Към съдържанието

Снимка

Трета сливица, астма, алергия.....?!

• Влезте в профила си за да пишете
12 отговора на тази тема

#1 mim4o_81

mim4o_81

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 49 Мнения:
  • Мястогр.Плевен

Публикувано 18 November 2008 - 02:23 AM

Здравейте!
Започвам с това, че вече 3-ти месец не можем да се преборим с кашлицата и хремата, които както всички казват, са нещо нормално за деца, посещаващи детска ясла. Та така за този период посетихме поне 10-на пъти лекаря, изпихме едно голямо количество сиропи, от които един единствен път антибиотик................
Преди седмица детенцето ми вдигна отново температура и решихме да отидем при друг лекар. Оказа се, че ако не се лекува адекватно, детето ми ще развие астма, предразположен е към алергии и след преглед от специалист УНГ - третата ни сливица е възпалена. Започнахме да даваме Вентолин и Ксизал. След 5 дни вече имахме подобрение в дишането, но кашлицата и хремата така и не спряха. Утре сме на преглед за сливицата за да се реши какво точно ще се прави. Възможно е да се наложи да я махнем. Всичките ни близки са подивели от притеснение, бабите са против операцията и дрънкат какво ли не по тоя въпрос. На мен естествено не ми остава нищо друго освен да ги успокоявам и да им обяснявам, че ако се решим на това, ще е за негово добро. В момента съм едновременно ядосана и уплашена и мисълта за това не ми дава мира.................
Стискайте палци всичко да е наред, а аз ще пиша за да разкажа как е минало........
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#2 Теди

Теди

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2546 Мнения:

Публикувано 18 November 2008 - 08:12 AM

Дано имаш доверие на лекаря си - така ще си много по-спокойна!
Поразрови се в подфорума на Д-р Михайлов, има хубави съвети. Откакто педиатърката ни изписва първо хомеопатия, синът ми не е пил Вентолин (да чукам на дърво!).
Наистина е нормално детенце да боледува много първата година в детска ясла/градина, но този болнав период ще отмине!
Стискам палци за прегледа и да пишеш! :bighug:

#3 Sense

Sense

Regina della pasta

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4781 Мнения:
  • Мястонякъде там ...

Публикувано 18 November 2008 - 09:05 AM

Големият ми син имаше ужасно увеличена трета сливица. В следствие на което боледуваше често от ангина и бронхити. На 3 години я извадихме и смея да твърдя, че за болестите забравихме. Вече е на почти 9 години и освен обикновените настинки друго не съм лекувала. стискам ви палци! Не се плашете от операцията!
Вярвам, че ще вземете решение, което ще е най-добро за детето! Успех!

Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 viki_bobi

viki_bobi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 180 Мнения:
  • МястоVarna

Публикувано 18 November 2008 - 10:25 AM

mim4o_81, не ги слушай какво говорят бабите, а я махайте сливицата щом трябва. Ние на 03.10 махнахме на Виктория трета сливица и операцията мина много добре. Важното е да направиш 2-3 консултации с различни специалисти и да намериш добър лекар-хирург.
Публикувано изображение

#5 mim4o_81

mim4o_81

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 49 Мнения:
  • Мястогр.Плевен

Публикувано 18 November 2008 - 05:02 PM

Прегледа мина и доктора установи, че сливицата трябва да се оперира...... Остави ни две възможности: или да се стабилизира за известен период от време, което напълно изключва яслата поне до пролетта, или да оперираме скоро. Доктора каза, че не е спешно и затова може да поизчакаме, но в крайна сметка няма никаква гаранция, че при контакт с децата няма отново да се възпали. Каза също, че подутите лимфни възли са от това и че единствения плюс в момента е че няма проблеми с ушите. И въпреки всичко да си помислим..........
Много съм объркана......не е ли много мъничък за това, и дали няма да травмираме детето ако се решим на тази стъпка?????!!!! И изобщо какъв е смисъла да продължаваме да го тъпчем със сиропи и капки, ако в крайна сметка пак ще трябва да я махнем, но примерно след 6 месеца?!?!?
Той обожава децата и яслата и съм сигурна, че ако го спрем ще си страда по негов си детски начин, а и като се замисля за празниците колко ще е хубаво за него да бъде там.............
Утре сме на друг преглед при педиатъра, която е алерголог, та тя ще ни даде още информация за случая. Дано успее да ни насочи в правилната посока.....
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#6 Sense

Sense

Regina della pasta

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4781 Мнения:
  • Мястонякъде там ...

Публикувано 18 November 2008 - 05:56 PM

До колкото знам тази операция се прави след като детето навърши 3 години(или поне така беше преди години :roll: ). Самата операция не е страшна!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#7 lelopexa

lelopexa

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 November 2008 - 10:54 AM

Здравейте!
Започвам с това, че вече 3-ти месец не можем да се преборим с кашлицата и хремата, които както всички казват, са нещо нормално за деца, посещаващи детска ясла. Та така за този период посетихме поне 10-на пъти лекаря, изпихме едно голямо количество сиропи, от които един единствен път антибиотик................
Преди седмица детенцето ми вдигна отново температура и решихме да отидем при друг лекар. Оказа се, че ако не се лекува адекватно, детето ми ще развие астма, предразположен е към алергии и след преглед от специалист УНГ - третата ни сливица е възпалена. Започнахме да даваме Вентолин и Ксизал. След 5 дни вече имахме подобрение в дишането, но кашлицата и хремата така и не спряха. Утре сме на преглед за сливицата за да се реши какво точно ще се прави. Възможно е да се наложи да я махнем. Всичките ни близки са подивели от притеснение, бабите са против операцията и дрънкат какво ли не по тоя въпрос. На мен естествено не ми остава нищо друго освен да ги успокоявам и да им обяснявам, че ако се решим на това, ще е за негово добро. В момента съм едновременно ядосана и уплашена и мисълта за това не ми дава мира.................
Стискайте палци всичко да е наред, а аз ще пиша за да разкажа как е минало........

Здравей,
Ние сме с почти същия проблем,само,че аз спрях детето от ясла,категорично няма да я върна там докато не стане на 3.С хрема и зачервено гърло сме през две седмици,направи гнойна ангина,малко късно ни предписаха антибиотик,но две седмици след приключване на лечението детето пак вдигна температура..и всичко отново се повтори.Заведох я на трети лекар,който ни изписа Имунокинд..спомена за трета сливица,за която досега не знаехме,че съществува.Детето е на 2г.и 1 м.Можеш ли да ни кажеш при кой лекар ходихте вие за консултация относно третата сливица?
Публикувано изображение

#8 denikabg

denikabg

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 19 November 2008 - 01:20 PM

Оперираха синът ми на 3,11 в ИСУЛ. Операцията е с пълна упойка и протича за около 20мин. излизането от упойка е по-притеснителното - тъй като се чисти от храчки кашля но той е мъничък и не може да отхрачва и пръска капчици кръв. Уверявам те че после детето се успокоява и е сънливо.Още на следващия ден пиеше спокойно течности и дори започна да се храни. Не помнят нищо . Анестизиологът беше внимателен - той взема детето и ние обяснихме че ще му покажат един интересен апарат - той се заинтригува и не се разплака.
Бих те посъветвала ако се налага операцията да не отлагате.
Ненавременно лекуване води до намаляване на слуха, увреждане на сърце и черен дроб , бъбреци , болки в стави.Аз се консултирах с 2ма професори и тези последици са ми разяснени от тях. Мит е че времето не е подходящо и детето е малко.
Ако имаш нужда от повече информация ще ти отговоря.
Бъди спокойна - детенцето се възстановява по-бързо от колкото си мислиш
Моето дете е на 2,4г .

#9 lelopexa

lelopexa

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 37 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 November 2008 - 01:42 PM

Оперираха синът ми на 3,11 в ИСУЛ. Операцията е с пълна упойка и протича за около 20мин. излизането от упойка е по-притеснителното - тъй като се чисти от храчки кашля но той е мъничък и не може да отхрачва и пръска капчици кръв. Уверявам те че после детето се успокоява и е сънливо.Още на следващия ден пиеше спокойно течности и дори започна да се храни. Не помнят нищо . Анестизиологът беше внимателен - той взема детето и ние обяснихме че ще му покажат един интересен апарат - той се заинтригува и не се разплака.
Бих те посъветвала ако се налага операцията да не отлагате.
Ненавременно лекуване води до намаляване на слуха, увреждане на сърце и черен дроб , бъбреци , болки в стави.Аз се консултирах с 2ма професори и тези последици са ми разяснени от тях. Мит е че времето не е подходящо и детето е малко.
Ако имаш нужда от повече информация ще ти отговоря.
Бъди спокойна - детенцето се възстановява по-бързо от колкото си мислиш
Моето дете е на 2,4г .

Ами честно казано въобще не съм се замисляла за операция.Просто искам координатите на някой специалист за да я прегледат..тя почти не дава да и се гледа гърлото..реве та се къса.Нормално ли е 2 години никой да не е забелязал третата сливица..сменихме 3 джипита :?:
Публикувано изображение

#10 mim4o_81

mim4o_81

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 49 Мнения:
  • Мястогр.Плевен

Публикувано 19 November 2008 - 01:51 PM

Здравей,
Ние сме с почти същия проблем,само,че аз спрях детето от ясла,категорично няма да я върна там докато не стане на 3.С хрема и зачервено гърло сме през две седмици,направи гнойна ангина,малко късно ни предписаха антибиотик,но две седмици след приключване на лечението детето пак вдигна температура..и всичко отново се повтори.Заведох я на трети лекар,който ни изписа Имунокинд..спомена за трета сливица,за която досега не знаехме,че съществува.Детето е на 2г.и 1 м.Можеш ли да ни кажеш при кой лекар ходихте вие за консултация относно третата сливица?

Ние ходихме при доц.Ал.Вълков, той е специалист УНГ в Плевен и казват, че е най-добрия в тази област. Отделно ходим при д-р Красимира Краева/педиатър-алерголог/, от която също съм с добри впечатления. Днес бяхме на преглед при нея и сменихме Ксизала с Ериус. Каза ни, че ще трябва да се видим след 2 седмици. Дотогава ще се гледаме вкъщи.
Публикувано изображение

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни