Към съдържанието

Снимка

Упорити пъпчици по дупето

• Влезте в профила си за да пишете
39 отговора на тази тема

#21 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 22 January 2008 - 12:58 PM

От близо един месец ни се появиха ситни червени пъпчици с връхче по устничките отпред на дупето.Продължиха настрани по гънките и към дупето.Личната лекарка ни изписа да се мажим първо със спирт-разтвор на Пиоктанин 2% и отгоре с крем Тридерм.Мажим се вече близо месец,пъпките намаляха наполовина,но не са изчезнали напълно.Дупето и е цялото синьо от този спирт,с цвят на мастило.И дрешките и се изпоцапаха.Много съм притеснена.Какви са тия пъпки и от къде дойдоха,незнам...Сега е на 2 г. и от новородена не сме имали такива проблеми,дори не се е подсичала от памперса.С какво да я намажа,за минат най-накрая!?...

Пиоктанина съдържа живак. Първата педиатърка го предписа на малкия. Смених я, защото намверих друг педиатър и той ми каза за живака и сменихме Пиоктанина с "добрия стар фуксин".

#22 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 22 January 2008 - 01:27 PM

Нямаме подобрение все още.Взех направление за кожен от личната и в четвъртък отиваме в Пловдив.Dea,моля те напиши ми рецептата за това вълшебно кремче...знае ли човек,може и на нас да помогне.
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#23 zori i alex

zori i alex

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 18 Мнения:

Публикувано 22 January 2008 - 01:28 PM

Здравеи!Аз имах сащия проблем казаха ми,че е от сорта на гъбична инфекция.Едиственото,което ми помогна беше мазане сутрин и вичер със смрадлика и паста Певизон,след като съм измила дупето.След като се изчисти хубаво,започнах обилно да го мажа с крем Павлодерм И БЕЗ ПУДРА просто кожата трябва да е много омазнена. ТОВА Е ЕДИСТВЕНОТО КОЕТО НИ СПАСИ,А АЗ САМ ПРОБВАЛА МНОГО НЕЩА

#24 sise_to

sise_to

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 21 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 22 January 2008 - 01:32 PM

Аз също ползвам кремчето Павлодерм и съм много доволна. Певизон също купих от аптеката преди време, но го ползвах един единствен път, защото е кортикостероиден. Ако имаш възможност се допитай до хомеопат. Успех!
Публикувано изображение

#25 inkata

inkata

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 35 Мнения:

Публикувано 22 January 2008 - 03:46 PM

Много са упорити тези подсичания, а доколкото знам са й на гъбична основа.Ако не ни минат от обикновено кремче, слагам КЛОТРИМАЗОЛ обилно и само така се оправяме.
Публикувано изображение
Марийке, спиш докато родината цъфти!

#26 Pupe

Pupe

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 309 Мнения:
  • МястоСвоге

Публикувано 22 January 2008 - 08:25 PM

mamatanq и ние имахме подобен проблем още от първата седмица в къщи. С какво ли не я мазах, резултата беше в това, че пъпчиците намаляваха, но не изчезваха. Една позната аптекарка ми препоръча кремче на Mustela за този вид проблем и на 2-3ти ден нямаше нищичко.
Дано и на вас да помогне.
Успех и скорошно уздравяване.
Публикувано изображение

#27 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 02 February 2008 - 02:08 PM

Здравейте отново!Ходихме за втори път на проверка при кожния,но уви...нищо не е минало.Първо пихме Макропен и пръскахме с дермален спрей Бивацин и крем Фусикорт.Правим промивки с тетра и калиев перманганат.След една седмица отидохме пак на проверка и искаха да ни оставят в кожната клиника,но аз отказах,защото там нямат детско отделение.Смениха ни антибиотика.Сега пием Биодроксил,мажим се с Микстура алба и пак редуваме Бивацин спрей с Фусикорт крем.Горкото ми детенце,от страх не иска и да пика,защото я щипе от урината.Незнам дали ще мине тази инфекция.В четвъртък сме пак на преглед.Дано до тогава има поне малко подобрение.Съсипана съм,като гледам как я боли,а немога да и помогна...
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#28 Vavilonova

Vavilonova

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 784 Мнения:
  • МястоМонтана

Публикувано 02 February 2008 - 02:29 PM

Явно това при вас по-сериозничко, но при нас се стига до ранички един път и тогава помотнаха лековете на баба - измиване и поръсване на дупенцето с хума, от тази дето се продава по аптеките, но ако има самородна още по-добре.
След това използвах само хума и никакви други кремове или пудри. Ако се използва при обикновенно подсичане ефекта се вижда за часове. Само да не се притеснявате когато свалите памперса, защото цвета в него е леко сивкав. аз се притесних и от това първият път, но няма място за притеснения.
Пожелавам Ви бързо оправяне на досадият проблем и без притеснения - ще мине!
Живота се измерва не по броя на вдишванията, а по моментите спиращи дъха!

#29 Bistraki

Bistraki

Принцеса-Мринцеса

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16104 Мнения:

Публикувано 02 February 2008 - 02:50 PM

Трябва задължително да я заведеш на кожен възможно най-скоро. Щом се разпространява и е толкова упорито нищо чудно да са гъбички.

#30 Bistraki

Bistraki

Принцеса-Мринцеса

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 16104 Мнения:

Публикувано 02 February 2008 - 02:53 PM

При зачервено дупе в никакъв случай не трябва да се използва пудра. Тя само запечатва кожата, а отдолу се получава чудесно влажно и топло местенце за гадните инфекции и гъби.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни