Към съдържанието

Снимка

Бактерии в урината!

• Влезте в профила си за да пишете
486 отговора на тази тема

#231 irina_1

irina_1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 March 2010 - 01:45 PM

Здравейте д-рМихайлов. Пише ви майка на 5 годишна дъщеря. От три години се борим с бактерии в урината Е-коли. Лежали сме по болници лекували са ни с АБ но гадините се появават постоянно. 6 месеца нямахме проблеми и пак се появиха от 10дни. При консулти с нефролози се оказва че детето няма аномалии а пък има бактерии и се напишва. При нас напишването не е вечер, а през деня се изпуска детето по малко на гащичките. Температура не е вдигала заради бактериите ,няма болки а напишването не спира. Тя самата започна да се срамува от факта че постоянно и са мокри гащичките. В момента сме на аугментин но явно не помага. Ходили сме на хомеопат лекувахме се 2 месеца но уви полза нямаше. Вече да ви кажа незнам къде да заведа моето слънчице. Знам че Аб вредят на детето ни ми се иска да приключи някога този кошмар с непрестаните мокри гащички.Четох във вашия форум разни рецепти но вече нямам доверие на нищо.В момента ми трябва нещо което да намали уринирането а не ми се иска да и копувам разни лекарства с който имам опит. Искам вашия съвет за което предварително благодаря

#232 danid

danid

Детокси - лидер

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2204 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 11 March 2010 - 01:55 PM

за Е коли е ясно лечението - погледни по-нагоре има го повтаряно много пъти - и при вас е задължителна опашката след АБ, за напишкването доктора ще каже, но ако си намерила подобен случаи започвай предписаното лечение, виж няколко поста по-нагоре какво е написала излекувала вече детето си мама - трябва да си упорита - няма да стане бързо, може да са нужни и повече от 2 месеца, но ще успееш - стискам палци да намериш сили и търпение и да приложиш докрай нужното лечение
Публикувано изображение
Мария - 14.03.2001; Борислав - 08.12.2009

#233 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 11 March 2010 - 02:09 PM

От три години се борим с бактерии в урината Е-коли. Лежали сме по болници лекували са ни с АБ но гадините се появават постоянно. ......Ходили сме на хомеопат лекувахме се 2 месеца но уви полза нямаше.

Само дано не го приемеш като заяждане или критика, защото наистина нямам това предвид, но сигурна ли си, че сте дали шанс на хомеопатичното лечение? Три години срещу два месеца, някак си... Другата медицина три години не успява, но в момента пак сте на АБ, а хомеопатията не успя за два месеца, значи се отказваме :| . От другата медицина сигурно опитахте повече от един лекар, нали? Понякога трябва повечко време, освен това някои неща се лекуват не от хомеопатията, а от конкретния хомеопат. Впрочем хомеопатията нищо не лекува, тя помага на организма да се излекува сам. Някои организми се справят по-добре, колкото по-затормозени са от АБ, толкова по-трудно се справят. Извинявай, ако с нещо съм те засегнала, ти очевидно вече си решила да опиташ, затова и пишеш тук, това беше по-скоро адресирано към всички, които четат и се чудят дали хомеопатията може да помогне.
По съществото на темата - ти ще изчетеш съветите от началната страница и ще се ориентираш, а опорните ти точки могат да са:
опашка след АБ - 1 месец
септилин - повечко време, 1 месец поне
отвара от борови връхчета - повечко време 1,2,3 месеца, колкото трябва
клеева тинктура - всеки ден
колибацилин - 1 курс от 1 месец, после изследване и, ако има нужда, повтаряш, ако изследването е добро, вземаш още 1 опаковка, но я даваш веднъж седмично по 10 гранули
бирена мая - всеки ден 3х2 табл. поне и опаковка (120 табл.)
Има и още неща, но опитай засега с това.
Успех!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#234 irina_1

irina_1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 March 2010 - 04:11 PM

Не бих приела като заяждане коментар на моите думи. Хомеопатията е наука която трудно се разбира. За мен не е нормално да седиш и да гледаш детето ти с 40градуса температура и да му даваш бела дона и да чакаш и да чакаш и нищо да не се получава. Знаете ли ще си позволя да кажа мисля че не в всички случей би трябвало да се разчита на нея. Но в моят случей сте прав че не съм се доверила достатъчно продължително на хомеопатията. Ще пробвам с вашето лечение и дано да имаме реузлтат. Само ми кажете септолина сироп ли е или под формата на гранулки?

#235 Надежда Димитрова

Надежда Димитрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 11 March 2010 - 04:35 PM

Благодаря за отговора, продължаваме по старата схема !
Ние за един месец изчистихме Е. коли ! Трябва да си упорита и да вярваш!
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#236 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 11 March 2010 - 07:15 PM

Не бих приела като заяждане коментар на моите думи. Хомеопатията е наука която трудно се разбира. За мен не е нормално да седиш и да гледаш детето ти с 40градуса температура и да му даваш бела дона и да чакаш и да чакаш и нищо да не се получава. Знаете ли ще си позволя да кажа мисля че не в всички случей би трябвало да се разчита на нея. Но в моят случей сте прав че не съм се доверила достатъчно продължително на хомеопатията. Ще пробвам с вашето лечение и дано да имаме реузлтат. Само ми кажете септолина сироп ли е или под формата на гранулки?

Септилинът не е хомеопатичен препарат, а билков. Има таблети за по-големите и сиропче за дечицата. Таблетите са леко неприятни на вкус, но не са горчиви. Моята дъщеря, която е на 3 год., много харесва сиропа. Добре е формата да се избере според детето.
А за разчитане само 100% на хомеопатията съм съгласна - не може. Както и 100% не може да се разчита на кой да е клон от медицината. Точно затова ми харесва подходът на д-р Михайлов, защото е сравнително комплексен и базиран на билки, закаляване, хранене и хомеопатия. Освен това хомеопатията и тя е разделена на клонове, сред лекарите-хомеопати ситуацията е същата като при всички други професии - има добри и лоши шофьори, добри и лоши водопроводчици, добри и лоши лекари. Срещала съм шовинисти и от двата лагера - алопати и хомеопати - не се доверявам на нито един от тях. От друга страна хомеопатията изисква много усилия. Аз лекувам децата си с хомеопатия, но най-вече защото все още съм в отпуск по майчинство и ги наблюдавам непрекъснато. Вероятно ако сутрин излизам и вечер се връщам, без да мога да проследя промените в състоянието им през деня, резултатите няма да са толкова добри. Аналогични усилия се изискват и от страна на хомеопата, провеждащ лечението.
Успех!
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.

#237 monica

monica

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 11 March 2010 - 08:50 PM

Здравейте Д-р Михайлов,
Прочетох напътствията в темата. Реших да опиша и нашия случай, за да знам да дейставам ли? Синът ми е на 4 месеца, но от 19-я му ден имаме проблеми с бактериите (установихме го след като не наддаваше, а даже заслабна, без температура и др. симптоми). След направена Микционна цистография бе установен ВУР (везико-уретерален рефлукс) III степен вляво. Диагнозата обясни наличието на бактерии, но се изисква време, за да се види дали детето ще израсте проблема. Дотогава ни е нужна профилактика. Бактериите (E. coli) ги лекувахме с АБ, още преди да навърши 1 месец, последва лечение с друг АБ (на 2 месеца), профилактика с уро-препарат (2 месеца) до момента, и вече изолираме нов вид бактерии –Pseudomonas aeruginosa 10/5 (няма растеж на E.coli). Отново без симптоми (асимптомна бактериуриа). Предписаха ни отново АБ, който давах само 2 дена, но на всичкото отгоре се оказа, че не е подходящ. Поинтересувах се и разбрах, че хомеопатично и билково лечение би било повече от полза.
Въпросът ми е да правим ли опашка след АБ и какво лечение е подходящо – като посоченото за E.coli:

Colibacillinum 15 CH. През ден давате по 5 зрънца. Можете да разтваряте във вода- минерална или преварена.
Борови връхчета. (100 г борови връхчета в 2,5 л вода. Ври до 0,5 л. Смесва се с 200 г небет шекер (или захар) на горещо и 200 г мед като поизстине. Взема се 3- 4 пъти по 1 чаена лъж.)
ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар (или мед) и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.

и ако да, по същата схема ли да е? Моля за съвет!

P.S. Благодаря на всеки, който реши да се включи със съвет. Знам, че много е изписано, но ми се искаше потвърждение.

#238 irina_1

irina_1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 12 March 2010 - 12:25 PM

Благодаря за отговара и разбирането на Netlie.Виждам ,че сте от Варна ние сме от Нови пазар. Във Варна ми препоръчаха доц. Близнакова ,но след достъпа ми с нея и отвратителното държание към детето ми в престоя ни в Терапия вече нямам желание да я посещавам. Може да е светило в областта си ,но според мен не се държи като лекар а като изнудвач. Бихте ли ми препоръчали добър нефролог във Варна . Все пак от време на време според мен трябва да минава детето на ехограф за да се контролират органите. Все още немога да си обесня след направена Микционна снимка и хиляди прегледи и липсата на аномалии,защо неможем да изгоним бактериите. Някъде бях чела че трябва да се търси първопричината за това състояне , но при моята дъщеричка всички лекари нефролози който сме посещавали казват че и няма нищо. Започвам всички неща написани от д-р Михайлов и дано даде резултат.

#239 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 12 March 2010 - 12:57 PM

Благодаря за отговара и разбирането на Netlie.Виждам ,че сте от Варна ние сме от Нови пазар. Във Варна ми препоръчаха доц. Близнакова ,но след достъпа ми с нея и отвратителното държание към детето ми в престоя ни в Терапия вече нямам желание да я посещавам. Може да е светило в областта си ,но според мен не се държи като лекар а като изнудвач. Бихте ли ми препоръчали добър нефролог във Варна

Ами и аз на нея попаднах, макар че с нас не се държеше лошо, даже ме учуди доброто й държане. Обадих й се след като личната ми даде телефона й, тъй като детето ми беше с над 40 градуса температура и със СУЕ 65, тя не беше в Терапията, но каза "Отивайте там, аз също тръгвам", видя ни, разпореди се да ни приемат и как да ни лекуват, а после си отиде. Всичко стана много бързо, а тя дори не беше на работа в този момент, не я познавах преди. Не съм търсила друг нефролог, но питах личната, тя каза, че ако става въпрос за дете, нямало :?

#240 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 13 March 2010 - 10:58 AM

Здравейте Д-р Михайлов,
Синът ми е на 3 месеца. На месец изкара тежка пневмония. Изолираха му бактерия в носа - Ст. Ауреус. Лекуваха го с Амикацин и Цефтрин и незнам какво още. Преди две седмици пак лежахме в болница с остър тубулоинтерстициален нефрит. Лекуван е с Роцефин и ЦЕК / днес ни е последен ден на приема/. Урокултурата е отрицателна на фона налечението с АБ. Отново същата бактерия в носа. Липса на апетит и слабо наддаване на тегло. Само на кърма е. Отказва АМ. Все още не е захранен със сокчета. В момента тежи 4900 кг.
Изчетох каво трябва да се дава след лекуване с АБ. Това ми е ясно. Но за чайче от борови връхчета не е ли малък още? По колко капки клеева т-ра да давам? А сребърна вода?
Благодаря предварително!

Ако колегите не знаят или не искат да обясняват, четете листовките. Това лечение е много агресивно и може да причин медикаментозен нефрит...
Вие изобщо не се притеснявате от антибиотици, а се боите от няколко супени лъжици чай от борови връхчета???
2-3 х 2 капки клеева т-ра.
3 х 1 чаена лъж. сребърна вода.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни