Към съдържанието

Снимка

Учителите

• Влезте в профила си за да пишете
19 отговора на тази тема

#1 sunrise90

sunrise90

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 7 Мнения:

Публикувано 14 July 2008 - 11:45 PM

Какви са връзките Ви с преподавателите на децата ви? С класния? Следите ли оценките и поведението им и говорите ли с учителите им редовно или само по родителски срещи (ако ходите на такива)?
Smile
Публикувано изображение

#2 Nushka

Nushka

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 678 Мнения:
  • МястоТетевен

Публикувано 15 July 2008 - 08:31 AM

За мен това все още е много далечно бъдеще ( Вики е на 1 год и 3 м), но съм сигурна че когато сойде този момент ( Живот и здраве, да дойде) ще упражнявам контрол, ще говоря с учителите и ще ходя по род. срещи. Имам приятелки с големи деца и знам за какво става на "?" :shock: Напрово не ми се мисли :!: Ще ви дам пример : На моя приятелка момченцето и е в 5-ти клас, излъгало класната си , че баба му е починала и не ходила два дена на училище. След няколко дни класната среща майката и и изказва съболезнования. Тя беше потресена.
Е как да си спокоен и да упражняваш контрол :?: :!:

#3 maminkavania

maminkavania

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 675 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 21 July 2008 - 09:51 PM

Синовете ми са все още в началния курс.Познавам учителките им, често говоря с тях и не пропускам родителска среща.За мен е важно да знам как се държат в училище,какво им се случва там и за момента и те самите ми споделят всичко.
Смятам и в по-горните класове да е така-все пак доста време прекарват в училище и преживяванията им там-независимо добри или лоши са важни за тях и за мен!

#4 -serpent venimeux-

-serpent venimeux-

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 25 July 2008 - 06:19 PM

Въпреки,че майка ми е много заета в работата си,винаги се е интересувала от оценките и успеха ми.Когато е забелявзала,че имам паднал успех,е говорила с учителите ми.Тя ми има доверие и според нея няма нужда да контактува постоянно с учителите... :roll:

#5 anika

anika

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 868 Мнения:
  • МястоСмолян

Публикувано 27 July 2008 - 12:11 PM

Понякога оценките не са най-точният показател. Ах какви преписвачи има... и кръшкачи! Родителите им изобщо не знаят за какво става въпрос, докато не стане късно. Учителят също няма как да знае винаги, дали детето е болнаво или има любезен личен лекар, или мили приятели. А и не ни е работа да се изявяваме като детективи и да сме по-бдителни от родителите. :(
Всъщност идеята е да се ходи в училище и да се упражнява контрол, дори когато няма никакви сигнали за проблем, защото започнат ли сигналите, понякога е късно..., а проблемът вече е голям. И още нещо: Всички вярваме, че нашите деца са добри и умни, защото са си наши, но ... малко подозрителност никога не е излишна. :roll:
Никола - 28 юни 1995, Илия - 22 юни 2007
Публикувано изображение

#6 sea_world

sea_world

Академик-най-велик

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 12663 Мнения:

Публикувано 30 August 2008 - 01:11 AM

Ха,тази тема ще я следя с интерес!
Публикувано изображение

#7 Karina...

Karina...

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3863 Мнения:

Публикувано 30 August 2008 - 07:53 AM

За мен всичко си зависи от родителите и семейната среда.Ако един родител е заинтересован от детето си , от неговото представяне в училище , от училищния живот той при всички положения ще търси контакт с учителя.Но ако е обратното и с топ неможеш да го вкараш в училище. Както каза едно майче - децата са си наши и ни се иска да са най-добрите, най-умните и най...., но за съжаление не винаги се получава така.Освен това , по мои наблюдения във възрастта 11-13г. децата се сблъскват с нови непознати неща , започва ерата на пубертета и всичко интересно за тях е кошмарно за нас.Понякога колкото и да им имаме доверие и да се опитваме да ги разберем трябва да кажем не.И тогава може и да ни излъжат , което е по големият проблем.Целта на всеки родител е да бъде идеалният , най добрият , но не винаги се получава.Аз имам един подрастваящ сладур на 11г. и повярвайте ми - никой не ме е подготвил за проблемите , които могат да ме сполетят.Но с повече търпение ,което е много трудно, с разбиране , с мисълта какви сме били на тяхната възраст , може всичко да мине по лесно.Но определено пак казвам е много трудно.И за родителя и за детето.
Май се отклоних от темата.
Аз редовно посещавам училището на сина ми . Срещам се с учителите му.Имам и друга тактика
:wink:
карам го да идва у дома с приятелчета да си играят - особено сега , когато беше много топло и уж да не са навън, и така лекичко си ги разпитвам - това как е , онова - и те си казват всичко.Така мисля , че опознавам средата в която расте детето ми и съм по спокойна.

#8 anika

anika

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 868 Мнения:
  • МястоСмолян

Публикувано 30 August 2008 - 04:43 PM

Аз редовно посещавам училището на сина ми . Срещам се с учителите му.Имам и друга тактика
:wink:
карам го да идва у дома с приятелчета да си играят - особено сега , когато беше много топло и уж да не са навън, и така лекичко си ги разпитвам - това как е , онова - и те си казват всичко.Така мисля , че опознавам средата в която расте детето ми и съм по спокойна.

Супер тактика! :smt023
Никола - 28 юни 1995, Илия - 22 юни 2007
Публикувано изображение

#9 moonlight

moonlight

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 43 Мнения:

Публикувано 01 September 2008 - 10:18 PM

До 7 клас ме следиха,ходиха ми по родителски срещи ... след това вече не!
Не знам това за смях или за плач е,но в 10-ти клас на първата родителска среща от 20 човека имаше 3-ма родители,двама от които на едно и също дете :lol:
В 11 пък вече нямаше и родителски срещи :lol: явно и в другите класове е практика!
Не е много за смях,много родители абсолютно не се интересуват от децата си,макар и на 17-18 години,не трябва да забравят,че са родители!
Мойте родители ми имат доверие,което се старая да запазя

#10 diqna55az

diqna55az

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 50 Мнения:
  • МястоГаброво

Публикувано 07 November 2008 - 08:45 PM

аз пиша от на мама името мама ходи на всяка една среща тя не е пропускала аз съм на 11 години в 5 клас и винаги се интересува за мнението на госпожите за мен

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни