Към съдържанието

Снимка

движенията на бебето в 33-34 седмица???

• Влезте в профила си за да пишете
8 отговора на тази тема

#1 presila

presila

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 12:54 AM

Здравейте!

Всеки пише за първите движения на бебето, а аз искам да ви попитам за това колко често го усещате в по-напреднала вече бременност. Притеснена съм защото докторите ми казаха 4е трябва да му броя движенията три пъти на ден след закуска, обяд и вечеря и трябва всеки път да отброявам по 10 движения за един час. Моят бебко се движи но не ме рита много- само късно вечер ме рита силно. Сутрин много трудно се събужда и не мога всеки път да отброя 10 движения, работя по 8 часа и през деня ми е невъзможно да броя.
Въобще това броене ме стресирва от всякъде и се питам всички ли правите това около 34 седмица? Нормално ли е бебето да е активно само вечер и да не ме рита силно постоянно?
Предварително ви благодаря момичета!

#2 silvi

silvi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 260 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 27 July 2008 - 05:01 AM

И моето бебе ме риташе предимно вечер. В 34 с. бебето е вече голямо и е нормално да не е толкова активно както в началото, поради ограниченото пространство. На мен ми бяха казали че ако за 24 часа няма движение тогава е повод за притеснеие и веднага да отида на преглед. Щом си го усешташ да мърда според мен няма какво да се затормозяваш.
Публикувано изображение

#3 margaritka

margaritka

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 658 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 08:59 AM

И на мен ми е странно да се движи постоянно. Моята е на периоди - като почне да рита няколко часа си рита. Като почне да спи или да почива почива по няколко часа. Освен това докато съм на работа си кротува, много рядко се раздвижва. Не го разбирам това с броенето на движенията

#4 teodora_tsokova

teodora_tsokova

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 907 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 27 July 2008 - 09:10 AM

Моето бебе също не рита непрекъснато.И аз понякога с часове не мога да го усетя.Но знам,че вече пространството му е доста ограничено и движенията му стават все по-притеснени.Така че мисля че това не е повод за притеснения,особено щом ти си го усещаш.
Публикувано изображение

#5 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 27 July 2008 - 02:36 PM

Никога не съм броила движения, никой не ми е и казвал да правя подобно нещо. Според мен токова броене е абсурдно. Всяко детенце е различно, както всеки човек на тази земя. Не може бебетата да се слагат в някакви ограничени рамки и бройки, има както по-буйни, така и по-кротки, има такива, които предпочитат да спят до късно и такива, които стават със зората. Бебето в утробата си е абсолютно същото бебче, което после ще се роди и само' ще си покаже от какво има нужда - дали ще спи по цяла нощ или ще се буди за ядене през час-два. Има много варианти. Пожелавам ви по-поспаливи дечица, които в същото време да са доста жизнени, когато са будни. Това е идеалната комбинация. :wink:

Колкото до ритането на бебчетата докато са в утробата - важното е да се следи дали за целия ден е имало някакви движения. Моето веднъж ме беше уплашило като не се беше събуждало цял ден, колкото и да го ръчках по корема с пръст. Бях решила на другата сутрин да ходя на доктор, но със събуждането си усетих, че малкия се е разтанцувал и се успокоих.

#6 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 04:16 PM

Здравейте!

Всеки пише за първите движения на бебето, а аз искам да ви попитам за това колко често го усещате в по-напреднала вече бременност. Притеснена съм защото докторите ми казаха 4е трябва да му броя движенията три пъти на ден след закуска, обяд и вечеря и трябва всеки път да отброявам по 10 движения за един час. Моят бебко се движи но не ме рита много- само късно вечер ме рита силно. Сутрин много трудно се събужда и не мога всеки път да отброя 10 движения, работя по 8 часа и през деня ми е невъзможно да броя.
Въобще това броене ме стресирва от всякъде и се питам всички ли правите това около 34 седмица? Нормално ли е бебето да е активно само вечер и да не ме рита силно постоянно?
Предварително ви благодаря момичета!

О, писна ми от такива изказвания на лекари!!!! :evil:

Ако си ходиш редовно на консултации и си правиш стандартните прегледи и записи на тонове, изобщо не се притеснявай!

На мен при първата бременност доста по-рано от 33-та седм. една кукувица лекарка ми беше казала, че трябвало да го усещам "постоянно." Пълни глупости. Така една нощ сума време се потих и чаках да мръдне... После поразпитах и се успокоих. И я смених в последствие, по други причини.

След това пък един дърт професор ми беше казал да вървя с листче и молив и да броя движенията, трябвало да бъдат "Х" - не помня вече. Направо не можах да повярвам на ушите си, при това в ХХI век. Ама вече им бях набрала. Викам му, ако са "Х-1," кво праим?! И пак им теглих една наум...

Не мога да разбера кеф ли им прави на някои лекари да стресират майките?! Извинете ме за резкия тон, просто се сетих как се ядосвах навремето по същия повод.

#7 presila

presila

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 05:00 PM

Благодаря на всички,които ми отговориха
сега се чувствам по-добре
вместо докторите да дават спокойствие на бъдещите майки, някои ни стресират допълнително, това не го разбирам
колкото до записването на движенията три пъти на ден с лист и химикал- явно това е някаква ненормална американска глупост както повечето им неща, не съм в бг и чак прекаляват
на всички пожелавам здраве!

#8 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 27 July 2008 - 05:23 PM

Щом си в US, погледни този site: www.babycenter.com. Ето и UK варианта: www.babycentre.co.uk. Има доста добра и разнообразна информация, която е съобразена основно със Световната здравна организация и доста от нещата са наистина полезни.

Най-добре е човек винаги да се допитва до повече от едно професионално мнение. Ето официалния сайт на акушерките в UK, могат да се задават въпроси (стига да не е нещо спешно, защото отговарят в рамките на седмица-две). Мисля, че имаше и препратка към US сайта. Надявам се да съм била полезна. Лека бременност и късмет.

#9 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 July 2008 - 10:01 PM

Най-добре е човек винаги да се допитва до повече от едно професионално мнение.

Да. В гневната си тирада по-горе пропуснах да подчертая това много, много важно нещо. :)

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни