Към съдържанието

Снимка

Хрема и кашлица

• Заключена тема Тази тема е заключена
1020 отговора на тази тема

#491 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 04 August 2009 - 07:13 AM

Здравейте,
Ние сме само с хрема,която обаче е много упорита.Лошо е че сополките я давят когато спи и се пробужда.Слагам физиологичен разтвор,вит.А,стеримар и еуфорбиум.Днес и слагам и клеева тинктура.Изсмуквам сополите и тогава слагам лековете.Нещо друго за хрема дава ли се?Сополките са бели и гъсти,понякога и воднисти.
Благодаря предарително.

Добавям Mercurius solubilis 15 CH, примерно 2 пъти дневно по 5 зрънца.Това допълненние засега.

#492 mi6oran

mi6oran

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 722 Мнения:
  • МястоМонтана

Публикувано 05 August 2009 - 02:04 PM

здравейте,д-р михайлов!много ви благодаря,че ми отговорихте и ме посъветвахте,радвам се,че ви има.благодарение на вас моето бебе е здраво,без да пие лекарства.само не разбрах за опашката след аб.,да се прилага ли сега,независимо,че е пил аб. преди почти 2 месеца ?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#493 valton

valton

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 05 August 2009 - 04:48 PM

Здравйте д-р Михайлов!
Нашата ситуация е следната: Имам дъщеричка на 2год и 2месеца.на 20.06.09г. през ноща и се запушва нослето. Бяха почивни дни и нямаше как да я заведа на лекар.Слагахме само физ.р-р и капки направени от лайка, мед и вода. В неделя срещу понеделник детето се събужда с плач, неможе да преглътне сополите и неможе да диша. Овладяхме положението без да викаме Бърза помощ.Гледката беше стресираща както за детето така и за нас. На сутринта отидохме на лекар, който постави диагноза ларингит и ни предписа Преднизолон 3х1т. три дни, Аериус 1х25.5 мл.,както и инхалации с физ.р-р.Следващите нощи за мен и татко и бяха безсънни от ужас да не се повтори пристъпа.
След седмица отидохме на преглед, защото малката продължаваше да кашля. Лекарят каза гърди-чисти, гърло-спокойно, оток на носната лигавица и предписа правени капки/които са бистри и съдържат алергозан и др. неща доколкото мога да разбера от рецептата/.Каза сутрин след ставане от сън капките по 3-4 капки в ноздра, инхалации, проспан 2.5мл.През деня капки Виброцил, Да пие Аериус 1х2.5мл.След следобедният сън пак правените капки,инхалации, проспан. А вечер преди лягане инхалации с физ.р-р и спрей Кузихром по 1 впръскване в ноздра.Всичко изпълнихме,но.... кашлицата остана.Няма сополи, но спи с отворена уста и през деня често си бърка в носа. Малката кашля сутрин след събуждане, по време на обедният сън и понякога през ноща. Трие си често носа и това много ме притеснява, зашото ларингичният пристъп го получи след запушване на носа.
Незная вече как да и помогна. През седмица ходим на преглед и лечението се повтря с капки за нос,инхалации, проспан и аериус....И така сме и до днес. Докога така...Моля Ви, Моля Ви за съвет!
Каква може да е причината за тази упорита кашлица?! Страхувам се да не стане усложнение....
Ако е на алергична основа, защо противоалергичният препарат не и помага?
Моля Ви помогнете ми Вие!!!
Предварително Ви Благодаря!
Бъдете здрави!

#494 mi6oran

mi6oran

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 722 Мнения:
  • МястоМонтана

Публикувано 07 August 2009 - 06:32 AM

здравейте,д-р михайлов! за пръв път решавам да се посъветвам с вас,а от много време следя всички ваши съвети.бебето ми е на 9 месеца и вече е изпил 4 антибиотика,последния преди месец и половина,все за кашлици, уж бронхеолит.в момента пак започна да кашля,незнам как да я определя,може би грухаща,най вече като спи,давам му от 2 дни сребърна вода,днес му дадох сок от лук със захар,незнам какво друго.има и прозрачни сополи,слагам среб.вода.моля ви посъветвайте ме,сега ни никнат и зъби.твърдо съм решена с ваша помощ да го излекувам.може ли да ползвам клеева тинктура за него и как?благодаря ви предварително.

Браво мила!
Ще помагам.
При хрема едно просто овлажнавяне на носната лигавица може да е от съществено значение. Най- простото и достъпно средство- физиологичен разтвор- 0,9% NaCl (продава се във всички аптеки). Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Странични ефекти няма. Препоръката може да се прилага от нулева възраст. Да се избягва използването на антибиотични разтвори!

клеева т-ра 5 к- ки/10 мл физиол. р- р

Calcarea phosphorica 9 CH, 2 х 3 зрънца е много важна.Всеки път когато прорязват зъбки.
Може Immunokind (Ostocynesine) - комбинирани препарати са. 3 х 1 таблетка. Може да се разтварят в преварен или Горнобанска вода.
Може Бронхалис Хил- 3-5 х 1/2 таблетка. За кашлицата е.

И непременно опашката след АБ:
Rp./ Thuya 15 CH
D.S.. вт- четв- съб по 5 зр.

Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон- ср- петък по 5 зрънца

Rp./ Enterosan (може Лактофлор, Биостим)
D.S. 3 х 1 (1 месец)
До тук възстановяването от АБ курсове.
========================================
Rp./ Чай № 4 (4-те билки в библиотека)
D.S. като вода колкото изпие.

Rp./ Клеева т- ра
D.S. 2 х 2- 3 капки

И това:
СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. 3-4- 5 х 1- 2 чаени лъж.
ЧАЙ- 2-3 ореха, счукани и варени с черупките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.

здравейте д-р михайлов!искам да ви благодаря,че ми помогнахте да излекувам моето бебе без излишни лекарства и аб и да ви попитам-тази сутрин като стана бебето ми/9 мес./имаше лош дъх,пие калкареа фосфорика за зъбките ,какво мога да направя ?
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#495 вени2202

вени2202

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 177 Мнения:
  • Мястопри моя любим

Публикувано 09 August 2009 - 11:00 AM

Здравейте др Михайлов!От една седмица синът ми,който е на 2ги половина,точи водняви сополи,който се опитваме да спрем с Олинт,но не се получава.В следствие на сополите,получи кашлица,за нея пие Амбруксол,но от нищо няма ефект.Температура не е вдигал,но на 2 пъти повърна.Моля Ви препоръчайте ми някакви хомеопатични лекарства с който да се преборим по скоро с настинката,защото неискам да стигаме до АБ.Благодаря ви предварително.Лек ден.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#496 umut

umut

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 09 August 2009 - 03:14 PM

Здравейте,д-р Михайлов!Отправям зов за помощ и се надявам 4е ще ми отговорите и помогнете.Про4етох вси4ко,което е написано вьв форума,но не посмях да приложа каквото и било вьрху сина си.Той е на 2г. и 7м. 4есто се разболява,като проблема запо4ва най-4есто от гьрлото.Преди месец се разболя,5дни бяхме на терцеф но не му мина.Продьлжихме с цефзил и вентолин,но сина ми продьлжаваше да кашля.Реших да отида при друг д-р,той ни предписа др.антибиотици.препорь4а да му давам имуностимулатор -есберитокс и да туширам гьрлото с трипафлавин.Изглежда,4е и това не му помогна,защото пак се разболя-за4ервено гьрло,висока температура,кашлица,няма апетит.Отново сме на цефзил,но знам 4е няма да помогне и не искам да продьлжа ле4ението с друг антибиотик.Моля Ви,да ме посьветвате как да излекувам-хремата,кашлицата,за4ервеното гьрло и как да стимулирам имунната му система.Благодаря предварително.

#497 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 09 August 2009 - 08:54 PM

Здравейте,д-р Михайлов!Отправям зов за помощ и се надявам 4е ще ми отговорите и помогнете.Про4етох вси4ко,което е написано вьв форума,но не посмях да приложа каквото и било вьрху сина си.Той е на 2г. и 7м. 4есто се разболява,като проблема запо4ва най-4есто от гьрлото.Преди месец се разболя,5дни бяхме на терцеф но не му мина.Продьлжихме с цефзил и вентолин,но сина ми продьлжаваше да кашля.Реших да отида при друг д-р,той ни предписа др.антибиотици.препорь4а да му давам имуностимулатор -есберитокс и да туширам гьрлото с трипафлавин.Изглежда,4е и това не му помогна,защото пак се разболя-за4ервено гьрло,висока температура,кашлица,няма апетит.Отново сме на цефзил,но знам 4е няма да помогне и не искам да продьлжа ле4ението с друг антибиотик.Моля Ви,да ме посьветвате как да излекувам-хремата,кашлицата,за4ервеното гьрло и как да стимулирам имунната му система.Благодаря предварително.

Ама използвайте буква "ч", моля, какви са тези четворки!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#498 cchery

cchery

Приятелка за винаги

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1576 Мнения:

Публикувано 09 August 2009 - 09:21 PM

Здрасти. Бих искала да ти помогна с инфото, която имам - част от нея просто като знания, другата е от горчив :( опит. След прием на АБ, докторът препоръчва следната схема
за очистване на "терена":

Rp./ Тhuya 15 CH
D.S. вт- четв- съб по 5 зр
#
Rp./ Monilia albicans 15 CH
D.S. пон- ср- петък по 5 зр
#
Rp./ Enterosan 1 sc (Биостим, Лацтофлор)
D.S. 2 х 1

За зачервено гърло/ангини/скарлатини:

1. Изварен компрес - Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.
2. Тонзилотрен- 2 х 1 таблетка за профилактика, при нова ангина - до 8 табл.дневно.
3.Angin HEEL- 3 Х по 1 табл., но може и на всеки час по 1 табл. при по- тежки случаи.
4. Гаргара - виж този линк, но т.к. си мисля, че сте малки и няма да иска да прави гаргара, можеш да я замениш с прием на сребърна вода(има и други марки по аптеките).

Кашлица:

СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. 3-4- 5 х 1- 2 чаени лъж.
ЧАЙ- 2-3 ореха, счукани и варени с черупките, примерно в 400 г вода. Сваля се от котлона, добавят се 1 чаена лъж. босилек и 1 чаена лъж. индрише. Още 10 минути запарка. Подслажда се с небет шекер.

Хрема:

1. В празно шишенце от Виброцил наливаш сребърна вода, добавяш 4-5 капки клеева тинктура и пробваш на твоя нос дали не люти. Ако е ок, се накапва на често, може и на час в нослето.
2. Почистване с физиологичен разтвор.
3. Еуфорбиум - спрей.
4.Меркуриус солубилис 5 СН - 3 пъти по 5 зрънца да смуче или разстворени в малко вода. Това е за обилна хрема.
5. Коризалия - дава се според листовката.

Имуностимуланти:

1. Клеева тинктура.
2. Септилин.
3. Герисан.
4. Енгистол
5. Ехинацея.
6. Бирена мая
7. Вит С - може по 2 ампули на ден при болест.

Избери си по нещо от всяка категория. Или пък по 2 неща и ги почвай. Само аз очистването на терена след АБ спазвай всичко точно. Сигурна съм, че ще има ефект и ще се похвалиш скоро. Успех!

#499 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4224 Мнения:

Публикувано 11 August 2009 - 07:47 PM

Ама използвайте буква "ч", моля, какви са тези четворки!

Благодаря за съдействието на cherry,точно така- трябва да възстановите терена с Туя, Монилиа албиканс и пробиотик.
При нова ангина- изварем компрес, тонзилотрен,евентуално Септилин.
Ако може да прави гаргара- както е споменато.

#500 вени2202

вени2202

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 177 Мнения:
  • Мястопри моя любим

Публикувано 11 August 2009 - 10:38 PM

Здравейте др Михайлов!От една седмица синът ми,който е на 2ги половина,точи водняви сополи,който се опитваме да спрем с Олинт,но не се получава.В следствие на сополите,получи кашлица,за нея пие Амбруксол,но от нищо няма ефект.Температура не е вдигал,но на 2 пъти повърна.Моля Ви препоръчайте ми някакви хомеопатични лекарства с който да се преборим по скоро с настинката,защото неискам да стигаме до АБ.Благодаря ви предварително.Лек ден.

Здравейте докторе,надявам се ,че не сте ни забравили.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни