Към съдържанието

Снимка

За или против папаверина?

• Влезте в профила си за да пишете
30 отговора на тази тема

#21 rockmama

rockmama

Админ...And Justice For All

• Администратор
  • 17447 Мнения:

Публикувано 09 December 2008 - 08:50 AM

Папаверина отпуска гладката мускулатура.Изписва се с цел да премахне контрахирането на матката.
Но-шпа има абсолютно същото действие.
Озадъчава ме факта,че са ти изписани едвовременно две почти еднакви лекарства. :roll:
Иначе и двете са съвместими с бременността.Аз съм пила Но-шпа почти през цялата си бременност.

Но-шпа доколкото звам е болкоуспокояващо по принцип...пак отпуска, но облекчава болката.\Аз съм го пила при бъбречна криза :roll: Там няма контрахиране :lol:
За папаверина на мен ми го изписаха именно за спиране на контракциите и също но-шпа, но него не пих, защото казаха при нужда :wink:
Лурдес

#22 n_adya

n_adya

Шегаджийка-форумлийка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2177 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 09 December 2008 - 01:39 PM

Но-шпа доколкото звам е болкоуспокояващо по принцип...пак отпуска, но облекчава болката.\Аз съм го пила при бъбречна криза :roll: Там няма контрахиране :lol:

Но-шпа и Папаверин имат аналогично действие.И двете са спазмолитици т.е. успокояват и отстраняват спазмите на гладката мускулатура и по този начин успокояват болката.
При бъбречна криза също има контрахиране на гладката мускулатура на пикочните пътища.
Гладка мускулатура има още и в жлъчните пътища,в стомаха,червата и т.н.
Папаверин също се дава при бъбречни кризи,камъни в бъбреците,цистити и т.н.
Разликата между двете е,че Но-шпа е синтетичен, а Папаверина се добива,ако не греша от Мак.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#23 mamenceto

mamenceto

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 490 Мнения:
  • МястоНова Загора

Публикувано 09 December 2008 - 06:41 PM

Благодаря Ви за отговорите:).
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#24 rockmama

rockmama

Админ...And Justice For All

• Администратор
  • 17447 Мнения:

Публикувано 10 December 2008 - 12:01 AM

Но-шпа и Папаверин имат аналогично действие.И двете са спазмолитици т.е. успокояват и отстраняват спазмите на гладката мускулатура и по този начин успокояват болката.
При бъбречна криза също има контрахиране на гладката мускулатура на пикочните пътища.
Разликата между двете е,че Но-шпа е синтетичен, а Папаверина се добива,ако не греша от Мак.

:smt041 Беше ми много полезно...защото още го пия тоя но-шпа ама не ми действа :lol: Все тая пак си боли
Лурдес

#25 слава пеевска

слава пеевска

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4819 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 10 December 2008 - 12:10 AM

не грешиш
от Papaver sumniferum
Публикувано изображение

#26 n_adya

n_adya

Шегаджийка-форумлийка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2177 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 10 December 2008 - 04:16 PM

не грешиш
от Papaver sumniferum

Мерси за уточнението! :)
Нещо такова ми се въртеше в главата,но съм забравила,а не ми се роваше да търся. :wink:
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#27 cuty

cuty

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 87 Мнения:
  • Мястоgabrovo

Публикувано 10 December 2008 - 09:21 PM

аз от края на 6 и началото на 7 месец съм на папаверин и магнерич. знам, че не е хубаво да се пият много лекарства, ама съм с постоянни контракции и само с тези лекарства успявам да ги контролирам. надявам се за 45 дни да не е проблем, при все, че майка ми е била на системи магнезий и инжекции папаверин 4 месеца с мен и 5 със сестра ми и с това се успокоявам.

#28 слава пеевска

слава пеевска

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4819 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 11 December 2008 - 12:05 AM

не грешиш
от Papaver sumniferum

Мерси за уточнението! :)
Нещо такова ми се въртеше в главата,но съм забравила,а не ми се роваше да търся. :wink:

:D :D
няма нужда,
аз съм фармацевт,
трябва да ги знам :D
Публикувано изображение

#29 слава пеевска

слава пеевска

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4819 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 11 December 2008 - 12:06 AM

аз от края на 6 и началото на 7 месец съм на папаверин и магнерич. знам, че не е хубаво да се пият много лекарства, ама съм с постоянни контракции и само с тези лекарства успявам да ги контролирам. надявам се за 45 дни да не е проблем, при все, че майка ми е била на системи магнезий и инжекции папаверин 4 месеца с мен и 5 със сестра ми и с това се успокоявам.

Не се притеснявай,
това дори е кратък период!
През цялата бременност съм била на лекарства!
Публикувано изображение

#30 cuty

cuty

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 87 Мнения:
  • Мястоgabrovo

Публикувано 12 December 2008 - 06:07 PM

сега като видях, че доста мами са на такива или подобни лекарства, а и уточнението, че не е толкова страшно съм занчително по- спокойна, а и вече остават има няма 3-4 дни да ги пия, че термина ми е 25. :roll:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни