Към съдържанието

Снимка

Бактерии в урината!

• Влезте в профила си за да пишете
480 отговора на тази тема

#1 didichka2004

didichka2004

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • МястоVarna

Публикувано 29 December 2007 - 01:30 PM

Здравейте отново, искам да попитам д-р Михайлов, в едно от предаванията Вие каазахте, че сте излекувал дете на два месеца с ешехия коли, и доколкото разбрах сте го лекували с клеева тинктура (незнам дали така се пише). Можите ли да дадете съвет как да лекувам дъщеря си, която е на 15 месеца? Когато беше на 8 месеца вдигна температура 38.5 и иследванията показаха, че има бактерии в кръвта и урината, но тогава не и направиха микробиология, а направо я лекуваха с 2 антибиотика-венозно, слад като премина температурата и мина известно време от курса на лечение направихме микробиология и се установи, че има ешехия коли, и тогава доктора ни каза, че явно те са били причината за вдигането на температурата!
Какво да направя, че да не се повтори пак този кошмар?
Има ли в аптеките клеева тинктура?

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 08 January 2008 - 04:34 PM

Здравейте госпожо,
Недоумявам защо така през пръсти е започнато лечението. По правило антибиотичното лечение означава дисбактериоза и срив в имунитета, алергизиране, предизвикване на недоимъчни състояния (поради дисбактериозата, лошо усвояване на калций, желязо, белтък и пр.). Отгоре на всичко уроинфекциите по принцип са много трудни за лечение и при хронифициране, често нелечими с антибиотици и подобни средства.
Има клеева тинктура или прополисов разтвор- все едно. На 15 месечно дете ще давате 2- 4 капки 2- 3 пъти дневно в мляко, нектар, сок.
В един форум не може да се подходи много подробно, но поне ще опитам да се справим. За тази инфекция прибавете и Colibacillinum 15 CH. През ден давате по 5 зрънца. Можете да разтваряте във вода- минерална или преварена.
И борови връхчета. Помагат при кашлица и уроинфекции.
100 г борови връхчета в 2,5 л вода. Ври до 0,5 л. Смесва се с 200 г небет шекер (или захар) на горещо и 200 г мед като поизстине. Взема се 3- 4 пъти по 1 чаена лъж.
И черна ряпа- показахме в първото предаване, в което гостувах на 7.11.2007.
ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар (или мед) и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.
Днес мина едно 7 месечно бебе (в случая само придружител. Имах работа с бащата). Имаше уроинфекция с 3 положителни посявки Е. Coli и никакъв ефект от антибиотични лечения. С малко билки и хомеопатия се справихме още първия месец.
Отговарям, но искам да получим обратен отговор след време. Иначе се оттеглям

#3 didichka2004

didichka2004

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 16 Мнения:
  • МястоVarna

Публикувано 12 January 2008 - 12:12 PM

Благодаря Ви д-р Михайлов за съвета!

#4 mariana_d

mariana_d

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 14 October 2008 - 06:53 PM

Здравейте, и аз искам да попитам д-р Михайлов относно бактерия E-coli. Синът ми ще стане на два месеца другата седмица, на 14-дневна възраст открихме, че има E-coli в урината и от тогава се мъчим да го излекуваме. Вече изпи няколко вида антибиотици и при всяка следваща контролна урина, която даваме се оказва, че бактерията е станала резистентна към съответният антибиотик. Изключително притеснени сме, детето стана нервно и има силни колики, не искам да си помислям как са му се отразили тези антибиотици. За момента спряхме всички лекарства и му даваме само имуностимулатор(имунобор уро). В темите прочетох за няколко вида билки, но моля д-р Михайлов да ни посаветва какво точно може да му даваме и в какви пропорции, защото той още е много малък.
Предварително благодаря!

#5 SELENIQ

SELENIQ

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 15 October 2008 - 10:38 AM

Здравейте,д–р Михайлов!
Искам да кажа,че и при нас проблема е същия.Дъщеря ми беше на 7г.,когато се оплака от болки в кръста и беше с температура 38.5 и я заведох на лекар.Те веднага я взеха в болница.Поставиха диагноза "Остър пиелонефрит"лекуваха я с какви ли не антибиотици и то венозно.Дори когато вдигна 40.0 гр. тем.получи гърч.Те и свалиха рязко температурата и тя пак получи гърч.Беше голям кошмар престоя ни там.след като ни изписаха два месеца пиеше хапчета и контролната урина показа, че и трите са с Е.coli.После пак на ново антибиотик и пак контрола и пак трите са с Е.coli.Така вече година и 8 месеца ние се борим с тази бактерия.Дъщеря ми е вече на 8г.и 8м. и е с Е.coli.Аз сърдечно Ви моля да ни помогнете да излезем от този кошмар.Аз прочетох за това,което сте написала за:боровите връхчета,черната ряпа,клеевата тинктура и COLIBACILLINUM 15CH мисля че така беше.
Аз искам да попитам дали това е подходящо и за дъщеря ми и да ми определите доза за всеки продукт,по колко пъти на ден и за колко време.И още един въпрос.Всички продукти,които завършват на 9..11..15СН се продават в аптеките. Предварително Ви благодаря за отделеното време.Вие ни показахте светлина в тунела с това,че Е.соli се лекува.Ние вече се бяхме отчаяли напълно.Пожелавам Ви лек и успешен ден.БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВСИЧКО!

#6 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 October 2008 - 06:54 PM

Здравейте,д–р Михайлов!
Искам да кажа,че и при нас проблема е същия.Дъщеря ми беше на 7г.,когато се оплака от болки в кръста и беше с температура 38.5 и я заведох на лекар.Те веднага я взеха в болница.Поставиха диагноза "Остър пиелонефрит"лекуваха я с какви ли не антибиотици и то венозно.Дори когато вдигна 40.0 гр. тем.получи гърч.Те и свалиха рязко температурата и тя пак получи гърч.Беше голям кошмар престоя ни там.след като ни изписаха два месеца пиеше хапчета и контролната урина показа, че и трите са с Е.coli.После пак на ново антибиотик и пак контрола и пак трите са с Е.coli.Така вече година и 8 месеца ние се борим с тази бактерия.Дъщеря ми е вече на 8г.и 8м. и е с Е.coli.Аз сърдечно Ви моля да ни помогнете да излезем от този кошмар.Аз прочетох за това,което сте написала за:боровите връхчета,черната ряпа,клеевата тинктура и COLIBACILLINUM 15CH мисля че така беше.
Аз искам да попитам дали това е подходящо и за дъщеря ми и да ми определите доза за всеки продукт,по колко пъти на ден и за колко време.И още един въпрос.Всички продукти,които завършват на 9..11..15СН се продават в аптеките. Предварително Ви благодаря за отделеното време.Вие ни показахте светлина в тунела с това,че Е.соli се лекува.Ние вече се бяхме отчаяли напълно.Пожелавам Ви лек и успешен ден.БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВСИЧКО!

Здравейте,
11 СН- няма у нас.
COLIBACILLINUM 15CH докато свърши= 1 месц после ще мислим.
Клеева т- ра като общо имуноукрепващо средство (вижте в библиотека).
Сребърна вода 2 х 1 чаена лъж.
Ряпа според ритъма на сокообразуване. Зареждате вечер, сутрин пие ск, зареждате. До вечерта пак се образувал сок. И така доакто пуска. Като изсъхне- нова. И така до един месец.

Опашката след АБ- Туя, Монилиа албиканс, Ентеросан/Лактофлор.

Бирена мая- 3 х 3 табл.

И една билкова рецепта:
Rp./Hb. Equiseti
Rad. Ononidis spinosi aa 70,0
Fr. Juniperi 30,0
D.S.2 супени лъжици се варят в 1/2 л вода и след изстиване се прецежда. Пие се 3- 4 по 1 винена чаша (около120 г) на гладно или 30 мин. преди храна.

Хайде това и после още, ако се налага.
Д-р Михайлов

#7 SELENIQ

SELENIQ

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 16 October 2008 - 05:03 PM

Здравейте,д–р Михайлов!

Здравейте,
11 СН- няма у нас.
Ряпа според ритъма на сокообразуване. Зареждате вечер, сутрин пие ск, зареждате. До вечерта пак се образувал сок. И така доакто пуска. Като изсъхне- нова. И така до един месец.

Бирена мая- 3 х 3 табл.

И една билкова рецепта:
Rp./Hb. Equiseti
Fr. Juniperi 30,0
D.S.2 супени лъжици се варят в 1/2 л вода и след изстиване се прецежда. Пие се 3- 4 по 1 винена чаша (около120 г) на гладно или 30 мин. преди храна.

Д-р Михайлов

Много Ви благодаря за бързия отговор.Веднага след това лечение ще Ви отговоря за резултата.А Colibacillinum 15CH по колко пъти и по колко гранули?

#8 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 17 October 2008 - 07:13 AM

Здравейте,д–р Михайлов!

Здравейте,
11 СН- няма у нас.

Бирена мая- 3 х 3 табл.

И една билкова рецепта:
Rp./Hb. Equiseti
Fr. Juniperi 30,0

Д-р Михайлов

Много Ви благодаря за бързия отговор.Веднага след това лечение ще Ви отговоря за резултата.А Colibacillinum 15CH по колко пъти и по колко гранули?

Пон- ср- петък по 5 зрънца, но вече много пъти съм писал.Четете моля в сходните постове.

#9 bebova

bebova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 20 Мнения:

Публикувано 07 January 2009 - 07:53 PM

Честита Нова Година, Д-р Михайлов! Здрава, щастлива и успешна да е тя!
Имам и аз един въпрос относно ешерихиа коли.Забелязах,че урината на моят син понякога е мътна и пуснах изследване-изолира се е.коли 10/4.В момента няма никакви оплаквания,седимента е в норма.
Въпросът ми е какво лечение да приложа?
На всичкото отгоре на 1.01.си счупи крачето на ски,ако има някакво отношение към лечението.Защото и джи пи-то и ортопедът казаха ,че урината е помътняла от фрактурата,но аз на своя глава пуснах изследването.Никога досега не сме имали подобен проблем.Детето ми е на 4 години и 7 месеца.
Предварително Ви благодаря!

#10 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 09 January 2009 - 08:24 AM

Честита Нова Година, Д-р Михайлов! Здрава, щастлива и успешна да е тя!
Имам и аз един въпрос относно ешерихиа коли.Забелязах,че урината на моят син понякога е мътна и пуснах изследване-изолира се е.коли 10/4.В момента няма никакви оплаквания,седимента е в норма.
Въпросът ми е какво лечение да приложа?
На всичкото отгоре на 1.01.си счупи крачето на ски,ако има някакво отношение към лечението.Защото и джи пи-то и ортопедът казаха ,че урината е помътняла от фрактурата,но аз на своя глава пуснах изследването.Никога досега не сме имали подобен проблем.Детето ми е на 4 години и 7 месеца.
Предварително Ви благодаря!

Дайте Имунокинд- 3 х 1 таблетка. Помага за бързо зарастване на костите.
Collibacilinum 15 CH- по 5 зрънца през ден за всеки случай. 10/4 не се счита още за инфекция, но за всеки случай.
Мечо грозде- както пише на опаковката, но да не пропуснете да добавяте мало сода. 4- 5 дни да пие.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни