Към съдържанието

Снимка

Нервен стомах

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 sevdi_80

sevdi_80

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5615 Мнения:

Публикувано 15 December 2008 - 02:05 PM

Д-р Мхайлов искам да попитам дали има някакво хомеопатично лекарство за нервен стомах :oops:
всеки път като се притесня за нещо ме свива стомаха и ако трябва да пътувам или дори да изляза някъде също се притеснявам да не ме свие корема мисля че проблема е психически но не мога да се справя и това много ме тормози беше ме срам да пусна въпроса и ще ви бъда много благодарна ако можете да ми помогнете
Публикувано изображение

#2 dani.gancheva

dani.gancheva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 30 January 2009 - 12:32 PM

Здравейте ,доктор Михайлов!
Пускам тази тема с молба за помощ,защото това ,което по-долу съм копирала е състоянието на моето момченце.

Той е на вече на 8,много чуствителен,отговорен,емоционален,избухлив,справедлив,с алергичен ринит-постоянен и почти ежедневни болки в корема.
Оплаквания-болка около пъпчето,понякога го присвива,има много газове и чести оригвания...обяснява ми ,че иска да се изкашля-от носа му се стича секрет-и му се гади ,хълца...направо вече откачам!

Как се изявяват функционалните коремни б о л к и? Най-често те са разположени около пъпа. В повечето случаи имат присвиващ (коликообразен) характер и често принуждават детето да прекъсне своята игра и дори за кратко време да легне в легло. В редки случаи при появата на болки децата плачат. По-често пристъпите от болки настъпват постепенно. Тяхната сила е различна — леки или умерени по сила и крайно рядко много силни и нетърпими. Появяват се обикновено през деня, като появата им по време на сън е, много рядка. Най-често са краткотрайни (продължават от 5 до 60 минути) и само по изключение могат да траят 1 — 3 часа.

Обикновено изчезват неочаквано и бързо и детето отново се чувства здраво, включва се в игрите и в заниманията на детския колектив. Повтарянето на пристъпа от коремни болки е също различно: 6—10 и повече пъти на ден, 1 път седмично е я 1 път месечно. Зачестяването им често съвпада със започване на училищни занятия, с предстоящи трудни класни упражнения, изпити и др.
Тези функционални коремни болки могат да продължават няколко месеца, една-две и дори пет години.

Старая се да го храня здравословно,спазвам ВАШИТЕ съвети за алергията,но не знам какво да му давам за стомашните оплаквания при положение ,че явно са от нервно безпокойство!

Ако можете да ми препоръчате някакво лечение,ще ВИ бъда безкрайно благодарна!
КОГАТО ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ НАЧИН. КОГАТО НЕ ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ ПРИЧИНА.

#3 mimoza34

mimoza34

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2201 Мнения:
  • Мястопри тези които най- много обичам и ме обичат.

Публикувано 12 May 2009 - 12:00 PM

И аз имам същия проблем.Ако някой има повече информация или някоя изпробвана рецепта,нека сподели?
Публикувано изображение

#4 mimoza34

mimoza34

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2201 Мнения:

Публикувано 26 September 2009 - 12:03 PM

И аз имам същия проблем.Ако някой има повече информация или някоя изпробвана рецепта,нека сподели?

Публикувано изображение

#5 iovka69

iovka69

Madame la Tranquillité

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21544 Мнения:
  • МястоРазград

Публикувано 03 October 2009 - 07:49 AM

И дъщеря ми е със същите болки. Тя е във втори клас. Забелязах, че е нервен стомах, но я водихме и на лекар, направихме изследвания, за да се изключи друго. Лекарката ни изписа при нужда, само при нужда обаче, 2 пъти по 1/2 Дуспаталин. Освен това,в случай на дисбактериоза, се пие някакъв пробиотик, напр. Линекс, в рамките на 3 месеца. Яде се всичко, без да се прекалява с газообразуващите храни, пърженото и мазното. Аз наблягам и на чай от маточина, защото има успокояващ ефект. Добре е да се приемат и други топли течности, супичката е много добра храна в този случай.
Дано съм била полезна :lol:
Публикувано изображение

#6 mimoza34

mimoza34

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2201 Мнения:

Публикувано 03 October 2009 - 10:33 AM

Благодаря за инфото.
Публикувано изображение

#7 CandyShop

CandyShop

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 14 July 2010 - 02:55 PM

Здравейте, д-р Михайлов и всички останали :10lb.gif:
Нова съм във форума.. по принцип не съм много по тези неща, но проблемът ми става все по-голям и незная към кого да се обърна.
Миналата година в следствие на двете работи, които работех на сесията и последващия държавен изпит колабирах една сутрин на ставане за работа..и оттогава нещо се случи .. Започна да ми се вие свят, да ми се гади непрестанно, да чувствам слабост ,сърцебиене. Обиколих сумати лекари - казаха ми (кардиолога) че имам пролапс на митрална клапа, но било едва забележимо.И оттогава, забравих да вметна че по това време правих и диетата на Дюкан :cry: започнаха мойте страхове :( Повечето симптоми отминаха и всички гастроентеролози са на мнение, че имам нервен стомах, каквото и да означава това. Винаги, когато ми предстои важна среща, изпит или работа имам разтройство и не мога да живея пълноценно вече.. а съм само на 24 години 60 кг съм и съм висока 176 см.
Зная, че проблемът е основно на психична основа, но сама не мога да намеря решение. Не искам да губя работата си, а в момента се чувствам притисната от това че трябва постоянно да се срещам с много хора и да ходя на отговорни срещи, а не вярвям че ще се чувствам ок и всеки път когато ми предстои нещо такова пия imodium plus (за дъвчене са) и после следва неприятно подуване на корема...
Благодарна ще бъда на всеки, който сподели начин за излизане от тази моя криза :bighug:

#8 Yulia

Yulia

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 15 July 2010 - 08:55 AM

Д-р Мхайлов искам да попитам дали има някакво хомеопатично лекарство за нервен стомах :oops:
всеки път като се притесня за нещо ме свива стомаха и ако трябва да пътувам или дори да изляза някъде също се притеснявам да не ме свие корема мисля че проблема е психически но не мога да се справя и това много ме тормози беше ме срам да пусна въпроса и ще ви бъда много благодарна ако можете да ми помогнете

Здравейте, Д- р Михайлов! И аз имам същия проблем като на sevdi_80. Като изляза навън веднага започва да ме свива корема, почвам да се притеснявам ако ме хване стомаха какво ще стане, оглеждам се непрекъснато за тоалетна, въпреки че не ми се ходи, а като се прибера вкъщи веднага се успокоявам. Незнам какво става, но не мога да живея вече нормално. Поради тази причина избягвам да се срещам с приятели и познати, да правя дълги разходки и т. н. Моля Ви помогнете на мен и на много други като мен да си върнем нормалния ритъм на живот. Искам само да Ви споделя, че по свое усмотрение пия гелсемиум 15 СН особено когато ме хване кризата, но не винаги ме успокоява напълно. Само да отбележа, че съм ходила на гастроентеролог, но не се установи никакво заболяване. Благодаря Ви предварително!!!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни