Към съдържанието

Снимка

Бактерии в урината!

• Влезте в профила си за да пишете
480 отговора на тази тема

#341 silveto12

silveto12

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 23 February 2011 - 10:16 AM

Явно Д-р Михайлов е доста зает,а мамите не са се сблъсквали с такъв проблем.Но все пак се надявам на отговор. :(

#342 Eminka

Eminka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 23 February 2011 - 11:22 AM

До Силвето-диагнозата ти е хроничен цистит и удебелена стена на пикочния мехур :!: съжалявам, че го казвам, но това не е шега работа-изисква си сериозно отношение!Взимай мерки, защото за съжаление прогнозата не е добра.Напоследък и аз се сблъсквам с липсата на желание на лекарите да се замислят не само за овладяване на циститната криза, а за предпазване от повтарянето и.Скоро писах на едно друго място,ще го копна тук - Като чета за тези хронични цистити и се чудя защо не се набляга на профилактиката на това ужасно заболяване-в БГ се бичат непрестанни АБта на принципа "проба-грешка",както пишете "на килограм" се пият-те водят до серия гинекологични последици-гъби,течения... и така порочният кръг се завърта и може да доведе до пиелонефрит, хронична бъбречна недостатъчност,хронични гинекологичн инфекции, а за качеството на живот с хроничен цистит да не говорим-болки, Температури, непрестанно пишкане...Медицинските стандарти са ясни-50% от жените страдат от цистит поне веднъж в живота си, от тях при 30% циститът става хроничен-за хронично се приема ако вече сте имали 3 прояви на година.С други думи историята е ясна-повтори ли-готви се за голяма борба.Навсякъде се дават само лекарства за овладяване на кризата, а не се говори за профилактика-за стимулиране на имунната система да се справя, защото е ясно,че до голяма степен тук става въпрос за имунитет!Как иначе ще си обясним факта,че някой жени не спазват хигиена, не пият достатъчно течности, ходят с гол кръст,страдат от запек и тн и въпреки това не страдат от цистити, а други обричат живота си на наливане с вода, пиене на боровинки,брези, миене, затопляне и тн и пак и пак стигат до циститна проява?Явно е до имунитет-и ако даден човек има чести цистити той трябва да приема профилактични мерки в тази посока. Аз лично съм запозната с Уро-Ваксом-имуностимулатор/прави се 3 месечен курс/-идеята е да се стимулира имунитета, който явно има нужда от съпорт.Другото просто временно облекчава,но не е сериозна мярка за справяне с проблема.Защото Уринали, брези,грозде мечо и тн само временно пречат на бактерията да се закачи за стената,докато ги пиеш и като спреш бактерията отново се научава и се закача и за това всичко се повтаря!Относно БГ варианта на УроВаксом-Уростима може да е по-евтин, но съдържа канцерогенен формалдехид и също така няма клинични проучвания,които да ми вдъхнат доверие-така че залагам на световния стандарт по въпроса.

#343 silveto12

silveto12

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 23 February 2011 - 03:15 PM

Благодаря ти за отговора. И точно заради това се обънах към Д-р Михайлов защото вече нямам доверие на лекарите всеки път ми изписват лекарства които ми помагат само за момента и ми омръзна да се въртя в този кръг.Благодарение на "ЛЕКАРИТЕ" цистита ми стана хроничен.Затова МОЛЯ д-р Михайлов ако може да помогне да пише ако не да тръгвам пак по мъките.

#344 ·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·

·٠•♥☆тупурче☆♥•٠·

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 02 March 2011 - 10:51 PM

Здравейте, д-р Михайлов!
Доста прочетох от темата, но искам и аз да задам своя въпрос, като предварително се извинявам, ако се повтарям.
Дъщеря ми е на 6 м. и днес и откриха е-coli 10/4-10/5 в урината. Незнам до колко е сериозно, симптом имаме - странен мирис на урината. Пишка на около 30 мин. по малко, но няма симптоми като свиване и др. Според педиатъра трябва да изчакаме още една седмица, да й давам повече чай от липа и да пуснем отново стерилна урина. Но ние от 1 месец всяка седмица пускаме урина, все показва бактерия, казва да изчакаме още 1, пак урина и така 4-тия път я помолих за урокултура, тя така и не се сети да пуне. Четах за клеевата тинктира, боровите връхчета и Cоlibacillinum 15 CH, но незнам каква доза да дам на дъщеричката ми. Какви промивки да правим?
Благодаря предварително!

#345 silveto12

silveto12

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 14 March 2011 - 12:52 PM

Добър ден Д-р Михайлов.Аз съм на 26г. и след раждането 8.01.2009. получих цистит(поне така каза уролога) нямам болки, а само чести позиви за уриниране,които оправял с много вода и сок от черна или червена боровинка(каквато имам в наличност).Предписвани са ми 3 пъти прахчета Монурал и Нитроксолин,заедно с чай от мечо грозде,кидни чай и чай на ламбрев.Правих изследвания на обикновена урина и всичко си беше в норма,а при стерилните-без беактериален растеж.Според уролога цистита е хронифицирал и имам удебелена стена на пикочния мехур.Та въпросът ми е:Има ли хомеопатичен препарат който да излекува хроничния цистит и удебелената стена,или да се примиря с положението.Не искам да ходя на уролог,защото знам че пак ще предпише поредния АБ,който ще помогне само за момента.Затова се обръщам към Вас с молба за помощ.
Благодаря преварително за отделеното време,знам че сте много зает и се надявям че ще намерите време и за моя проблем.

Аз да побутна малко въпросите си,че темата доста е изостанала.
Дано Д-р Михайлов намери време да отговори.
Хиляди благодарности.

#346 borysowa

borysowa

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 March 2011 - 01:19 PM

Привет и от мен!!!
2003-та за първи път се сблъсках с цистит-а,но тогава,с несериозността на 18 годишна не обърнах внимание (въпреки силните болки и честото уриниране) Пих в продължение на 2месеца мечо грозде и нещата затихнаха.И така доооо.. до август на 2008г,пак се появи честото уриниране и в стерилната урина се появи Е.коли-личната лекарка ми изписа антибиотик ,венозно в продължение на една седмица.След курса на лечение,стерилната урина беше чиста.В началото на 2009-та забременях в стандартните изследвания които се правят в урината пак имаше,както се изказа лекарката ми "СТРАШНО МНОГО БАКТЕРИИ" ,този път без каквито и да е оплаквания от моя страна-пих един месец НЕОРЕНАЛ 2таб. дневно.Март месец 2010-та всичко започна отново,жестоки болки и уриниране през по малко от минута.Стерилната урина показа наличност на Е.коли 10/5 понеже кърмех ми изписаха само Уринал,но без резултат.След 4 месеца мъки уролог ми изписа Монурал(бил безвреден за детето) Изпих едно шасе и за един месец всичко беше чудесно,после пак същото пак често уриниране,пак Монурал и пак един месец... Отново стерилна урина и отново бактерии,този път бяха други(не помня точно какви) Личната лекарка,каза да пия Уринал,обясних и че вече сме минали по този път и Уринал не помага,отговори ми че докато не спра да кърмя нищо не може да се направи,защото няма как да се лекувам с антибиотик.Реших да започна пак с Неоринал и Цистон,( и разбира се много течности)Силно казано е че ми помогнаха,но понякога имах малко позатихване.Септември месец за пореден път стерилна урина- Е.коли-10/2 и все същото-"Започни Уринал" Сега пия коса от царевица-помага в някаква степен,но проблема си е на лице-от 6 часа,5 са спокойни,а 1 минава в опити са уриниране или уриниране през минута-две.Един кошмар,който няма край вече 2 години.А аз все още продължавам да кърмя и е абсурд да се лекувам с антибиотик.
Др.Михайлов-Вие сте последната ми надежда да се спася от този Ад.....

#347 benkaa

benkaa

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 22 March 2011 - 04:58 PM

дъщеря ми е на 8 години и и откриха ,че има цистит.Бактерията ,която се изолира е proteus vulgaris лечението, което и предписаха е амоксиклав 250мг/125мг, който да пие 5 дни и след това нелидикс 3-пъти на ден пак 5-дни.След това доктора предписа да продалжим неледикса 15-дни по 1-но хапче само вечер.Моля ви ,и за вашето мнение благодаря предварително.

#348 silveto12

silveto12

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 23 March 2011 - 01:25 PM

Добър ден Д-р Михайлов.Аз съм на 26г. и след раждането 8.01.2009. получих цистит(поне така каза уролога) нямам болки, а само чести позиви за уриниране,които оправял с много вода и сок от черна или червена боровинка(каквато имам в наличност).Предписвани са ми 3 пъти прахчета Монурал и Нитроксолин,заедно с чай от мечо грозде,кидни чай и чай на ламбрев.Правих изследвания на обикновена урина и всичко си беше в норма,а при стерилните-без беактериален растеж.Според уролога цистита е хронифицирал и имам удебелена стена на пикочния мехур.Та въпросът ми е:Има ли хомеопатичен препарат който да излекува хроничния цистит и удебелената стена,или да се примиря с положението.Не искам да ходя на уролог,защото знам че пак ще предпише поредния АБ,който ще помогне само за момента.Затова се обръщам към Вас с молба за помощ.
Благодаря преварително за отделеното време,знам че сте много зает и се надявям че ще намерите време и за моя проблем.

Аз да побутна малко въпросите си,че темата доста е изостанала.
Дано Д-р Михайлов намери време да отговори.
Хиляди благодарности.

Ще получим ли отговор?

#349 miracle11

miracle11

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 24 March 2011 - 03:11 PM

И мен ме интересува отговора на д-р Михайлов, затова ще следя темата и дано скоро се намери решение за проблемите на всички ни.
"Ако гледаш само към хубавите неща, лошите те подминават с презрение".

#350 mimoza34

mimoza34

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2201 Мнения:
  • Мястопри тези които най- много обичам и ме обичат.

Публикувано 26 March 2011 - 09:34 AM

Аз си създадох доста проблеми от тези антибиотици.Правиха ми антибиограма която показа,че вече не ми действат антибиотиците и организма ми е преситен от тях-казано на български.От година и нещо пия УРОСТИМ два пъти по 10 дни и нямам никакви проблеми.И всякакви други билкови чайове и таблети.Много вода,чай от липа,червена боровинка,мечо грозде,златна пръчица т.н.
Публикувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни