Към съдържанието

Снимка

Въпрос към Д-р Михайлов

• Влезте в профила си за да пишете
333 отговора на тази тема

#81 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 April 2009 - 06:29 PM

Доктор Михайлов,моля ви кажете какво е подходящо да давам за суха ,пристъпна кашлица,проявяваща се най -много след училище и тренировка,следствие на целогодишен алергичен ринит.Понякога само се прокашля ,но друг път пристъпите не спират по час-два.Когато е навън -няма пристъпи.Обикновено сутрин след ставане също кашля.
За носа ми е ясно,но не мога да преценя какво е подходящо в този случай за успокояване на пристъпите-изписаха ни Вентолин,но аз искам хомеопатично или билково решение!
Дали да давам Бронхалис,ипека или нещо друго -просто не съм сигурна как да постъпя!
Мога ли да давам и ПОЛЕНС за всеки случай?А блата 5 или 9 и колко пъти дневно?Или РИНИТАЛА Е достъчен и покрива всичко?

В аптеката има един сироп за суха и влажна кашлица на ХИМАЛАЯ-ВИЕ одобрявате ли го и особено за алергична кашлица бихте ли го разрешили!

БЛАГОДАРЯ ВИ

Здравейте,
Оптимално решение за случая смятам:
Бронхалис- 3 х 1 табл.
Пумон хистамин 15 СН- 5 зрънца вечер.
Индийският сироп го знам, много е добър.Може да прибавите.

#82 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 April 2009 - 06:32 PM

Д-р Михайлов можете ли да ми помогнете за проблема с акне розацея?Моля за отговор.Благодаря!

Здравейте,
Мога.
1.Детоксикация когато и е време.
2.Арника 5 (9) СН- 2 х 3 зрънца.
3.Карбо анималис 9 СН- 5 зрънца по обяд примерно.
4.Локално
I- Сутрин измиване на лицето с утайка от кафе- поставя се на дланта. Може да се добавя и смлян конски кестен.
II След него- бадемово масло или още по- добре- масло от пшеничен зародиш. върху памук или тампон, намокрени с гореща вода и изцедени, се капват няколко капки масло. Така маслото не попива в памука, а влажната топлина спомага за бързото му проникване в кожата и лесното почистване на замърсяванията.
ІІІ И накрая- почистване с розова вода.
Хайде това засега.

#83 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 April 2009 - 06:39 PM

Здравейте др Михайлов !Пишави с молба да ми помогнете защото през последните месици нямам спокойствие от болести които все моето дете врахлитат .Първо ми казваха ,че детето е с трета овеличена сливица и трябва непременно да се махне ,после бил податлив на виросни инфекции и какво ли още не .Вчера го водих при доцент Дойков в Пловдив специалист унг.Прекрасен лекар и човек обясни ми ,че детето ми няма увеличена сливица и няма смисал да го оперирва ,съмненията му са че детето е алергично или просто стеение на обстоятелствата се е разболяло през 25 дни .Савета му е да тестваме детето дали има алергия .В момента давам на малкия от 7 дни сребърна вода трипъти по -една чаена лъжичка ,а вече трета седмица давам Енгустол .Искам да попитам какво мога да му давам за алергията като хомеопатичен препарат .Втори месеч пие Ксезал антихистамин .При детето алергията се изразява с кашлица ,слава богу не е правел пристап а казват спастична кашлица .Благодаря предварително за отговора .Мислех да започна да му давам и Клеева тенкстура но се страхувам да не би да прояви алергия към нея .

До тук правилно Енгистол и сребърна вода.
Ако не е реагирал на прополис- а до сега, няма и в бъдеще.
Пумон хистамин 15 СН работи добре при алергии- 5 зрънца вечер.
Чаят с 4- те билки- вж. в библиотека.
Хомеоплазмин може да се маже нослето 2 х дневно когато е необходимо.

#84 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 15 April 2009 - 06:46 PM

Извинете,че пак Ви безпокоя,но разбрах,че баща ми има диабет и пие неогим и е с високо кръвно и питам дали лекарствата,които препоръчахте са подходящи за диабетици и хора с високо кръвно и дали детоксикацията е подходяща за тях.Благодаря предварително!

Абсолютно!
Диабетиците развиват съдови усложнения водещи до бъбречна недостатъчност и ослепяване, диабетно стъпало и пр.
Тази програма пази доста надеждно съдовата мрежа.

#85 v_despova

v_despova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МястоХАСКОВО

Публикувано 15 April 2009 - 07:32 PM

Здравейте Д-р Михайлов!
От миналия четвъртък ми се обостри алергията и нямам глас.Лигавицата на гърлото доста се поду и в събота се наложи 50 мл. урбазон и пиех apis 15CH q arum 9CH beladona 9 CH и вечер arsenikum album 15 , лоратадин вечер и по схема другите дни преднизолон 3 Х 2 хапчета.Нещата не се оправиха и в понеделник ми изписаха антибиотик Ксоримакс 250 и преднизолона по същата схема.Вечер включих и blata oriantale 9СН защото се събуждам с лек задух и суха кашлица.Нещата се влошават вечер и получавам тежест в гърдите гласа става дрезгав а лигавицаат суха и все едно с хавлия е забърсана .Постоянно пия вода да ми мине и излизам на балкона.Прочетох всичко във форума каквото сте писали за алергията, но досега толкова дълго не съм се чувствала зле.Не ям млечни продукти от доста време само зърнените закуски не съм спряла.Много ме притеснява че не се подобрявам и че постоянно трябва да пия преднизолона за да се откърти кашлицата .Днес ми включиха и сироп Humex dry, но 2 часа след като го изпих пак лигавицата ми стана много суха и започнах да имам суха кашлица и пак пих 5 мг. преднизолон.Отпусна ме , но до кога ?
Дайте ми съвет моля ви?
Благодаря Ви! :cry:

Д-р Михайлов ако имате време за моя проблем :oops:

#86 dani.gancheva

dani.gancheva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 16 April 2009 - 09:04 AM

Доктор Михайлов,моля ви кажете какво е подходящо да давам за суха ,пристъпна кашлица,проявяваща се най -много след училище и тренировка,следствие на целогодишен алергичен ринит.Понякога само се прокашля ,но друг път пристъпите не спират по час-два.Когато е навън -няма пристъпи.Обикновено сутрин след ставане също кашля.
За носа ми е ясно,но не мога да преценя какво е подходящо в този случай за успокояване на пристъпите-изписаха ни Вентолин,но аз искам хомеопатично или билково решение!
Дали да давам Бронхалис,ипека или нещо друго -просто не съм сигурна как да постъпя!
Мога ли да давам и ПОЛЕНС за всеки случай?А блата 5 или 9 и колко пъти дневно?Или РИНИТАЛА Е достъчен и покрива всичко?

В аптеката има един сироп за суха и влажна кашлица на ХИМАЛАЯ-ВИЕ одобрявате ли го и особено за алергична кашлица бихте ли го разрешили!

БЛАГОДАРЯ ВИ

Здравейте,
Оптимално решение за случая смятам:
Бронхалис- 3 х 1 табл.
Пумон хистамин 15 СН- 5 зрънца вечер.
Индийският сироп го знам, много е добър.Може да прибавите.

ЛЕЛЕ,вие и тук сте ми отговорили-БЛАГОДАРЯ!

#87 cutesmallcat

cutesmallcat

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 16 April 2009 - 01:40 PM

Здравейте, д-р Михайлов!
Ще започна с това, че всичко описано ми го е предписал хомеопат след интервю! Не давам на своя глава нищо...
Бебето ми е на почти 3 месеца и след лекуване на упорита задна хрема и течащо оченце, направих интервю с хомеопат и той ми предписа като първо лекарство Kalium bichronicum 15. Давам го от онзи ден вечерта. Като резултат бебчо е много кисел (по принцип е много спокоен), плаче без видима причина, не спи добре, появи му се обрив на дупето (а кожата му е идеална от раждането досега), а преди половин час взе да диша някак накъсано, след около половин час се оправи. Обадих се на хомеопата и той ми каза да взема следващото лекарство и да започна тази вечер да давам него (Medorrhinum 30 ), след това реши тази вечер да дам chamomilla 30, а Medorrhinum 30 да започна от утре сутринта. Знам че трябва да имам доверие в доктора, но съм в лека паника с това накъсано дишане :(
Инстинктът ми подсказва да не давам нищо повече засега, но дали е инстинкт или просто паника!?....
Имам и още един въпрос - ако не е уцелено правилното лекарство какво следва? Може ли да навреди или просто не действа? Притеснявам се да не стане по-лошо и да навредя на бебчо, вместо да му помогна... Колко време след приема на неправилно лекарство се изчиства организма?
Много ви благодаря предварително за отговора!

#88 dimitriq76

dimitriq76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 73 Мнения:

Публикувано 16 April 2009 - 05:42 PM

Много Ви благодаря др .Михайлов !Радвам се ,че имаме виртоален достъп до вас !Вие сте прекрасен човек и лекар !

#89 emirosi

emirosi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 466 Мнения:

Публикувано 17 April 2009 - 06:19 AM

Здравейте д-р Михайлов, отново благодаря за чудесата които правите! Пише ви една майка която на 3-ти април доведе дъщеричката си Александра при вас за консултация! след няколко възпаления на ушите и многократното приемане на антибиотик.
До момента спазваме стриктно всичко което ни предписахте само има някои неща за които не уточнихме колко време да ги давам и за това ви моля да ми отговорите!
Thuya 15-четвъртък 10зърна,monilia albicans15-пон.ср.петъкх5зърна,чай 4 и чай27,aviaire15 по 10 зърна на 1-во и 15то число,kalium muriaticum9 x5зр.дневко-имам от тях само още за един прием! Другите неща ги продължаваме до 1 месец но за тези не знам
Ринитал и бронхалис ги спрях защото вече нямаме сополи и кашлица :D
и още да попитам може ли да давам тези неща с чай!
Благодаря ви още веднъж от сърце!

#90 janetta

janetta

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 17 April 2009 - 09:06 AM

Д-р Михайлов моля да ми помогнете.Изчетох доста от нещата,които сте писали по този проблем,но ме е страх да прилагам самолечение.Имам бебче на 5м.,до третия месец акаше много често, дори прекалено,давахме ентерол.От около месец насам ака веднъж на 5-6 дни и то помалко.Правя масажи на коремчето,чай Блевит, прясно изцеден сок круша,но нищо не помага.Коремчето му е мекичко,той се чувства спокоен,но аз много се притеснявам.Храниме се само с кърма и всеки ден или през ден фреш от круша или ябълка.Много благодаря предварително.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни