Към съдържанието

Снимка

Възпаление на маточните тръби

• Влезте в профила си за да пишете
9 отговора на тази тема

#1 didka532

didka532

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • Мястоvratza

Публикувано 13 October 2008 - 09:27 PM

Здравейте д-р Генадиева,искам да ви помоля за мнение.
Имам възпалителен процес и на двете тръби,но болката ми е най вече в ляво.Лекувам се от около 5г.като в началото ми беше поставена диагноза колпит,изписвахами флажил и ципрофлоксацин до безкрайност,след това се ми се наложи да направя аборт,но не по мед. причини.След него положението стана още по лошо,два пъти имах обилно кървене,не по време на менструация, и болките които имах по време на секс започнаха да се появяват постоянно.Успях да забременея и да родя.Казаха ми че тръбите ми са силно удебелени и сега ми правят за втори път курс,гентамицин инжекции,оспен и тинидазол.И двата пъти завършвам в болницата на метанидазол и цефазолин(дано не съм объркала имената на лекарствата),след тях ми се изписва низорал,за мен и мъжа ми,и клион д.За няколко месеца болката доста намалява,но после нещата са си пак същите. В момента пия протиозачатъчни Регулон,без тях менструацията ми е доста обилна и болезнена,но редовна.Генеколага ми каза че от това отърване няма и като закъсам пак,пак в болницата?
Публикувано изображение

#2 didka532

didka532

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • Мястоvratza

Публикувано 20 October 2008 - 09:11 PM

Пиша ви защото темата ми отиде много назад.
Публикувано изображение

#3 didka532

didka532

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • Мястоvratza

Публикувано 23 December 2008 - 06:04 PM

Ще Ви помоля за отговор!
Публикувано изображение

#4 Д-р Генадиева

Д-р Генадиева

Специалист

• Специалисти
  • Pip
  • 236 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 24 December 2008 - 12:00 AM

Може би при Вас се касае за периодично обостряне на хроничен възпалителен процес. Важно е да се установи от какво естество е този процес и след лечение на острата фаза, да се продължи с допълнителни процедури, напр. физиотерапия.

#5 didka532

didka532

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • Мястоvratza

Публикувано 26 December 2008 - 09:15 PM

За съжаление съм опитвала с физиотерапия 2курса по 10 дни,но нямаше ефект,микробиологията ми е чиста и вече имам чуството че като ми изписват лекарства карат на късмет.Въпросът ми обаче е какви могат да бъдат последствията от това възпаление,при толкова време безрезултатно лечение?
Публикувано изображение

#6 adencet0

adencet0

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 19 January 2009 - 04:39 PM

аз съм на 15 и вече водя полов живот ... и аз имам възпаление на маточните тръби.. ходих на лекар и ми изписаха ми гентамицин , флажил , ципрофлоксацин бях и на системи :( после имах и гъбички от многото лекарства.. сега съм по добре но искам да знам това ще се повтаря ли както се е случило с didka532 :roll:

#7 Д-р Генадиева

Д-р Генадиева

Специалист

• Специалисти
  • Pip
  • 236 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 27 January 2009 - 07:41 PM

Най-сериозното усложнение от това заболяване е стерилитет. За щастие ако се лекува адекватно до това усложнение се стига рядко и обикновено не се повтаря.

#8 BEBORAN

BEBORAN

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 113 Мнения:

Публикувано 07 March 2009 - 02:04 PM

здравейте докторе, аз от един месец имам оплаквания лека болка в корема долу вдясно, ходих на гинеколог и ми каза че имам леко възпаление на тръбите и като се лекува ще отшуми, каза че не нещо което да ме притеснява защото е хванато на време, предписа ми азитрокс 250 мг, първият ден -2 следващите четири- по 1
има ли добри отзиви за това лекарство, и съответно ще се излекувам ли навреме
Публикувано изображение

#9 Xrisityyy_97

Xrisityyy_97

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 18 October 2010 - 05:10 PM

Наскоро бях в болница с диагноза Салпингитис акута(възпаление на дясна маточна тръба).Въпросът ми е може ли да предам нещо на новия си партньор?? :(

#10 neli10

neli10

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 11 November 2010 - 09:50 AM

Здравейте аз имам селдният проблем .След раждане преди две години реших да отида на профилактичен преглед при прегледа се установи ,че имам раничка след цитологично изследване диагнозата е следната .Цервикален канал. Цилиндрични,суперфилациални,интермедиерни и парабазални епителни клетки.Възпалително обусловени клетъчни промени.Парабазални клетки с дискариоза.Бактерий на Дъодерлайн.Множество неутрофилни левкоцити 'паваж'. Заключение :Цервит.Дискариоза (erosio p.v.c.u. по клинични дани ) ПАП трета А .лекарката ми изписа Macmiror дражета и глобули . Искам да попитам до колко е сериозно и ако не помогнат лекарствата какво следва . Благодаря за отговора предварително

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни