Към съдържанието

Снимка

Хрема при бебчета на 1-2 месеца

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 veni_vladeva

veni_vladeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 November 2008 - 11:22 AM

Здравейте, синът ми е на почти 2 месец и от 2 седмици е със задна хрема - не му тече нослето, а всичко се стича назад и през нощта се събужда от това че неможе да диша. Опитах със стеримар и с адреналин, но не помага, пробвах и със сребърна вода да капя в нослето, но и това не помогна. Днес ни изписаха макситрол - капки за очи, но да се капят в нослето и едни хомеопатични - еуфорбиум композитум. Незнам дали ще имат ефект, но трябва да се оправим, защото вече 2 седмици ни отлагат ваксината п/в хепатит.

#2 didora

didora

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 163 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 27 November 2008 - 11:28 AM

Защо не пробваш с физиологичен разтвор, безвреден е и много бързо помага за отпушването на нослето. Успех! :wink:
Публикувано изображение

#3 Гергана77

Гергана77

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 197 Мнения:
  • Мястогр.София

Публикувано 27 November 2008 - 11:56 AM

Ние също сме с двуседмична хрема,пробвахме и макситрол без ефект обаче.

#4 veni_vladeva

veni_vladeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 November 2008 - 12:57 PM

Проблема не е във временното отпушване, то и със стеримара се отпушва, но след 2 часа пак се е запушил. Аз се интересувам от някакъв по-дълготраен ефект.

#5 janica

janica

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2891 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 27 November 2008 - 01:42 PM

По същото време и ние имахме хрема и по същият начин се стичаше в гърлото . Педито ни изписа адреналинови капки , които за 2дни сгъстиха секрета а след това се изчисти . Защо не попиташ вашата лекарка , а така също и ни даде Назохил -дропс.Те са хомеопатични хапченца.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#6 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 November 2008 - 03:38 PM

Здравейте, синът ми е на почти 2 месец и от 2 седмици е със задна хрема - не му тече нослето, а всичко се стича назад и през нощта се събужда от това че неможе да диша. Опитах със стеримар и с адреналин, но не помага, пробвах и със сребърна вода да капя в нослето, но и това не помогна. Днес ни изписаха макситрол - капки за очи, но да се капят в нослето и едни хомеопатични - еуфорбиум композитум. Незнам дали ще имат ефект, но трябва да се оправим, защото вече 2 седмици ни отлагат ваксината п/в хепатит.

Вени, Макситролът съдържа кортикостероид. Изследвали ли са секрета за бактерии, за да дават такива капки, при това с кортикостероиди?! На такова малко бебе?!

#7 desa_84

desa_84

Цар_Кулинар,Пролетна фурия

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16295 Мнения:
  • Мястотам....

Публикувано 27 November 2008 - 03:59 PM

Седна е права
когато ние бяхме с такава хрема, капвах Тобрадекс-това за капки за уши но са пречистени и за това ги дават за бебета за нослето, също така физиологичен разтвор и клеева тинктура пробвай
Posted Image

#8 Radost

Radost

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • МястоKazanlyk

Публикувано 27 November 2008 - 04:30 PM

здравейте и от мен. Тобрадекса също е с кортикостероид, а най- пречистен е Тобрекс. ние бяхме до минмалата седмица в болницата и там го разбрах. Имаше ефект, но от вчера пак започнаха сополите. Сега слагам Коларгол и почиствам с Риномер. Това е от рода на стеримара, но е по-силна струя и почиства по-хубаво. Успех!!! :)

#9 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 November 2008 - 04:45 PM

здравейте и от мен. Тобрадекса също е с кортикостероид, а най- пречистен е Тобрекс. ние бяхме до минмалата седмица в болницата и там го разбрах. Имаше ефект, но от вчера пак започнаха сополите. Сега слагам Коларгол и почиствам с Риномер. Това е от рода на стеримара, но е по-силна струя и почиства по-хубаво. Успех!!! :)

Ми оказва се че и Макситролът и Тобрадексът са антибиотици с кортикостероид. Антибиотици се дават само след установяване на бактерии, а аз лично не бих дала нищо с кортикостероиди на дете, особено пък на малко бебе.

Деса, не съм сигурна клеевата тинктура дали е подходяща за толкова малко бебе.

Капките за нос при бебетата се прилагат много внимателно, при изрична нужда. Под капки имам предвид разни такива с адреналин, антибиотици и пр., и то само след изследвания и от компетентни лекари. Сребърната вода поне е безвредна, а и е силно антибактериала и антивирусна.
Нашият педиатър по повод хлемите при кърмачета казва "Хремата при бебетата е нещо нормално и не се предприема нищо, стига да не пречи хремата на бебето да спи и/или да се храни." Ако пречи - вече се предприемат мерки, при това много внимателно и обмислено. Физиологичният разтвор няма противопоказания, напротив.

#10 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 28 November 2008 - 02:47 AM

Напълно съм съгласна със Седна. Ние също отвреме навреме си страдаме от тази задна хрема, която ни дави нощно време. Ужасно кашля и то само, когато е в легнало положение. Никога не съм му слагала нещо различно от физиологичен разтвор. Ползвам Стеримар и открих, че ако пръсна както в нослето, така и в гърлото, положението с кашлицата значително се облекчава.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни