Към съдържанието

Снимка

гърчове

• Влезте в профила си за да пишете
38 отговора на тази тема

#1 Дафина Петрова

Дафина Петрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 46 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 10:59 AM

Здравейте мами искам да споделя една история която приживях аз имам детенце на 1,9 месеца приди да направи една годинка получи 1 гърч лежехме в болничата 5 дена от. на 1,4 месеца направи втория пак лежехме в болница та 5 дена после и направих ЕЕГ на главата нямаше и нищо така ни вкара в пълен шок винаги я наблюдавахме и не давахме да кихне с една дума саг на скоро пак направи гърч и още повече се оплашихме и стресирахме се пак лежехме в болница било е инфекция сега пак ще ходим да ни снимат главичката и да ни кажа какво да даваме за да предотвартим гърча за да го не прави вече ,че сме достатъчно шокирани и оплашени.
Ако има някоя майка която е приживяла такъв кошмар молявисе споделете.

#2 cama

cama

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 11:44 AM

Имам едно въпросче ,от висока температура ли прави гърч?

#3 козета

козета

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 204 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 11:52 AM

До колкото знам при деца които са правили гърч при всяка температура се поставя свещичка с Диазепам които се правят в аптеките. Така прави и една моя позната,чието дете направи гърч. Тя слага сващичка дори и приниска температура. Споредмен трябва данаправитеконсултация с детски невролог. ПРекалено често прави гърчове. И дали са само в резултат на температурата. Желая ви успех, дано всичко е наред!

#4 Дафина Петрова

Дафина Петрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 46 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 12:27 PM

да при висока температура ги прави всякакви лекарства сме пробвали само диепазам не даже последният път и дадохме хексалгин тя го повърна и свещтичка ефералган и овиване в чершав и пак го направи но досега не съм чувала свещичка с диезапан

#5 cama

cama

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 12:35 PM

Ами той деазипана е успокоително до колкото знам,какво общо има с високата температура?

#6 козета

козета

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 204 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 03:21 PM

Освен успокояващо действие, диазепама сваля температурата и предотвратява появата на гърчовете. Незнам точно как се приготвят ,говори с лекар, на моята позната лекарят и изписва зелена рецепта и и приготвят свещичките в аптеката. Но най-добре е да направиш консултация. Моята позната лежа с бебето си в Токуда и от там са и ги препоръчали.

#7 sisi76

sisi76

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 05 September 2008 - 09:37 PM

Здравей,Дафина Петрова!Моето момченце е на 1г11мес.Когато беше на 1г6меснаправи гърч,предизвикан от висока температура/38,8/.Ти знаеш какво съм преживяла в този момент-надявам се никога повече да не ни се слувча.Ние също лежахме в болницата 5 дни.От тогава винаги когато вдигне температура над 38,давам диазепам,но не свещички,а 1хапче от5мг стрито с малко водичка.Тези хапчета се купуват със специална рецепта,която ще ти пусне джипито.Тези хапчета са противогърчови и се дават едновременно с температуропонижаващото.За твое успокоение ще ти кажа,че аз лично съм правила 8 фебрилни гърча като дете.Правиха ми ЕЕГ-та до преди 2-3год ,а до 20годишна /с прекъсвания/пиех фенобарбитал.Сега вместо него давам на детето диазепама.Ако имаш въпроси-питай.Искрено ти съчувствам,защото зная какво изпитваш всеки път,когато детето ти вдигне температура!

#8 Дафина Петрова

Дафина Петрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 46 Мнения:

Публикувано 15 September 2008 - 08:41 AM

Здравейте мами ходих тази седмица в болница "Свети Наун"
там направиха изследвания на детенцето ми ЕЕГ и кръв всико е нормално казахани когато вдигне температура да и слагаме свешички ефералган през 4 часа и когато направи гърча тогава да и сложим диазепам в допето и ни дадоха една ампула течна немога да си намера диазепаманови свещички ако някой знае моля кажете от каде да си ги поръчам тук ни казаха че са много ефтинии и затова ги няма в България казахани че ги има в Македония И Германия ако някой знае нещо повече моля помогнете.

#9 Eclipse_W

Eclipse_W

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 217 Мнения:

Публикувано 15 September 2008 - 09:08 AM

Диазепам?? Това е успокоително,което тийнейджърите ползваха не за лечебни цели(ако ме разбирате),преди да навлязат в сила сините рецепти....Разбирам,че случая е много притесняващ,но...това си е чист наркотик!Няма ли друго,което би могло да се ползва в такива случаи??Все пак това е дете ,което няма и две годинки.....

#10 Дафина Петрова

Дафина Петрова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 46 Мнения:

Публикувано 15 September 2008 - 09:27 AM

НЕ ТОВА ни казаха да го прави и то когато получи гърча не да и даваме постояно и ежедневно дори и при висока темперетура не ни казаха да и даваме само при гърч за да може да се оправи тялото да не е изкривено и стегнато но дано вече да не се стига до там и затова искам да си намеря свещички защото стях щте бъда по спокойна

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни