Към съдържанието

Снимка

Задна хрема

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 sany

sany

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 397 Мнения:

Публикувано 07 October 2008 - 09:20 AM

Здравейте!Има ли някоя мама на която бебенцето да е със задна хрема?Ние вече 8-ми ден се борим с нея.Пръскам стеримар,физ.р-р фаида никаква!Купих си помпичка и само с нея успявам да изкарам нещо,навън нищо не потича,а бебчо реве като заклан.Много ми е мъчно да го гледам как се мъчи и се чудя как да го отърва от тая хрема.А и секретите го давят и се прокашля от време на време незнам дали да му давам сиропче,щото не ми се ще да го наливам от сега с лекарства,а инече педито каза да му давам Мукоплант въпреки,че каза,че гърдите са му чисти.Как се справяте вие с този проблем?Моля споделете!

#2 reni_mama

reni_mama

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 63 Мнения:
  • МястоВ. Търново

Публикувано 07 October 2008 - 10:03 AM

Малката беше на 50дни като ни замъчи задна хрема. Не искам да те плаша. но ние заради изчакване да мине със Стеримар стигнахме до Антибиотик, защото започнаха да и хъркат гърдичките. Тогава капех Коларгол по 2-3 капки във всяка ноздра. Но след като открих страхотното действие на сребърната вода ти препоръчвам да капеш от нея. Реално тя се съдържа в коларгола, но няма нито цвят нито вкус, а при нас действа безотказно.
Публикувано изображение

#3 vivabg

vivabg

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 636 Мнения:
  • МястоСтара Загора

Публикувано 07 October 2008 - 10:22 AM

Простете невежеството ми, но какво е задна хрема?
Публикувано изображение

#4 sany

sany

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 397 Мнения:

Публикувано 07 October 2008 - 10:33 AM

Задна хрема е когато на бебчо вместо навън да му се стичат сополките всичките секрети се стичат назад -навън от нослето нищо не потича и бебенцето смърка както когато по-голямо дете не си е издухало носа.

#5 Nadeto ot Yambol

Nadeto ot Yambol

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 07 October 2008 - 01:58 PM

И ние сме със хрема от три дни и слагам от адреналиновите капки в носа ама май няма ефект та утре май ще ходя пак до педито.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#6 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 07 October 2008 - 02:37 PM

И ние сме със хрема от три дни и слагам от адреналиновите капки в носа ама май няма ефект та утре май ще ходя пак до педито.

Наде, защо слагате такива капки? И какви са като наименование? Адреналинът действа съдосвиващо и не би трябвало да лекува, а да е само помощно вещество. Дори и като капки за нос може да ускорява сърдечния ритъм. Ако не греша.

#7 vivabg

vivabg

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 636 Мнения:
  • МястоСтара Загора

Публикувано 07 October 2008 - 05:09 PM

Благодаря, ние наскоро бяхме с хрема и пихме цял куп сиропи и капки за нос, но както са казали хората, настинката с лекарства и без тях минава за седем дни, та и при нас така :)
Публикувано изображение

#8 Nadeto ot Yambol

Nadeto ot Yambol

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 633 Мнения:

Публикувано 07 October 2008 - 06:04 PM

Sedna
защото такива ни изписа педито ама май ще ходя да видим нещо друго да изписва че не се оправя.Благодаря за инфото за адреналина.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#9 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 07 October 2008 - 07:56 PM

Aз да си кажа, че ние по принцип като сме хремави, винаги навътре ни се изтичат сополките. Все кашля от тях, особено когато е бил в легнало положение повече време - по време на сън. Много е дразнещо, но не е опасно. Минава като всяка хрема - за 7 дни, със или без лекарства. Така че е по-добре да е без тях. Това, което аз правя, е да пръскам от Стеримара и в гърлото, това го облекчава, защото откъртва лепаквите сополки, които са се събрали там като храчка.

#10 радостина

радостина

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 124 Мнения:
  • Мястоварна

Публикувано 08 October 2008 - 09:52 PM

малката също е със задна хрема само че при нас се възпаляват и ушите веднага по съвет на една лекарка правя разтвор от лайка - едно пакет4е на 20-30 мл вода и докато е врящо слагам на върха на лъжи4ката хлебна сода после с една спринцовка без игла и слагам в всяка ноздра по 2-3 мл. но я слагам в седнало положение все нещо изти4а и това средство е по добро от стеримара поне за мен защото като бяхме по малки доро сме се запичали от него

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни