Към съдържанието

Снимка

Чай от малинови листа

• Влезте в профила си за да пишете
10 отговора на тази тема

#1 gundie

gundie

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 125 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 24 July 2008 - 04:12 PM

Знаете ли нещо за чая от малинови листа- може ли да се пие в ранна бременност или се пие само накрая-последните седмици- за да се роди по-лесно???

#2 еli_to_80

еli_to_80

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1098 Мнения:
  • Мястогр.Пловдив

Публикувано 26 August 2008 - 10:24 PM

Знам, че се пие за да намали температурата. това за раждането го чувам сега.

#3 adian

adian

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 655 Мнения:
  • МястоЯмбол

Публикувано 26 August 2008 - 10:28 PM

Аз пък знам, че се пие при настинка, грип и тем подобни. Както и чай със сладко от малини
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#4 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 August 2008 - 08:46 AM

Знам, че се пие за да намали температурата. това за раждането го чувам сега.

Да, при температура със сигурност. Наскоро чух и за другото приложение - за ускоряване на раждане или нещо подобно. Абе и с билките трябва да се внимава много, осбено при бременност и кърмене.

#5 n_adya

n_adya

Шегаджийка-форумлийка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2177 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 27 August 2008 - 11:04 AM

Чаят от малинови листа подпомага "узряването" на маточната шийка,като я прави по мека и еластична.Мускулатурата и се тонизира,което допринася за по-ефективни и по-малко болезнени контракции.
Започва се около 28седм.на бременността с една чаша чай дневно.След 2-3седм.се увеличава на две,като в 37-ата се стига до 3чаши дневно.
Въпреки,че го знаех не го изпробвах и за това не мога да кажа дали наистина е ефективно срество за по-безболезнено раждане.Вторият път може и да го пробвам. :wink:
Имаше още една билка,от която ми препоръчаха да си направя чай при започване на контракциите за по-леко раждане.Не съм сигурна,но май беше босилек.
С билките наистина трябва да се внимава!
Чела съм,че градинският чай не е хубаво да се приема по време на бременността,защото можел да предизвика контракции.
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#6 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 August 2008 - 11:12 AM

Чаят от малинови листа подпомага "узряването" на маточната шийка,като я прави по мека и еластична.Мускулатурата и се тонизира,което допринася за по-ефективни и по-малко болезнени контракции.
Започва се около 28седм.на бременността с една чаша чай дневно.След 2-3седм.се увеличава на две,като в 37-ата се стига до 3чаши дневно.
Въпреки,че го знаех не го изпробвах и за това не мога да кажа дали наистина е ефективно срество за по-безболезнено раждане.Вторият път може и да го пробвам. :wink:
Имаше още една билка,от която ми препоръчаха да си направя чай при започване на контракциите за по-леко раждане.Не съм сигурна,но май беше босилек.
С билките наистина трябва да се внимава!
Чела съм,че градинският чай не е хубаво да се приема по време на бременността,защото можел да предизвика контракции.

Да, май беше босилек...
Градинският чай - салвията - стимулира кръвообращението на малкия таз и наистина при бременност не се пие. Също така съдържа фитоестрогени и откъм хормонална страна пак не е подходящ. Идеален за спиране на кърма, след като вече е отбито бебето. Отделно е силно противовъзпалителен, действа успокояващо и повишава и либидото. :wink:

За изглаждането на маточната шийка, за по-леко раждане и пр. има и изпитани хомеопатични средства. :)

#7 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 10 September 2008 - 01:41 PM

Аз искам да ви попитам и за други видове чай.
Аз пия доста чай - и лято и зима. Бихте ли ми казали през бременността мога ли да пия чай от лайка, липа, шипка, мащерка, маточина и разни други билкови. Кои трябва да избягвам? Разбрах вече за чая от малинови листа и салвията. И също - с мед ли да подслаждам, или със стевия, ако не консумирам захар?

#8 n_adya

n_adya

Шегаджийка-форумлийка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2177 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 10 September 2008 - 03:51 PM

За шипката и липата доколкото знам няма проблем.Аз съм ги пила с мед.
Виж какво открих:Билки и бременност
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#9 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 10 September 2008 - 04:13 PM

Аз искам да ви попитам и за други видове чай.
Аз пия доста чай - и лято и зима. Бихте ли ми казали през бременността мога ли да пия чай от лайка, липа, шипка, мащерка, маточина и разни други билкови. Кои трябва да избягвам? Разбрах вече за чая от малинови листа и салвията. И също - с мед ли да подслаждам, или със стевия, ако не консумирам захар?

Тия, дето си ги изброила, няма проблем. Маточината даже успокоява гладката мускулатура и се пие при болки като магнезия и е противовирусна. Умерено като се пият, си е ок. Аз пиех и ройбос.
За стевията нищо не зная, за меда предполагам няма проблеми. За да не му се губят свойствата, чаят не трябва да е горещ, като се слага в него.

#10 RUMINNA

RUMINNA

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 391 Мнения:

Публикувано 10 September 2008 - 06:40 PM

Благодаря ви Надя и Седна! За меда зная - винаги го слагам на хладък чай. А за стевията ще трябва да се поразровя малко.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни