Към съдържанието

Снимка

Протеус мирабилис

• Влезте в профила си за да пишете
4 отговора на тази тема

#1 Петя_Н

Петя_Н

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 16 December 2008 - 02:31 PM

Здравейте д-р Генадиева!
Живея в Пловдив. Дъщеря ми е на 5 годинки и от една година има Протеус мирабилис във влагалището. Лекувана е по различни начини - нелидикс, зинат, полижинакс, гино-певарил, при различни специалисти. Като резултат към протеуса се добавиха и ешерихия коли и аз се чувствам вече безпомощна да намеря решение на проблема.
Ще Ви бъда много благодарна, ако ме посъветвате какво да предприема.

#2 Д-р Генадиева

Д-р Генадиева

Специалист

• Специалисти
  • Pip
  • 236 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 16 December 2008 - 11:02 PM

Инфекцията с Протеус е сравнително рядко срещана и е интересно да споделите как според Вас или според колегите се е получила. Благодаря.

#3 Петя_Н

Петя_Н

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 19 December 2008 - 10:48 PM

Според лекарите дъщеря ми може да е получила инфекцията от басейна в детската градина. Басейна действително беше затворен за кратко поради лоши проби малко след като ние установихме, че тя има нещо като течение и направихме изследвания. В същото време тя пиеше всеки ден в продължение на два месеца мурсалски чай с цел засилване на имунната система по препоръка на моя приятелка и може това да е спомогнало инфекцията. От друга страна разбрахме, че само още едно момиченце има също протеус, но не съм разговаряла с родителите на детето. Аз не съм сигурна дали е от басейна, защото тогава доста деца биха имали протеус. Някои лекари твърдят, че може да го е "получила" от самостоятелното обслужване в тоалетната на детската градина. Аз се питам дали пък не го носи от по-малка, защото знам, че протеуса присъства нормално в изпражненията. И всъщност не зная какъв е отговора.

#4 Д-р Генадиева

Д-р Генадиева

Специалист

• Специалисти
  • Pip
  • 236 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 20 December 2008 - 08:29 PM

Най-добре се консултирайте със детско-юношески гинеколог. Мога да Ви прпоръчам доц. Сираков от Майчин дом и д-р Лазарова от Болница Токуда.

#5 Eli83

Eli83

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 43 Мнения:

Публикувано 21 January 2009 - 09:02 PM

Здравейте Петя!
На дъщеря ми на2,5 годинки,също открихме тази бактерия!Бихте ли споделили къде,как я излекувахте?Излекувахте ли я?
Някакви народни рецепти открихте ли ,аз засега прочетох за червена боровинка!
С какво изследване я открихте,защото аз пусках два пъти стерилна урина и беше чиста,а със влагалищен секрет излезна че има тази бактерия :roll: Сега пуснахме още един път и после ще решим какво да правим! :roll: :( :(

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни