Към съдържанието

Снимка

Продължение на темата:"Къде сбърках?"

• Влезте в профила си за да пишете
253 отговора на тази тема

#161 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 21 November 2008 - 01:13 PM

МОЛЯ ВИ,кажете ми какво да го правя този разбойник?!Отново гори!Може ли наистина да е от зъбче?!Или има някаква по-сериозна причина,която пропускаме?!Нещо става с детенцето ми... :cry: Не са ушите,не е гърло(поне до вчера беше чисто,не кашля,за да има надолу,а и дишането беше чисто,соплите се избистриха,за да е от Клебсиелата...Нищо не разбирам!!!!!Помогнете ми!

Може, но колегите масово не забелязват връзката. Скоро при мен беше колежка-стоматолог от Бургас с момиченце, сега на 13 год. За такав температура са ги вкарали мякога и в болница. И нали е стоматолог, забелязала, че всичко отзвучало като махнато с ръка при прорязването на зъбките.
Давате си Calcarea phosphorica 9 CH 2 х 3 зрънца. Най- често зорът е 3- 4 дни.

Д-р Михайл;ов страшно съм притеснена.Тази нощ стигнахме до 39,6 и за разлика от предишните вечери,когато на сутринта Т я нямаше,сега има-38,9.Какво да правя??????????

Здравейте!Заведох детенце при педи-при прегледа не се установи нищо,което да обясни Т.Педи пусна изследвания за утре и каза,че се съмнява за пиелонефрит или друго възпаление на пикочо-половата система... :cry: Каза,че неможе да се вдигне 39,6 от зъби-имало друга причина.Забелязвам,че сополите са смесени-един път са бистри,а друг път-зеленикави.Дали не е от Клебсиелата тази Т???

#162 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 23 November 2008 - 09:52 AM

МОЛЯ ВИ,кажете ми какво да го правя този разбойник?!Отново гори!Може ли наистина да е от зъбче?!Или има някаква по-сериозна причина,която пропускаме?!Нещо става с детенцето ми... :cry: Не са ушите,не е гърло(поне до вчера беше чисто,не кашля,за да има надолу,а и дишането беше чисто,соплите се избистриха,за да е от Клебсиелата...Нищо не разбирам!!!!!Помогнете ми!

Може, но колегите масово не забелязват връзката. Скоро при мен беше колежка-стоматолог от Бургас с момиченце, сега на 13 год. За такав температура са ги вкарали мякога и в болница. И нали е стоматолог, забелязала, че всичко отзвучало като махнато с ръка при прорязването на зъбките.
Давате си Calcarea phosphorica 9 CH 2 х 3 зрънца. Най- често зорът е 3- 4 дни.

Д-р Михайл;ов страшно съм притеснена.Тази нощ стигнахме до 39,6 и за разлика от предишните вечери,когато на сутринта Т я нямаше,сега има-38,9.Какво да правя??????????

Здравейте!Заведох детенце при педи-при прегледа не се установи нищо,което да обясни Т.Педи пусна изследвания за утре и каза,че се съмнява за пиелонефрит или друго възпаление на пикочо-половата система... :cry: Каза,че неможе да се вдигне 39,6 от зъби-имало друга причина.Забелязвам,че сополите са смесени-един път са бистри,а друг път-зеленикави.Дали не е от Клебсиелата тази Т???

Естествено, че може да е от зъби.
Омръзна ми да повтарям. Това, че колегите са упорити като шопа е отделен въпрос.
Вижте писаното в библиотека и приложете.
Ако се задържи t след прорязване на зъбите, ще обсъждаме тогава други причини.

#163 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 23 November 2008 - 03:38 PM

Здравейте,д-р Михайлов.Извинявам се-зная че не е приятно все да повтаряте едно и също...Но разберете и мен-педи ми пълни главата с какви ли не глупости.Дори пуснах нова тема,в която ви обяснявам ситуацията,за което се също извинявам.Факт е,че Т няма от два дни,но и зъби няма.Само една тройно завишена утайка,зелени сополи,направление за снимка на бял дроб,назначен Клацид,който не давам..... :cry:

#164 robiwal

robiwal

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 59 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 23 November 2008 - 03:46 PM

Здравеите Д-р Михаилов,при нас нещо страшно се обърка :cry: Моля Ви помогнете ми пак :cry:
Накратко:Поради изолирана бактерия-Мораксела правим курс 10дни с Зинат и Кларитин и 7-дни капки в око и носле Макситрол и по-ваша препоръка вкл-ме Еuphrasia-3х3.7-те дни минаха и окото е добре и спряхме капките и зрънцата.Малкия бе с тежка кашлица и ужасно хъркане в нослето.До преди 2 дни видимо имаше напредък,нослето спря да хърка,чисто,кашлицата почти изчезна,но изведнъж в петък вечер се влоши:започна обилна водниста хрема и кашлицата се усили ужасно,цяла нощ не е спал от нея,сутринта започнах с Флудитек-3х5мл.,Осцилококцинум-през 6 часа,капки Еуфорбиум и лаиката с мед за нослето,включих и Грип-Хил и Цинабсин.
Не сме спирали и следните от близо месец изобщо:
Енгистол-3х1,Клеева тинктура-3х8-10капки,Ехинацея на Таис изпихме едно шише сега продължавам с Есберитокс-3х15к.,Тонзилотрен-3х1,сега го засилих,Сребърна вода-2х1ч.л.и за очички,от 2 седмици пием и сок от черна ряпа,отвара от борови връхчета и орехи с небет шекер,анасон и ленено семе,Вашият чаи от 4 билки.Туя и Лактофлор по ваша препоръка си вървят от предния АБ,днес приключихме и с този АБ и от утре вкл.и Монилиа.
НО,ето какво се обърка.След всичко по-горе,тази нощ малкия вдигна температура 39,5-6,уплашихме се с съпругът ми,защото не сме го усетили по-рано,тои бълнуваше,дишаше тежко и след малко и повърна-доста храчки,дадох веднага 15 капки Хексалгин/спрямо кг.това е максимума по-листовката/започнахме и налагане с оцет-пъп,крачета,китки,така след около30-40мин.успяхме да свалим темп.до 38,2-3,за успокоение направих още три приема на Беладона 9 през 15мин. после тои заспа.
Тази сутрин,много кашля,но ми се струва по-суха и дразнеща кашлицата-постоянна е,хремата е по-гъста,отпаднал е,киха и държи темп. 37,5-6.
Утре сме при личната лекарка да видим гърдите как са и са повторен секрет на носле,да видим дали отново ще се изолира Мораксела.
Моля Ви помогнете ни,объркана съм и не знам какво става с детето ми,даите ми съвет какво да включа или премахна от схемата,възможно ли е да прави някаква реакция от всички медикаменти-да не би да го предозирам???Страх ме е да не е и с пневмония-не и знам симптомите :cry: Педиатърката също е в недоумение от къде идва температурата/звънях и днес/
Споделете ми и мнението си за BioGaia - нямаше Ентеросан и Лактофлор и аптекарката ми го препоръч-1х1 на ден.
Моля Ви да ми обърнете внимание и този път!!!
Съжалявам постовете ми са доста разхвърляни,затова стана толкова дълго :?
Posted ImagePosted Image

#165 robiwal

robiwal

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 59 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 23 November 2008 - 08:58 PM

Д-р Михаилов,пак аз :cry: докато пишех горният пост,малкия пак вдигна висока температура-39,4 :cry: стресирах се вече вдигнахме го с татко му и направо в спешния кабинет на Университетска детска болница,до там не спирах да давам беладона 9 през 15 мин.като стигнахме при меренето беше вече 38,прегледаха го,обясних всичко до тук като лечение и наи вече че днес на обяд беше последната доза на АБ,гърдичките са чисти и диагнозата беше Трахеит Казаха ми да спра Флудитека и да го върна пак на Хустагил и промивка с физиологичен разтвор,а след това капки Ксилометазолин-0,05%-4х2 във всяка ноздра.Било наслояване на вирусни инфекции...и защо лаиката можело да доведе до алергична реакция-е това не разбрах,като споменах там за нея :cry: Току що изчетох толкова неща че ми се завъртя главата вече.Всичко ми се вижда толкова страшно особенно усложненията от самия Трахеит :( :( :( Утре освен секрета заради Мораксела,ми казаха да направим и пълна кръвна картина и среща с УНГ за 3-та сливица
Моля Ви даите си мнението за това и ме посъветваите какво да направим :cry: Увеличих приема на Цинабсин и Тонзилотрен-редно ли е? :? Намерих на търсачката ваши съвети за Bronchalis Hill и Drosera5/9/CH-тях ги нямам в къщи,дали и с тях да започна :?:
Много Ви моля за отговор,защото ми се струва страшно положението :cry: Благодаря Ви предварително,ще Ви държа в течение както до сега :)
Posted ImagePosted Image

#166 robiwal

robiwal

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 59 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 24 November 2008 - 09:51 AM

Добро утро Д-р Михаилов,много Ви моля за отговор,дадохме пълна кръвна картина на обяд ще е готова,погледнете МОЛЯ ВИ по-горните ми 2 поста дълги са но няма как по-кратко да обясня :cry:
Posted ImagePosted Image

#167 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 24 November 2008 - 10:34 AM

Здравеите Д-р Михаилов,при нас нещо страшно се обърка :cry: Моля Ви помогнете ми пак :cry:
Накратко:Поради изолирана бактерия-Мораксела правим курс 10дни с Зинат и Кларитин и 7-дни капки в око и носле Макситрол и по-ваша препоръка вкл-ме Еuphrasia-3х3.7-те дни минаха и окото е добре и спряхме капките и зрънцата.Малкия бе с тежка кашлица и ужасно хъркане в нослето.До преди 2 дни видимо имаше напредък,нослето спря да хърка,чисто,кашлицата почти изчезна,но изведнъж в петък вечер се влоши:започна обилна водниста хрема и кашлицата се усили ужасно,цяла нощ не е спал от нея,сутринта започнах с Флудитек-3х5мл.,Осцилококцинум-през 6 часа,капки Еуфорбиум и лаиката с мед за нослето,включих и Грип-Хил и Цинабсин.
Енгистол-3х1,Клеева тинктура-3х8-10капки,Ехинацея на Таис изпихме едно шише сега продължавам с Есберитокс-3х15к.,Тонзилотрен-3х1,сега го засилих,Сребърна вода-2х1ч.л.и за очички,от 2 седмици пием и сок от черна ряпа,отвара от борови връхчета и орехи с небет шекер,анасон и ленено семе,Вашият чаи от 4 билки.Туя и Лактофлор по ваша препоръка си вървят от предния АБ,днес приключихме и с този АБ и от утре вкл.и Монилиа.
НО,ето какво се обърка.След всичко по-горе,тази нощ малкия вдигна температура 39,5-6,уплашихме се с съпругът ми,защото не сме го усетили по-рано,тои бълнуваше,дишаше тежко и след малко и повърна-доста храчки,дадох веднага 15 капки Хексалгин/спрямо кг.това е максимума по-листовката/започнахме и налагане с оцет-пъп,крачета,китки,така след около30-40мин.успяхме да свалим темп.до 38,2-3,за успокоение направих още три приема на Беладона 9 през 15мин. после тои заспа.
Тази сутрин,много кашля,но ми се струва по-суха и дразнеща кашлицата-постоянна е,хремата е по-гъста,отпаднал е,киха и държи темп. 37,5-6.
Утре сме при личната лекарка да видим гърдите как са и са повторен секрет на носле,да видим дали отново ще се изолира Мораксела.
Моля Ви помогнете ни,объркана съм и не знам какво става с детето ми,даите ми съвет какво да включа или премахна от схемата,възможно ли е да прави някаква реакция от всички медикаменти-да не би да го предозирам???Страх ме е да не е и с пневмония-не и знам симптомите :cry: Педиатърката също е в недоумение от къде идва температурата/звънях и днес/
Споделете ми и мнението си за BioGaia - нямаше Ентеросан и Лактофлор и аптекарката ми го препоръч-1х1 на ден.

Какво да направя след като така лесно минавате на АБ?
След всеки АБ опашката.
АБ=алергизиране. Запомнете го добре!!!Това= атопични дерматити, астма и пр.

#168 robiwal

robiwal

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 59 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 24 November 2008 - 04:21 PM

Какво да направя след като така лесно минавате на АБ?
След всеки АБ опашката.
АБ=алергизиране. Запомнете го добре!!!Това= атопични дерматити, астма и пр.

ЯВНО НЕ СТЕ ПРОЧЕЛИ И ТОЗИ МИ ПОСТ:
Пуснато на: 23 Ное 2008 (Нед) 21:58 Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Д-р Михаилов,пак аз докато пишех горният пост,малкия пак вдигна висока температура-39,4 стресирах се вече вдигнахме го с татко му и направо в спешния кабинет на Университетска детска болница,до там не спирах да давам беладона 9 през 15 мин.като стигнахме при меренето беше вече 38,прегледаха го,обясних всичко до тук като лечение и наи вече че днес на обяд беше последната доза на АБ,гърдичките са чисти и диагнозата беше Трахеит Казаха ми да спра Флудитека и да го върна пак на Хустагил и промивка с физиологичен разтвор,а след това капки Ксилометазолин-0,05%-4х2 във всяка ноздра.Било наслояване на вирусни инфекции...и защо лаиката можело да доведе до алергична реакция-е това не разбрах,като споменах там за нея Току що изчетох толкова неща че ми се завъртя главата вече.Всичко ми се вижда толкова страшно особенно усложненията от самия Трахеит Утре освен секрета заради Мораксела,ми казаха да направим и пълна кръвна картина и среща с УНГ за 3-та сливица
Моля Ви даите си мнението за това и ме посъветваите какво да направим Увеличих приема на Цинабсин и Тонзилотрен-редно ли е? Намерих на търсачката ваши съвети за Bronchalis Hill и Drosera5/9/CH-тях ги нямам в къщи,дали и с тях да започна
Много Ви моля за отговор,защото ми се струва страшно положението Благодаря Ви предварително,ще Ви държа в течение както до сега.

Д-р Михаилов,обидно ми е да чета това,което сте ми написали-относно лесното минаване към АБ,не ви питам за опашката след АБ за нея знам Вие самият преди няколко поста ми препоръчахте схемата:да продължа с Туя и Пробиотик,а след като приключим и с този АБ да прибавим и Монилия-и другото което е: не минавам хич лесно на АБ-преди да го започнем,опитахме всичко което изчетохме от тук по-ваши прпоръки,дори с вас се консултирах,положението беше доста сериозно, дори Вие самият се съгласихте че може би трябва да си го пием,вече го привършихме,просто питах за конкретния наш случаи,всичко това което съм изписала по-горе и давам на детето достатъчно ли е,в повече ли е или трябва и друго да добавя За това питах,а Вие ме обвинявате в това че Ви карам може би да се повтаряте,вече ми е доста известно един АБ до какво води и какви са последствията от него!!! Искам само да споделя че за времето от 1м.и половина сме започнали 2-ра опаковка Енгистол,2-ра опаковка Септилин,2-ра опаковка Тонзилотрен,2 опаковки Коризалия,сега сме на 1-ва Цинабсин,3бр.Клеева тинктура,3бр.Сребърна вода,1 опаковка Ехинацея на Таис,1 опаковка Ехинацея на зрънца и сега сме на Есберитокс,изпили сме сока на 4-5 черни ряпи и около 5 литра във вид на чаичета и отвари,4 пъти Изварен компрес,една опаковка Еуфорбиум,сега сме започнали и 1-ва опаковка на Грип Хил-ами обяснете ми след всичко това как се стигна до това наслагване на множество вирусни инфекции които доведоха и до съответния Трахеит????? Знам че не сте длъжен да четете,пък и да отговаряте,но просто реших след като на други мами се дават съвети -да опитаме и ние- и на нас да се помогне.Наи вероятно така няма да стане,наистина съм сериозен човек и смятам след като съм се захванала да не тровя детето си вече- че мястото на всичко това не е за тук.Ще изчакам детето да се оправи,защото сега няма как да излиза в това положение и ще доидем направо при вас стига да нямате нищо против за преглед и консултация :D
Единственото което искам да знам в момента за Трахеит да започна ли и Bronchalis Heel и да си кажете мнението за BioGaia-като заместител на Ентеросан или Лактофлор :?

Това е ако имате желание отговорете ми ако не-здраве да е,то ние наи-необходимо в момента :D
Posted ImagePosted Image

#169 маца73

маца73

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 632 Мнения:
  • МястоБУРГАС

Публикувано 24 November 2008 - 07:50 PM

Bronchalis Heel на немската фирма Hee. Бронхалис върши добра работа при спастични бронхити. 3 х 1 таблетка най- общо.
Показанияза употреба на Бронхалис-Хеел: служат остри и хронични, възпабителни и обструктивни заболявания на дихателните пътища, протичащи с упорита кашлица и затруднено отхрачване, например: грипп, бронхит, ларингит, фарингит, трахеит, белодробни зъпаления, бронхиална астма, плеврит и т. н.

Доза на прием за възрастни 1 таб. (2–3 пъти дневно). Деца до 1 година — 1/4 таб., 1 до 3 год. — 1/2 таб., от 3- 6 г. — 3/4 таб., а над 6 г. — както при възрастни — по 1 таб. Таблетките се смучат под езика. В остри случаи в течение първите 2 часа може да се приема по 1 табл. на 15 мин., а след това обичайната доза— 2–3 пъти дневно по 1 табл.

Състав: Atropa belladonna D4, Lobaria pulmonaria D4, Kalium stibyltartaricum D4, Kreosotum D5, Cephaelis ipecacuanha D4, Lobelia inflate D4 по 30 мг; Hyoscyamus niger D4, Bryonia cretica D4 по 60 мг и помощни вещества (магнезиев стеарат, лактоза).

Това е за теб robiwal в опит да ти дам отговор поне за Бронхалиса! Скорошно оздравяване!

#170 Maria Yaneva

Maria Yaneva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 242 Мнения:

Публикувано 25 November 2008 - 01:10 AM

Здравейте,мами и ВИЕ,д-р Михайлов!Нещо стана много напечено в нашата темичка :cry: Нито мамите са доволни,нито д-ра удовлетворен от положените усилия,нито дечицата са ни здрави!!!Това ме депресира!!!Къде сбъркахме?!Не е честно!!!Мисля че всички положихме усилия,но уви...ROBIWAL,от сърце ти пожелавам детенце да се стабилизира!!!
А за нас-какво да кажа?Резултат от Ро-гр:усилен белодробен рисунък.Повторна утайка-отново завишена!Все пак педи се съгласи да изчакаме с нова терапия до петък-тогава ще е готов втория рез. от носния секрет.Моля се само детенце да се оправи!!!Пожелавам същото и на всички останали!!!Но това наше носле не спира...А и пак почна да се отделя секрерт от очичките...И ввсе пак колкото и да е банално-надеждата умира последна!!! :wink:
П.П.Д-р Михайлов,искам само да ви кажа че е трудно да се лекуват дечицата ни виртуално,особено когато са зле и ние сме объркани и не знаем как да постъпим!Сигурна съм,че всяка от нас мечтае ВИЕ да сте в нейния град,за да може от близо да следите ситуацията...И все пак ВИЕ заслужавате нашето искрено БЛАГОДАРЯ!!!Предполагам умеете да четете между редовете и този път няма да ме разберете погрешно!!! :wink:

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни