Към съдържанието

Снимка

Кога детето трябва да проговори?

• Влезте в профила си за да пишете
170 отговора на тази тема

#1 tuci_iv

tuci_iv

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1275 Мнения:
  • Мястогр. Русе

Публикувано 28 December 2007 - 02:04 PM

Можем ли изобщо да слагаме всички деца под един общ знаменател -НЕ.
Според мен при всички е индивидуално развитието на говора.
Моята дъщеря започна да гука още на 23 ден от раждането си и и правеше удоволствие да повтаряме това което тя си гукаше постоянно "Акху", "Гу", "Ги","Бу" и други подони и се смееше винаги, когато и се говори или пее някоя песничка.
Моля споделете кога вашето дете изрече първата си осъзната по смисъл дума!
Публикувано изображение Публикувано изображение
Александра е на 7месеца и 1 ден

Умирайте от смях! Така ще живеете по-дълго!

#2 вихър (кончето)

вихър (кончето)

Модератор

• Модератор
  • 6392 Мнения:
  • МястоСофия, БГ

Публикувано 28 December 2007 - 02:09 PM

Моля споделете кога вашето дете изрече първата си осъзната по смисъл дума!

На 8 месеца каза осмислено и спонтанно АМ при вида на кашата си.
На 8 месеца извика БА при вида на едно куче.
На 11 месеца се обърна към мен с МАМА.
Хлапето ми е на 7 години! Кога отлетя това време?
Изготвям професионално лични и партньорски хороскопи - за повече информация - на лични!!!
Публикувано изображение

#3 masha

masha

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 28 December 2007 - 09:03 PM

Разбира се всичко си зависи от детенцето! Каката проговори на 8 м. - първата й осмислена дума беше - БАБА. На 2 - вече знаеше стихчета наизуст (от 1г.2м. ходеше на ясла, може би и това е от значение), малката е на годинка и 10м. - в речника си има близо 60 думички, повтаря избирателно - не всичко, а само това, което й харесва. Пита "Какво е това?" и си отговаря "това е...". Първата осмислена думичка я каза на около годинка - МАМА. :D

#4 rockmama

rockmama

Админ...And Justice For All

• Администратор
  • 17451 Мнения:

Публикувано 29 December 2007 - 12:05 PM

Много индивидуално е кога ще проговори детето.Зависи от средата в която живее и по начинът на общуване с околните.Тук искам да поясня ,че на моята дъщеря никога не съм и говорила по "бебешки" имам в предвид на кучето се казва куче а не бау бау и т.н. Смея да кажа , че за възраста си 2.4г има доста добре развит говор в това число произнася и думи на английски, но не ми е ясно до колко ги разбира.Според мен е важно да се говори на детето постоянно и да се общува с него не като с бебе, което не разбира езика.Няма нищо лошо да се гука на малките деца, защото това е техният начин на общуване но с времето трябва да се премине на разговаряне с детето.
Общуването им с деца на тяхната възраст също спомага за тяхното развитие ,тъйкато на детето е дадена възможност да се сравнява с тях.Но мисля , че до три годишна възраст детето трябва да общува свободно и да прави сложни изречения и разлика във времената.
Лурдес

#5 tuci_iv

tuci_iv

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1275 Мнения:
  • Мястогр. Русе

Публикувано 29 December 2007 - 12:48 PM

Напълно съм съгласна с теб Рокмама. Отдавна вече не и гукам, а и говоря като на възрастен човек, дори не използвам умалителни. Говоря и за всичко онова, което върша- докато сменяме памперса и я преобувам, докато приготвям храната и сокчета и, докато гладя и докато си играем с играчките и.
Но ние сме само на 5 месеца , не очаквам чудеса.
Публикувано изображение Публикувано изображение
Александра е на 7месеца и 1 ден

Умирайте от смях! Така ще живеете по-дълго!

#6 polichka

polichka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 30 December 2007 - 06:45 PM

Логопед се търси след навършване на 3г. и половина,при заекване-по-рано. :)
Внимавай с бурмичката!

#7 marea_td

marea_td

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 23 Мнения:

Публикувано 30 December 2007 - 09:29 PM

noqt sin progovori na 1.5 i nikoga ne sam mu govorila na bebeshki.

моят син проговори на 1.5 и никога не съм му говорила на бебешки.

Модератор
jivota e tvarde kratak za da propilqvash i sekunda!

#8 Dery

Dery

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 636 Мнения:
  • МястоГаброво

Публикувано 31 December 2007 - 12:16 AM

Моят син беше на 7 м., когато една приятелка се наведе над него и му каза КУ-КУУ и той го повтори със същата интонация! Останах като втрещена! Естествено се сещате, че аз цял месец всеки ден повтарях ку-ку, ку-ку..., но нищо. На 8 м. каза мама и баба.

#9 деми

деми

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 03 January 2008 - 01:36 PM

моят син проговори на 1,9, но изведнъж и много добре. Изненадах се, че знае толкова много думи. И аз съм съгласна, че на детето трябва да му се говири като се забравят бебешките думи. Аз две години си бях вкъщи с него и постоянно пеех и рецитирах, а и телевизорът беше постоянно включен. Вече си мислех, че няма да бъда способна на нормални контакти- по цял ден с това дете. Но всичко минава и сега се радвам, че е едно немирно плямпало и вечер бързам след работа да се прибера и да си поговорим.

#10 Теди

Теди

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2546 Мнения:

Публикувано 03 January 2008 - 01:53 PM

Синът ми проговори на 2 годинки и половина. Дъщеря ми още не е станала на толкова, но вече казва цели стихотворения, пее песни и спокойно може да води разговор дори с непознат човек (проговори на годинка).
По-индивидуално от това - здраве му кажи :lol:

Ако на 3 годинки детето изобщо не говори, може да се потърси съвет от специалист.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни