Към съдържанието

Снимка

Хрема и кашлица

• Заключена тема Тази тема е заключена
1020 отговора на тази тема

#461 Илина Чаушева

Илина Чаушева

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 405 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 28 June 2009 - 08:02 AM

Здравейте д-р Михайлов отново. Благодаря за съвета за яслата. Вчера обаче изстина през нощта бяхме на открито, и днес е със сополки и кашля.Има 3 та сливица, която преди 2 месеца беше страшен проблем.Моля кажете ми как да я пресичам в такива леки случаи.Какво да и давам. Че сме и на ясла/
Мерси много отново. Знам ,че пак ще ми помогнете.До скоро.С пожелание за усминат ден
Илина Чаушева
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#462 Илина Чаушева

Илина Чаушева

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 405 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 29 June 2009 - 08:14 AM

Здравейте д-р Михайлов. Почнах д аи давам от вчера :АЛИУМ ЦЕПА 15, и коризалия, и чай от листа от бъз.Правилно ли е и ако не какво да правя.Дос коро
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#463 Илина Чаушева

Илина Чаушева

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 405 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 29 June 2009 - 08:21 AM

Здравейте д-р Михайлов. Почнах д аи давам от вчера :АЛИУМ ЦЕПА 15, и коризалия, и чай от листа от бъз.Правилно ли е и ако не какво да правя.Дос коро
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#464 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 29 June 2009 - 07:50 PM

Здравейте,
В общи линии добра схема.

#465 Margioza

Margioza

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 30 June 2009 - 04:02 PM

Здравейте д-р Михайлов,

Дъщеря ми е на 2 год и 6 месеца,и от есента ходи на ясла. Постоянно е с хрема (прозрачна и обилна), наскоро посетихме специалист УНГ, казаха ни че има гнойна топка на трета сливица взеха "ГЪРЛЕН СЕКРЕТ ИЗОЛИРА СЕ SERRАTIА LIQUEFACIENS NB!!! ЩАМЪТ ПРОДУЦИРА ШИРОКОСПЕКТЪРНИ БЕТА-ЛАКТАМАЗИ /ESBL/ ИЗОЛИРА СЕ CANDIDA KRUSEII"
В момента давам Прополис, Еуфорбиум спрей, опашката след АБ - Туя, Монилия и Ентеросан. Давам и Имунокинд и Mercurius solubilis 15 CH.

Като цяло състоянието и е добро, но сополите не спират, пробвали сме с физ.р-р с прополис, лайка с мед. Закашля се много рядко, вечер спи добре дори напоследък със затворена уста. Дъхът и е много лош и то сутрин.
Може ли причината да е в тази бактерия и трябва ли по специално лечение за нея както и за тези гъби, тъй като УНГ ни каза че нямало нужда.
Много се надявам този път да стигнете до моето съобщение за което най-искрено Благодаря.

Докторе, на финала на лечението сме, лошия дъх изчезна, вече няма налепи по езика, но носът не се подсуши,продължава да има прозрачен секрет.

#466 Илина Чаушева

Илина Чаушева

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 405 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 11 July 2009 - 09:46 AM

Здравейте д-р Михайлов. Как сте?
Моля за помоща Ви отново.Моето Али е На 2г и от 2 седмици е на ясла. Мисля ,че не е от там, но от 2 дни е с хрема водниста и прозрачна, и кашля, защото се дави от храчките.Водих я на личната и лекарка да я чуе. Само гърлото и е зачервено. Мисля ,че от 3-тата сливица е проблема пак. Почнах да и давам: стодал, както и УМКАЛОР-3х10к-ки, мултивитаминен сироп на Д-Р ТАЙС. дАВАМ и също: АЛИУМ ЦЕПА 15СН, и OLIPS- СИН .
оТ ДНЕС и давам запарката от бъзови листа заради кашлицата.
Моля кажете ми какжо да продължа с лечението.Мисля ,чче много неща и давам но... нямах възможност да Ви пиша по рано. А на лекарите не вярвам.
Кажете ми схема на лечение моля, че в понеделник е на ясла.
Много Ви благодаря и нека успеха бъде с вас.
Илина Златева
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#467 marielakd

marielakd

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 11 July 2009 - 01:08 PM

благодаря много др михайлов но температурата продължи 5 дни все така висока прегледа го др др наш познат и назначи веднага пак антибеотик далацин ц ,каза че е стрептококова инфекция и лимфон или нещо такова,веднага го купихме и температурата от тогава спря,др каза че трябва да се започне с сериозни лекарства да се подсили имунната система че не е нормално толкова да боледува на втория ден от антибеотика се появиха гурелчета в очите веднага му капнах тобрин и за два дни минаха но от къде и конюктивит направо вече съм отчаяна,и все пак благодаря за съветите аз точно такива неща му давах защото чета редовно часове във форума , но уви не се справих

От предишни лечения е.
Може да се каже след микробиологично изследване на секрет дали е стрептокок.

Благодаря отново др Михайлов накрая пихме 4 ти антибеотик оказа се пневмония,оздравя и го пуснахме на градина 5 дни ходи и днес е отново със температура по сливиците има като пашкулчета с вода пръскам тантум верде, бела дона,тобракс,чай от лайка коприва и липа с малко сода и мед ,мажа и с пансорал.докторката каза че е херп ангина но по телефона,незная как да постъпя вече давам и ихинацея имунокинд ангин хил,енгистол благодаря предварително,днес е първи ден без температура но излезе една пъпка на езика и по челото и вратлето дали не е алергия или така протича болеста дайте съвет дали да не давам нещо друго

#468 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 11 July 2009 - 06:23 PM

благодаря много др михайлов но температурата продължи 5 дни все така висока прегледа го др др наш познат и назначи веднага пак антибеотик далацин ц ,каза че е стрептококова инфекция и лимфон или нещо такова,веднага го купихме и температурата от тогава спря,др каза че трябва да се започне с сериозни лекарства да се подсили имунната система че не е нормално толкова да боледува на втория ден от антибеотика се появиха гурелчета в очите веднага му капнах тобрин и за два дни минаха но от къде и конюктивит направо вече съм отчаяна,и все пак благодаря за съветите аз точно такива неща му давах защото чета редовно часове във форума , но уви не се справих

От предишни лечения е.
Може да се каже след микробиологично изследване на секрет дали е стрептокок.

Благодаря отново др Михайлов накрая пихме 4 ти антибеотик оказа се пневмония,оздравя и го пуснахме на градина 5 дни ходи и днес е отново със температура по сливиците има като пашкулчета с вода пръскам тантум верде, бела дона,тобракс,чай от лайка коприва и липа с малко сода и мед ,мажа и с пансорал.докторката каза че е херп ангина но по телефона,незная как да постъпя вече давам и ихинацея имунокинд ангин хил,енгистол благодаря предварително

Kaжете сега какво да съветвам като ми излезе мазол да пиша,че антибиотиците означават срив в имунната система.
Писано е, четете за лечение на ангини- изварени компреси, тонзилотрен и пр.

#469 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 11 July 2009 - 06:26 PM

Здравейте д-р Михайлов. Как сте?
Моля за помоща Ви отново.Моето Али е На 2г и от 2 седмици е на ясла. Мисля ,че не е от там, но от 2 дни е с хрема водниста и прозрачна, и кашля, защото се дави от храчките.Водих я на личната и лекарка да я чуе. Само гърлото и е зачервено. Мисля ,че от 3-тата сливица е проблема пак. Почнах да и давам: стодал, както и УМКАЛОР-3х10к-ки, мултивитаминен сироп на Д-Р ТАЙС. дАВАМ и също: АЛИУМ ЦЕПА 15СН, и OLIPS- СИН .
оТ ДНЕС и давам запарката от бъзови листа заради кашлицата.
Моля кажете ми какжо да продължа с лечението.Мисля ,чче много неща и давам но... нямах възможност да Ви пиша по рано. А на лекарите не вярвам.
Кажете ми схема на лечение моля, че в понеделник е на ясла.
Много Ви благодаря и нека успеха бъде с вас.
Илина Златева

Съветвам първия месец да се забърсват и двет еочи с отделни тампони, напоени съ ссребърна вода сутрин и след прибиране от детска ясла.
Алиум цепа добре.
Може да и трябва Mercurius solubilis 15 CH- 2- 3 х 3 зрънца за подсушаване на хремата. От нея ще е кашлицата.
Да пие клеева т- ра 2- 3 х 4- 5 капки.
Умкалор, витамините можем и да пропуснем.

#470 dsvasileva

dsvasileva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 13 Мнения:

Публикувано 14 July 2009 - 07:52 AM

Здравейте д-р Михайлов!
Изчетох всичко по темата, но мисля че нещата са индивидуални.За това и аз ще питам!
Малкият ми син е на 3г и 9м често боледува откакто ходи на детска градина. Хрема, кашлшца ,бронхити. После следват антибиотици и всичко Ви е ясно. В момента е здрав и си е в къщи за лятото. Искам да Ви помитам какво мога да му давам за да повишим имунитета, така ,че на есен да ограничим проблемите до минимум. А имаме проблеми и със стомачно-чревни разтройства.Всяко лято имаме проблеми откакто се е родил, даже бяхме и в болница. Имаме и батко на 11г на когото извадихме сливиците когато беше на 4г. Извесно време не боледуваше въобще , но последните две години прави направо пневмонии. За него въпроса ми е същия- какво да направя за да ги предотвратя навреме. Благодаря Ви предварително!

П.С. Писах и в темата " Депресирана мама"- прилагам вашето лечение и изведнъж спрях другите медикаменти.Не се чувствам идеално, но определено е по добре/все пак са минали няколко дни/.По късно ще пиша там отзивите! Благодаря Ви!

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни