Към съдържанието

Снимка

Кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
57 отговора на тази тема

#1 kia

kia

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 28 January 2008 - 09:43 PM

Здравейте д-р Михайлов моля за съвет.Дъщеря ми е на 8г има много лоша кашлица суха и деряща след прегледа казаха че има възпален фаринкс и трахея и учистено дишане изписаха Оспексин.Тази кашлица лекува ли се с някакви хомеопатични.Благодаря ви предварително.

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 29 January 2008 - 08:08 AM

Здравейте д-р Михайлов моля за съвет.Дъщеря ми е на 8г има много лоша кашлица суха и деряща след прегледа казаха че има възпален фаринкс и трахея и учистено дишане изписаха Оспексин.Тази кашлица лекува ли се с някакви хомеопатични.Благодаря ви предварително.

Здравейте,
Има доста неща, но за избор на монопрепарати е необходима повече информация. Може да помогнат и комбинирани хомеопатични препарати. Предлагам Stodal - на френската фирма Boiron и Bronchalis Heel на немската фирма Heel. Не съм много впечатлен от Стодал- а, но понякога върши работа. 3- 5 пъти по 1 чаена лъж. Бронхалис върши добра работа при спастични бронхити. 3 х 1 таблетка най- общо.
Показанияза употреба на Бронхалис-Хеел: служат остри и хронични, възпабителни и обструктивни заболявания на дихателните пътища, протичащи с упорита кашлица и затруднено отхрачване, например: грипп, бронхит, ларингит, фарингит, трахеит, белодробни зъпаления, бронхиална астма, плеврит и т. н.

Доза на прием за възрастни 1 таб. (2–3 пъти дневно). Деца до 1 година — 1/4 таб., 1 до 3 год. — 1/2 таб., от 3- 6 г. — 3/4 таб., а над 6 г. — както при възрастни — по 1 таб. Таблетките се смучат под езика. В остри случаи в течение първите 2 часа може да се приема по 1 табл. на 15 мин., а след това обичайната доза— 2–3 пъти дневно по 1 табл.

Състав: Atropa belladonna D4, Lobaria pulmonaria D4, Kalium stibyltartaricum D4, Kreosotum D5, Cephaelis ipecacuanha D4, Lobelia inflate D4 по 30 мг; Hyoscyamus niger D4, Bryonia cretica D4 по 60 мг и помощни вещества (магнезиев стеарат, лактоза).

д- р Михайлов

#3 reneta_todorova

reneta_todorova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 24 November 2008 - 06:20 PM

здравейте, доктор Михайлов като за на4ало искам да кажа, 4е про4етох вси4ко от библиотеката и не намерих отговор за моя въпрос.мом4енцето ми е на 2г и 5 месеца за първа година е на градина от 1 месец и половина е с кашлица и температура която ве4е 2 пъти беше 40 градуса водим го по лекари и те дават сироп4е за температура и казват , 4е е нормално тук рядко изписжат антибиотици аз живея в испания но на нас ни дадоха докато ги пиехме вси4ко беше наред но сега запо4ваме отна4ало.Даваме му мед с лук от в4ера но мен ме притеснява тожа 4е пак запо4ваме с температурата и аз незнам какво да правя. Моля ви даите ми съвет. Кашлицата не е много силна и не е суха. благодаря много надяжам се да ми отговорите

#4 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 06 December 2008 - 08:13 PM

здравейте, доктор Михайлов като за на4ало искам да кажа, 4е про4етох вси4ко от библиотеката и не намерих отговор за моя въпрос.мом4енцето ми е на 2г и 5 месеца за първа година е на градина от 1 месец и половина е с кашлица и температура която ве4е 2 пъти беше 40 градуса водим го по лекари и те дават сироп4е за температура и казват , 4е е нормално тук рядко изписжат антибиотици аз живея в испания но на нас ни дадоха докато ги пиехме вси4ко беше наред но сега запо4ваме отна4ало.Даваме му мед с лук от в4ера но мен ме притеснява тожа 4е пак запо4ваме с температурата и аз незнам какво да правя. Моля ви даите ми съвет. Кашлицата не е много силна и не е суха. благодаря много надяжам се да ми отговорите

Здравейте,
Трябва даима доста за темпертаура в библиотека. Вижте:
ТЕМПЕРАТУРА
Стандарти- при деца реактивността е по- изразена и границата от която може да се започне със свалянето на температура е 40°, при възрастни- 39,5° (американски стандарт. За Европа 0.5°С надолу)
 При повишена температура най - добре е да не се понижава, защото това активира фагоцитозата. При 38,5 градуса по С тялото образува 20 Х повече фагоцити, които са по- пъргави и агресивни. Високата температура директно убива патогенните бактерии и вируси или потиска развинтието им. Освен това е една отлична противотуморна профилактика. Обратно- антипиретиците и антибиотиците на фона на вирусно заболяване носят риск от отключване на различни автоимунни процеси и дори може да предизвикат туморен растеж.
При риск от гърч ( деца до 2 год ), при възрастни пациенти, изтощени болни и пр., по- добре е преди да се използват синтетични средства да се използват билки.
!!!СМИНДУХ (в къщи трябва да има под ръка винаги 1 опаковка сминдух)- 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.
НАСТОЙКА ОТ СЛЪНЧОГЛЕД- 3- 4 х 15 капки
ТРИЦВЕТНА ТЕМЕНУГА или ЧЕРВЕНА ДЕТЕЛИНА или МАЛИНОВИ ЛИСТА и всичко от малини. сироп, сладко и пр.: -2 суп. лъжици от избраната билка се запарват 10 мин. в 1/2 л вода, добре е чаят да се пие топъл.
УВИВАНИЯ - Да се натопи чаршаф в студена вода и се изцеди леко. Тялото се увива бързо. Процедурата се повтаря 3- 4 пъти. Облича се пижама и се ляга в леглото.При повишена температура най добре е да не се понижава, защото това активира фагоцитозата.
При внезапно начало на температурата:
Aconitum 9 СН- бледа, суха кожа, децата се будят уплашени често към полунощ; бурна симптоматика и бързо изчерпващ се ефект; давате през 15- 30 мин. по 3 зрънца. Когато температурата поспада, разреждате приемите прз 30- 60 мин.
Belladonna 5 (9) СН- схема на приемане както горе, но кожата вече е червена, влажна кожа, излъчва топлина като радиатор, сърцебиене, страхове, световъртежи.

Това са един немски и един френски комбинирани препарати, подходящи при вирусни заболявания и простуди с температура.
Но и сминдухът работи добре.
Чай от малинови листа има добър ефект и малинов сироп/сладко в топъл чай.

Gripp HEEL
Paragrippe

#5 violina04

violina04

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • МястоПетрич

Публикувано 07 December 2008 - 04:50 PM

Здравейте д-р Михайлов!
Имам момченце на 1г. и 4м. от един месец е постоянно с лека кашлица,като го водя на прегледи докторката казва че гърдичките са чисти.От септември приема клеева тинктура.Сега ви пиша,защото кашлицата от 4 дни започна да го дави докато спи,нослето хърка,а гърлото е червено.Сега приема цинабсин,тонзилотрен3х1,септилин2х2мл,calcarea phosphorika и чайчето с орехи и няма подобрение много се дави.Забравих да спомена че имаше вътреболнична инфекция в нослето след раждането

#6 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 10 December 2008 - 10:08 AM

Здравейте д-р Михайлов!
Имам момченце на 1г. и 4м. от един месец е постоянно с лека кашлица,като го водя на прегледи докторката казва че гърдичките са чисти.От септември приема клеева тинктура.Сега ви пиша,защото кашлицата от 4 дни започна да го дави докато спи,нослето хърка,а гърлото е червено.Сега приема цинабсин,тонзилотрен3х1,септилин2х2мл,calcarea phosphorika и чайчето с орехи и няма подобрение много се дави.Забравих да спомена че имаше вътреболнична инфекция в нослето след раждането

Каква инфекция? Ако е стафилокок, Staphyllococcinum 15 CH- през денпо 5 зр.- пон- сряда- петък примерно.
5 к- ки клеева т- ра + 10 мл физиологичен р- р 5- 6 х 3- 4 капки в двете ноздри.
Tartephedreel- 3 х 3 капки.
Засега това.

#7 piponkata

piponkata

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 10 December 2008 - 04:15 PM

Здравейте докторе,
преди време Ви бях писала да ми дадете съвет за Клеевата тинктура и имуно - профилактиката,за което съм Ви много благодарна!Всичко казано от Вас е ценно за нас:)
Обяснение относно сегашното състояние на детенце:
Момче, 2год и 3 мес., 15 кг, ходи на ясла,а там знаете как е.Имаше (сега понамаля)една постоянна хрема,вече месец ни мъчи.Слагам Клеевата т-ра по 2х на ден,но слузта в нослето беше жълто - зелена.Почнах да слагам бадемово масло (от козметичното в аптеките дето го има),за да овлажня лигавицата и сякаш от това нослето се поотпуши.Сега обаче се появи кашлица-преди седмица покашляше по 1-2 пъти на ден и аз мислех,че с тинктурата в нослето и през устата ще го стабилизира и не и обърнах внимание.Сега седмица по-късно - на 5.12. -петък го водих на лекар - чисти гърди и леко зачервено гърло.Сега - 10.12 - с налепи на гърлото.Започнах да му давам чая от орехи,но в някой от препоръките пишете,че се слага и ИНДРИШЕ,а в някой - НИШАДЪР.
Въпроси те ми са следните:
1. Аз му взех нишадър,но медецинското му название - Амониев хлорид - ми звучи страшно,а ИНДРИШЕ никъде не мога да намеря.Този хлорид същия ли е ,който трябва да добавя към чая(ЦИТАТ:Орехови черупки. Два- три ореха се чупят и се варят с черупките 5- 6 минути в 500 грама вода. След това се до­бавят 1/2 лъжица босилек и 1/2 лъжица индрише. Нишадър. На върха на чаената лъжичка се взема малко прах и се добавя в чая. )?Едно и също ли е НИШАДЪРА препоръчен от вас и този - Амониев хлорид,който се продава в аптеката?

За кашлицата:
1.Доктора ни изписа първо Ердомед, а после и Клацид(още не съм му го давала,против антибиотика съм).Кашлицата е мокра,звучи,като че ли е дълбока,но гърдите са чисти - казва лекаря?!Но детето хърка като спи,но хрипа е някак изодзад към гърлото,някак носово - спи със затворена уста,но нослето хрипти.Цяла нощ е кашлял и не е спал.В стаята е 21,5 - 22 градуса.Не е вдигал темпер-ра.Какво да правя,моля за съвет.
За гърлото:
1. Да слагам ли компреса от извара?
2. Мога ли да съчетавам чая с орехи, компреса с извара, клеевата тинктура(през носа и устата), бадемовото масло...
Вече нацяло се обърках от толкова много четене в библиотеката и в старанието да го предпазя?! :shock:
Благодаря Ви предварително, за отделеното време и за съветите!!!Бог да Ви благослови!

#8 Violeta

Violeta

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 634 Мнения:
  • МястоГандия/Плевен

Публикувано 10 December 2008 - 04:23 PM

а ИНДРИШЕ никъде не мога да намеря.

Извинявай че се намесвам, но ИНДРИШЕ е цвете. Аз слагам листата му когато сваля от котлона чаят и го запарвам.
Публикувано изображение

#9 piponkata

piponkata

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 10 December 2008 - 07:55 PM

а ИНДРИШЕ никъде не мога да намеря.

Извинявай че се намесвам, но ИНДРИШЕ е цвете. Аз слагам листата му когато сваля от котлона чаят и го запарвам.

Да знам,че е цвете.Едно време го слагахме в компотите за аромат... 8) Обаче дори и така пак не мога да намеря?!Питах всички съседки и по-възрастните и познати,обаче няма и няма :(
Ходих и до аптека,където продават билки (от там купих и Сминдух),обаче пак - няма! Сега ще питам познати от провинцията.Дано да успея!Зарекла съм се,че ще го намеря!!! :wink:

#10 violina04

violina04

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 51 Мнения:
  • МястоПетрич

Публикувано 10 December 2008 - 11:11 PM

Здравейте д-р Михайлов!

Каква инфекция? Ако е стафилокок, Staphyllococcinum 15 CH- през денпо 5 зр.- пон- сряда- петък примерно.
5 к- ки клеева т- ра + 10 мл физиологичен р- р 5- 6 х 3- 4 капки в двете ноздри.
Tartephedreel- 3 х 3 капки.
Засега това.

Много ви благодаря за отговора.Инфекцията е стафилокок и е приемал staphyllococcinum когато беше на 3м. сега пак ли да повторим приема и за колко време?

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни