Към съдържанието

Снимка

Бактерии в урината!

• Влезте в профила си за да пишете
482 отговора на тази тема

#21 нели александрова

нели александрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 13 January 2009 - 07:50 PM

Здравейте д-р Михайлов!Синът ми е на 6 години и юни месец му беше открита в урината Е-coli.Лекувахме ги с аугументин и зинат след това.Пуснахме стерилна урина в медицински център "Санте" след дългото лечение и резултатът беше- липсва бактериален растеж.От два дни детето пишка през 5 минутки ,дори понякога не може да уринира.Направихме изследване на урината и установиха,че има пак бактерии.Предписаха ни Панцеф-от 100мл.-прием 1 път на денонощие.Писна ни от тези силни антибиотици и няма отърване от тези бактерии!. Прочетох за това,което сте написала за:боровите връхчета,черната ряпа,клеевата тинктура и COLIBACILLINUM 15CH.Бихте ли ми казали как да ги пием според възрастта на детето и да започваме ли да пием антибиотика предписан от лекарката?Благодаря ви предварително!
Желая ви всичко добро!
Публикувано изображение

#22 Maimun4e

Maimun4e

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 14 January 2009 - 05:29 PM

Здравейте д-р Михайлов, обръщам се към вас с молбата за съвет.
Синът ми е на 2год. и забелязах , че като пишка усеща дразнене или болка и започна по-честичко да му се пишка. В стерилната урина беше открита бактерия Peoteus 10/5.
Ще посетим и нефролог , но тъй като винаги дават антибиотици , моля ви да ми кажете каква е алтернативата , можем ли да се справим с бактерията без антибиотик?
Благодаря предварително!
/Моля за ваши координати ако смятате , че е нужно да дойдем на преглед/

Побутвам с молбата за съвет,
след като прочетох много от вашите препоръки , исках да попитам дали в нашия случай мога да приложа:
Colibacillinum 15CH, Cantharis, Esberitoks H, черна ряпа и борови връхчета - и дали в гореспоменатите количества.
Исками се да одобрите , преди да прибегна до даването.
Благодаря!

#23 Violeta

Violeta

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 634 Мнения:
  • МястоГандия/Плевен

Публикувано 19 January 2009 - 05:12 PM

Ох и аз днес идвам от личната лекарка със съмнение за Е/коли в урината. Дадохме стерилна урина за да видим дали има някаква инфекция, тъй като имаше влагалиштно течение, което излекувахме без много проблеми.
Но тъй като резултатът е само 50.000 (тук така ми го казаха) и не се счита за наличие на инфекция, трябва да повторим изследванията. Може да се е замърсила урината, така каза лекарката.
За да си подсигуря в случай на инфекция едно хомеопатично лечение (със сигурност ште ми изпишат АБ), бих попитала дали мога и в Испания да намеря това което предписвате в този случай а именно: COLIBACILLINUM 15CH и на кой производител е.
Благодаря и както винаги съм сигурна че ште ми помогнете.
До скоро
Публикувано изображение

#24 jane1

jane1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 22 January 2009 - 11:19 PM

Здравейте, д-р Михайлов!
Дъщеря ми в момента е на 2 г. и половина.
Преди около 1 година откриха Е-коли в урината - 10 на 5-та степен.
Приеха ни в болница с диагноза остър пиелонефрит, след поддържане на много висока температура - 39,5 в продължение на 3 дни.
Лекуваха я с антибиотик - венозно.
Направихме микционна цистография, при която се установи везико-уретерален рефлукс вляво - четвърта степен и вдясно - първа степен.
Изписаха ни след 6 дни и продължихме с друг антибиотик.
С течение на времето сменихме още един вид, като при опит за замяна на АБ с имуностимулиращо лекарство, бактериите отново се появяваха.
В началото на декември м.г. направихме втора снимка, която показа, че рефлукса е коригиран.
Една седмица след това спряхме и АБ.
На 19.01.09 г. при контролна стерилна урина се оказа, че пак има същите бактерии, пак 10 на 5-та степен.
Това съвпадна с тръгването на детето на ясла, като два дни по-късно се появиха силни болки в гърлото, придружени от наченки на хрема и кашлица, както и Т 38,5 първата вечер, на следващия ден - до 37,3.
Веднага започнах да правя компреси с извара - непрекъснато в продължение на 24 часа.
Започнах да давам:
Мercurius solubilis 15 ch;
Coccus Cacti 15 ch;
Витамин С – 1 голяма ампула на ден, разделена на 2 приема;
Чай от лайка /не много успешно, защото не обича чай/;
Септилин /него си го давам по принцип/;
Купих черна ряпа и утре ще давам от сока;
Боров мед от зелени шишарки /не намерих борови връхчета в бързината, но ако трябва, ще намеря/;
Веднъж дадох 6-7 капки клеева тинктура, разтворени в сок, но не повторих, понеже се притесних да не раздразня гърлото повече, защото казва, че много я боли.
За всичко това се консултирах с ваш колега – хомеопат, който одобри лечението, тъй като половината от нещата той ги е изписвал при подобни симптоми.
Неговото мнение е, че първо трябва да излекуваме гърлото, а след това – бактериите, които междувременно може да се повлияят от това лечение.
За бактериите изписа Cantharis 15 ch – 2x3 гранули за 5 дни и Colibacillinum 15ch – 2x3 гранули за 5 дни.
Понеже исках и мнението на нефролога, който лекува дъщеря ми през изминалата година, отидох и там. Естествено, изписа отново АБ, който съм решена да не купувам този път и да се справя с Вашите методи.
Изписа и Имунобор Уро, което ми се стори безвреден препарат и от днес започнах да го давам, но не съм много наясно дали е съвместим с всичко изброено до сега.
Между другото, при прегледите се установи, че няма гнойни налепи по гърлото, което предполагам, че се дължи на компресите, с които утре продължаваме.

Дълго стана, но моля и за Вашето мнение.

#25 maq12345

maq12345

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 24 January 2009 - 11:51 AM

Добър ден док.Михайлов моето дете на 20дена вдигна 40гр температура оказа се че има бактерии и го лекувахме с антибелтик и уж всичко отшумя но през това време пропуснахме всички ваксини и сега сме на почти 7м и при изследванията или по-точно уроколтурата на урината се оказа че има пак и пише че са 10на 4та.Ако може да ми кажете опасно ли е това,понеже сега искат вече да ни бият ваксината.Трябва ли да се лекува това и със какво?Благодаря предварително

#26 maq12345

maq12345

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 25 January 2009 - 07:27 PM

съжелявам пропуснах да кажа че бактерията е ПРОТЕУС ВУЛГОРИС 10 на 4 може и да не я изписвам правилно за което се извинявам

#27 jane1

jane1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 30 January 2009 - 11:58 AM

Искам да попитам каква е трайността на чая от борови връхчета и на този от орехи и нишадър?
Тъй като се получи доста голямо количество, ги държа в хладилника, но до кога?
И още един въпрос - при бактерии в урината, в комбинация с кашлица, в какво количество и на какъв интервал се пият двата чая? Става въпрос за дете на 2 г. и половина.
Благодаря предварително!

#28 annneliq

annneliq

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1294 Мнения:
  • МястоVeliko Turnovo

Публикувано 30 January 2009 - 03:28 PM

Здравейте уважаеми Д-р Михайлов!!
Моля ви за съвет!!!Моето момче е на 2г и му намериха бактерия Е-коли в урината!При първото изследжане бяха 10на 4,а при второто 10 на 3!Ходихме на Ехограф,но резултатите бяха страхотниИзписаха му Амикацин,Уростим,Ностатин,Биогайа и Зинат и незнам какво да мисля!!!Много се страхувам за него!Ще се управи ли?? Вие сте моята надежда!

#29 bubolina06

bubolina06

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 05 February 2009 - 07:43 PM

Здравейте д-р Михайлов!

На дъщеря ми при профилактичните изследвания и хванаха E. coli 10 5. След преглед при нефролог се оказа, че има лек рефлукс (ВУР), който най-вероятно ще се израсте. Предписаха ни 7 дена зинат и 10 дена суметролим. Лечението с антибиотиците приключи преди 10 дена. От утре ни изписаха уростим по схема 10 дена, 20 дена почивка - така три месеца.

Дъщерями в момента е на 8 месеца

Въпросът ми е:
1. Може ли паралелно да вземаме хомеопатично лекарство, което да възпрепятства появяването на нови бактерии вследствие рефлукса и какво да бъде то, в каква доза и за колко дълго?
2. Какви хомеопатични препарати мога да дам на дъщеря си след антибиотика, за възстановяване на организма?

Предварително благодаря!

#30 Violeta

Violeta

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 634 Мнения:
  • МястоГандия/Плевен

Публикувано 06 February 2009 - 11:57 AM

Ох и аз днес идвам от личната лекарка със съмнение за Е/коли в урината. Дадохме стерилна урина за да видим дали има някаква инфекция, тъй като имаше влагалиштно течение, което излекувахме без много проблеми.
Но тъй като резултатът е само 50.000 (тук така ми го казаха) и не се счита за наличие на инфекция, трябва да повторим изследванията. Може да се е замърсила урината, така каза лекарката.
За да си подсигуря в случай на инфекция едно хомеопатично лечение (със сигурност ште ми изпишат АБ), бих попитала дали мога и в Испания да намеря това което предписвате в този случай а именно: COLIBACILLINUM 15CH и на кой производител е.
Благодаря и както винаги съм сигурна че ште ми помогнете.
До скоро

Да се отчетем с резултатите от вторите изследвания..всичко е ОК, явно е била замърсена първата проба.
Спокойна съм.
Успех на всички които имат проблеми, дано скоро се оправите.
До скоро
Публикувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни