомеопатията.До скоро ходехме при хомеопат от нашият град,но обикновенно аз вземах инициативата какво да даваме на децата и затова сега се опитвам да се справям следвайки вашите съвети.Давам им:Клеева тинктура,Бронхиалис Хил,Енгистол(до вчера давах Есберитокс Н вместо Енгистол),правим инхалации.Правя им чая с орехите.Първоначално давах Пуомон Хистамин,но след пристъпа трябваше да минем на Кларитин.След като направим 10 дневен курс с него,педиатърът ни посъветва да минем на Кетотифен за 4 месеца,като след 1 шише ще направим изследвания дали всичко е наред.Та въпросът ми е добре ли е тази схема и докога да давам Бронхиалис Хил,евентуално с какво да го заменя(пият го вече 6 дена).Да допълня,че скоро са пили Септилин(от който съм мн. доволна),не искам да давам АБ(за тази година са пили само веднъж).Наистина ще се радвам да ни помогнете с напътствия,защото по-всякакъв начин се старая да излекувам децата без АБ,защото ако сега им дам,започва един омагьосан кръг-през две седмици са болни и не се оправят без АБ.Предварително ви благодаря.

#26 z.zara

z.zara

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 131 Мнения:

Публикувано 25 October 2009 - 09:49 AM

Коя от всички рецепти за кашлица действа най-добре при влажна кашлица, за отхрачване. Усещам я като кашля как иска да се освободи от храчки. Да е подходяща за 2,5 годинки.
"Гласувайте за мен в играта на prize.bg"
http://prize.bg/janny

#27 маца73

маца73

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБУРГАС

Публикувано 26 October 2009 - 11:32 AM

Коя от всички рецепти за кашлица действа най-добре при влажна кашлица, за отхрачване. Усещам я като кашля как иска да се освободи от храчки. Да е подходяща за 2,5 годинки.

Чайчето от орехи е суперско. Аз му добавям и няколко шлюпки от стар лук и няколко лукчета. Моя хлапак на 5 месеца го пиеше като вода.

#28 mihaela0308

mihaela0308

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Мястоplovdiv

Публикувано 26 October 2009 - 02:40 PM

Здравейте д-р Михайлов,дъщеря ми е на 6год.и от месец и полвина сме с кашлица която не можим да преборим.Пробвах ме с всичко възможно като сирпи за кашлица ,ряпа с мед...... т.н.За ден два поспре и пак на ново :roll: .Вече не знам какво да правя а най лошото е че самата кашлица се мени ту суха и спастична ту влажна, но най-силна е сутрин при ставане.На моменти чак не може да си поеме въздух. Благодаря предварително !
Публикувано изображение

#29 bebi8010

bebi8010

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1304 Мнения:
  • Мястогр.Сливен

Публикувано 26 October 2009 - 03:31 PM

Здравейте д-р Михайлов,дъщеря ми е на 6год.и от месец и полвина сме с кашлица която не можим да преборим.Пробвах ме с всичко възможно като сирпи за кашлица ,ряпа с мед...... т.н.За ден два поспре и пак на ново :roll: .Вече не знам какво да правя а най лошото е че самата кашлица се мени ту суха и спастична ту влажна, но най-силна е сутрин при ставане.На моменти чак не може да си поеме въздух. Благодаря предварително !

Да не сте с алергия?

#30 mihaela0308

mihaela0308

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • Мястоplovdiv

Публикувано 26 October 2009 - 04:25 PM

Ами уж не сме .Ох и аз вече не знам.
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема