Към съдържанието

Снимка

Липса на желание за секс

• Влезте в профила си за да пишете
13 отговора на тази тема

#1 angel82

angel82

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • Мястоvarna

Публикувано 03 July 2008 - 10:13 AM

Здравейте д-р Михайлов,
Ето дойде и моят ред да Ви пиша.Започвам направо.С моят мъж сме заедно от 9 години, изпълнени с много любов.От няколко месеца , срам ме е да кажа но са около 5 не правиме секс.В началото мислех че е нормално, защото родих преди 7 месеца нашият син и знаете има нужда от време за да потръгнат нещата.Пропуснах да спомена най-важното, прблема не е в мен , а в моят мъж.Няма никакво желание за секс.Вчера говорихме с него, беше трудно защото той не искаше да говори и установихме че той има проблем.Четох днес в интернет че симптомите за намалено либидо са най-вече преумора, стрес, сънливост и т. н Той работи много , извършва голяма физическа работа и е постоянно претоварен, преуморен физически и психически.Той ми призна вчера че няма желание за секс.Искам да сте наясно че изключвам напълно всякакви други варианти/говоря за изневяра/, защото в случая става въпрос наистина за проблем.Извинявам се че съм така подробна, но целта е да Ви информирам достатъчно. Въпроса ми е има ли хомеопатично лекарство за този проблем.Ще Ви бъда много благодарна.Аз наистина искам да му помогна, и не Ви пиша само защото аз съм ощетена, а защото виждам че и той страда от това и много го боли.
А също така, бихте ли ми препоръчали ваш колега от Варна/в случай че го убедя да отиде на лекар/

Благодаря Ви предварително

#2 suncholina

suncholina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 03 July 2008 - 02:57 PM

Здравейте д-р Михайлов,
Ето дойде и моят ред да Ви пиша.Започвам направо.С моят мъж сме заедно от 9 години, изпълнени с много любов.От няколко месеца , срам ме е да кажа но са около 5 не правиме секс.В началото мислех че е нормално, защото родих преди 7 месеца нашият син и знаете има нужда от време за да потръгнат нещата.Пропуснах да спомена най-важното, прблема не е в мен , а в моят мъж.Няма никакво желание за секс.Вчера говорихме с него, беше трудно защото той не искаше да говори и установихме че той има проблем.Четох днес в интернет че симптомите за намалено либидо са най-вече преумора, стрес, сънливост и т. н Той работи много , извършва голяма физическа работа и е постоянно претоварен, преуморен физически и психически.Той ми призна вчера че няма желание за секс.Искам да сте наясно че изключвам напълно всякакви други варианти/говоря за изневяра/, защото в случая става въпрос наистина за проблем.Извинявам се че съм така подробна, но целта е да Ви информирам достатъчно. Въпроса ми е има ли хомеопатично лекарство за този проблем.Ще Ви бъда много благодарна.Аз наистина искам да му помогна, и не Ви пиша само защото аз съм ощетена, а защото виждам че и той страда от това и много го боли.
А също така, бихте ли ми препоръчали ваш колега от Варна/в случай че го убедя да отиде на лекар/

Благодаря Ви предварително

Привет,

Аз също съм от Варна и бих могла да ти препоръчам нашия хомеопат. Принципно избягвам да давам подобни препоръки, защото хората са различни, всичко е много индивидуално, но ми стана мъчно като те прочетох, защото аз самата съм била герой в подобни епизоди - да искам да помогна на мъжа си (от любов и загриженост). Това, което бих си позволила да те посъветвам е в никакъв случай да не дълбаеш в проблема, да не бъдеш тревожна, да не изчиташ всичко по темата, да не му вменяваш вина (дори и неволно) и да идеш да поговориш с д-р Капинчева - първо ти ... да й разкажеш какво ви се случва и да разбереш има ли сили тя да помогне в случай, че той реши да иде и да поговори с нея. Стискай си палци той да реши, но в никакъв случай не бива да му натрапваш това. Той сам трябва да поиска да потърси помощ .... с твоята много нежна манипулация.
Сега 2 думи за докторката - млада, много внимателна, много предразполагаща (в никакъв случай лигава).
Тя лекува сина ми от 2000 г. (той е на 10 години) и не знаем що е антибиотик, що е панадол, що е друга подобна отрова ... и то не защото не боледува - напротив, боледува като всички деца, но с гордост мога да кажа, че заради това, че е щаден от отрови и сам се е справял с болестите сега е здрав и боледуванията преминават далеч по-леко, отколкото преди.
Тя ни помогна с изведнъж появилото се на 5 години нощно напишкване.
Тя помогна на мъжа ми, който преди години имаше проблем с алкохола (вярвай ми, не защото е глупав, инертен, или пък неудачник).
Занимах те с всичко това, за да решиш дали би искала да влезеш в контакт с нея. Ако ДА - ще ти дам координати.

Предполагам, че д-р Михайлов има много какво да ти каже (макар, че на мен още не ми е отговорил, предполагам доста е зает). Харесва ми много това, което пише и предписва. Разликата, която откривам м/у неговите методи и тези на д-р Капинчева е, че тя прилага моно-лечение (не зная дали използвам точната дума), но не предписва никога повече от един препарат .... допускам, че тази разлика идва от това, че тя има възможност за личен контакт.
Стискам ти палци и кураж!
Публикувано изображение

#3 angel82

angel82

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 80 Мнения:
  • Мястоvarna

Публикувано 03 July 2008 - 03:20 PM

Искрено ти Благодаря/позволявам си да говоря на ти/-за съвета и най вече за желанието да ми помогнеш......
Да, бих искала да ми дадеш координати на д-р Капинчева.
И не само заради текущия ни проблем , но и заради сина ни.Когато беше на 4 месеца се разболя от двустранен бронхит и изкара 1-едмичен курс на лечение с антибиотици в болница.Изтръпвам като се сетя какво преживяхме.Сега е добре, но искам вече да предотвратявам нещата със хомеопатия
Предварително ти Благодаря

#4 suncholina

suncholina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 30 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 03 July 2008 - 05:28 PM

Искрено ти Благодаря/позволявам си да говоря на ти/-за съвета и най вече за желанието да ми помогнеш......
Да, бих искала да ми дадеш координати на д-р Капинчева.
И не само заради текущия ни проблем , но и заради сина ни.Когато беше на 4 месеца се разболя от двустранен бронхит и изкара 1-едмичен курс на лечение с антибиотици в болница.Изтръпвам като се сетя какво преживяхме.Сега е добре, но искам вече да предотвратявам нещата със хомеопатия
Предварително ти Благодаря

Пускам координати в лично съобщение.
Радвам се за всеки решил да лекува детето си с хомеопатия. За кураж мога да кажа, че тя (хомеопатията) в екип с д-р Капинчева и сина ми са се справяли успешно с доста болести, включитено и бронхит, диагностициран от личния лекар (семеен приятел, при това), който като ми видя реакцията след предписването на антибиотика каза: "не се помайвайте, ами го започвайте веднага, защото така бързо напредва надолу, че прогнозирам, че ако и този път не ме послушаш, още утре ще плачеш горчиво с рентгеновата снимка в ръце".
Не, не плаках ... чувствах се победителка :D
Публикувано изображение

#5 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 19 August 2009 - 09:50 AM

Привет cvetalia!
Ужас! Цяла година не съм забелязал такъв важен въпрос!!!Днес видях,ровейки се за разни справки.
Ами пиши на лични като се забавя повече. Още повече,че си със заслуги, от клуба Здравословно отслабване.Как може да не ти обърна внимание?
Дано сте се справили, но темата е важна и държа да я разработим.
1. Оправете съня на мъжа си, много е важно за сексуалната мощ.
2. Нещо лесно - конфекция - Cefagil - хомеопатичен продукт е. Обикновено се дозира 3 х 1 таблетка, но когато сте се настроили за секс може и по половин таблетка през 1/2 час до 12 таблетки за денонощие. Считам,че продуктът е много добър и действащ.
3. Миди, стриди, целина (и доста други храни,ако трябва ще прибавим) - имат добро афродизиачно действие.
4. Чай от бабини зъби - 2 супени лъж. се варят в 500-600 мл вода 10 мин. Пие се на 3-4 порции. Добре е да се подслажда с мед.

Темата може много да се разширява, но разгледайте засега тези неща. Иначе съм насреща за обсъждания.
Ето един линк - мой материал в "Монитор" от 27.май т.г. - http://www.monitor.b...ticle?id=200240

И нещо за ползата от секса: Секс вместо лекарства
При оргазъм хормоните на щастието се увеличават 5 пъти
Раздвижването на хормоните носи много ползи за здравето.
Редовният секс носи куп ползи за здравето както на мъжа, така и на жената. За първи път лекари от Queen's University в Белфаст проследиха зависимостта между здравето и редовните секуални контакти. Ето част от техните заключения.
СЪРЦЕ
Мъжете на възраст между 40 и 55 години, които правят секс 3 пъти седмично или по-често, намаляват два пъти риска от инфаркт и инсулт в сравнение с лишените от тази наслада. Любовната игра и нейният енергичен завършек включват в работата десетки мускули. Сърцето по-активно раздвижва кръвта и тя се насочва с голяма мощ към съдовете. От напора й най-малките капиляри не само се разтварят, но даже прорастват и нови разклонения, твърдят учените.
ИМУНИТЕТ
Един-два полови акта седмично подобряват имунната защита. Редовният секс вдига "бойната" готовност - имуноглобулинът се увеличава 3 пъти в сравнение с периодите на пълно въздържание. Антителата укрепват имунната система и пазят от инфекциозни заболявания.
ДИАБЕТ
Сексът намалява риска от диабет както при мъжете, така и при жените. След оргазъм всички жлези с вътрешна секреция, в това число и подстомашната, са в тонус. Това подобрява производството на инсулин и стимулира обмяната на въглехидратите. Ето защо ендокринолозите смятат, че редовните занимания с любов са отлична профилактика на диабета от втори тип.
ДВИЖЕНИЕ
Сексът е по-полезен от тренажора във фитнес залата. Хората, които редовно се отдават на секс, могат без проблем да свалят излишните килограми. Един страстен полов акт изгаря над 200 калории - толкова, колкото можете да изхабите, потейки се 15 минути върху пътечката за бягане. При сексуална възбуда пулсът бие като при спортистите - 70 до 150 удара в минута.
ДЕПРЕСИЯ И БОЛКА
Сексът "лекува" депресивните състояния на жената. По време на полов акт, заедно със спермата, жената поема хормона простагландин. Той регулира и балансира нивото на женските полови хормони. По време на любовната игра организмът "превключва" от психотравмираща ситуация на щастлива вълна, като причината за това е изхвърлянето в кръвта на природния антидепресант - окситоцин извесен още като "хормона на щастието" и намалява този на стреса - кортизол. Непосредствено преди оргазъм окситоцинът се увеличава 5 пъти. Той стимулира образуването на ендорфини, които оказват успокояващ ефект при главоболие, артрит и мигрена.
КОЖА
Сексът разкрасява жената. Затова допринася нахлуването на повече естроген в кръвта. Хормонът повишава способността на клетките да се обновяват, както и стимулира производството на колаген. Той от своя страна отговаря за еластичността на кожата и за съпротивата й към образуване на бръчки. Този ефект се постига с два пъти секс седмично, твърдят американски изследователи.
Има и още една безспорна полза от естрогена. По-високото му количество в кръвта пречи на образуването на целулит. Портокаловата кожа е един от най-сериозните козметични проблеми на жените в зряла възраст.
ДЪЛГОЛЕТИЕ
Мъжкият полов хормон тестостерон увеличава образуването на белтъчини в организма, тяхната обмяна се ускорява, което включва на "бързи обороти" жизнения цикъл - с други думи организмът старее по-бързо. При продължително въздържание този хормон се натрупва в организма. Тъй като пълноценният полов акт завършва с разтоварване и намалява нивото на тестостерон в кръвта, вредата от излишните мъжки хормони съответно намалява.

#6 nikola_08

nikola_08

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • Мястоs.Rozovo

Публикувано 25 August 2009 - 09:51 PM

Здравейте,д-р Михайлов!От 2 години съм омъжена.Преди година и 5 месеца родих.преди да забременея нямах пробрем със секса,но от както забременях,особено след като родих,нямам никакво,ама никакво желание за секс.Незнам какво да правя-съпругът ми си иска по 3-4 пъти седмично,аз повечето пъти се съгласявам,но е....чувствам се гадно.Е,има и хубави моменти,но повечето е по задължение,защото на него не му става приятно да му отказвам.
[url=http://www.mamaibebe.com]Публикувано изображение[/url]

#7 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 26 August 2009 - 07:25 AM

Здравейте,д-р Михайлов!От 2 години съм омъжена.Преди година и 5 месеца родих.преди да забременея нямах пробрем със секса,но от както забременях,особено след като родих,нямам никакво,ама никакво желание за секс.Незнам какво да правя-съпругът ми си иска по 3-4 пъти седмично,аз повечето пъти се съгласявам,но е....чувствам се гадно.Е,има и хубави моменти,но повечето е по задължение,защото на него не му става приятно да му отказвам.

Здравейте,
Подобна симптоматика скоро след раждане би насочила към следродилна депресия, но вече е минало доста време. Все пак ще се насочим и каъм такъв елемент.
1. Жълт кантарион - 3 суп. лъж. в 1 л вряла вода да се запари за 15 минути. Както е удобно, така разпределяте.
Може да се съчетае с бабини зъби. Първо 1,5 суп. лъжица бабини зъби се варят във водата 5 минути.После котлонът се изключва и се добавя кантарионът. Още 15 мин. зпарка на двете билки.

Може да се използва и аптечната форма- Есберикум- 3 х 2 за първите две седмици и после 3 х 1.
2. Cefagil - хомеопатичен препарат.Освен,че повишава желанието за секс, има антиспатично и антидепресивно действие.
3. Sepia 9 CH- хомеопатичен препарат. Започнете с 5 зрънца всяка сутрин.
Това считам най-важното за начало.

#8 MayaSteam

MayaSteam

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 20 July 2011 - 04:49 PM

Здравейте,

Аз съм мъж и пиша тук с молба за съвет.

С жена ми имахме изключително интензивен и интересен сексуален живот, за какъвто много хора могат само да си мечтаят. Имаме и две прекрасни дечица. Проблемът започна в началото на втората бременност, когато жена ми постепенно започна да загубва желание за секс, като за около 2 месеца то се изпари напълно. Сметнах, че е нормално за нейното състояние. Бременността мина гладко, раждането беше със секцио с последващо усложнение и спешна втора операция на 30-я час след първата. Както и да е, тя се възстанови сравнително бързо и лошите моменти останаха в миналото. Сексуалното желание обаче не се върна. Детето другия месец ще навърши 2 годинки, но жена ми не ще и да чуе за секс. Няма и помен от предишната страст и влечение. Многократно съм опитвал да разговаряме по проблема, да й предложа да консултираме сексолог или психолог, или въобще помощ от специалист, но всички опити биват пресичани в самото начало с реплики от типа: "Аз проблем нямам. Ако ти имаш, върви на доктор. Точка!". Ходих при сексолог, изложих проблема, но той поиска да я доведа и да разговаряме заедно. Тя обаче най-категорически отказва. Просто стана друг човек. А инак е всеотдайна и любяща майка, трепери над дечицата. Но секс - йок! А на мен какво ми е.... само аз си знам. Почти 3 години на сухо, при положение, че преди го правехме най-малко по 2 пъти на ден, при всяка възможност и повече!

Моля посъветвайте ме какво да правя. Не искам да се разтури семейството, обичам си ги и тримата безкрайно!

#9 bulgblatter

bulgblatter

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 11 January 2012 - 01:15 PM

Здравейте д-р Михайлов и за много години! Аз съм отдавна регистрирана във форума и активна в темата за здравословно отслабване, но поради проблема, за който търся помощ от вас, реших да вляза анонимно с нова регистрация. Първо искам изключително много да ви благодаря за помощта, която ни оказвате на всички нас тук. Купих и и прочетох и книгата с най-голямо удоволствие (даже съм цитирана в нея, което много ме зарадва, че и моят случай е оказал помощ, макар и само с един цитат). Пожелавам ви много щастие в живота!

Сега на моя проблем - с либидото. От години не изпитвам нужда от секс. Толкова отдавна, че вече не помня от кога. Когато правя секс с партньора си (сегашният или бившият) е по задължение. Не изпитвам нищо. През повечето пъти съм суха, рядко се случва да се овлажня. Първо не се притеснявах за това, защото имахме проблеми с бившият ми партньор и реших, че просто съм изстинала към него. После не се притеснявах, защото 2 години бях сама и си мислех, че е нормално, след като няма обект, да няма и желание. Макар в разговори с приятелки да са ми споделяли, че винаги имат желание... Сега обаче от няколко месеца имам нов приятел, луда съм по него, влюбена, а желание пак нямам. Правим секс и ми харесват нежностите и игрите между нас, но възбуда няма. Не съм му споделила проблема, защото той не е негов, а лично мой.

За мен - аз съм на 32 години, с наднормено тегло, не съм раждала. Имам проблеми с теглото от малка. Изпадала съм в депресии няколко пъти. Много съм чувствителна. Два пъти през последните 10 години (и преди да открия този форум) съм лекувана с кортикостероиди и антихистаминови препарати. А преди това съм приемала и противозачатъчни, и май тогава се появи проблема, но не съм съвсем сигурна. От януари месец миналата година правя детоксикации със съвсем малко прекъсване след края на лятото. Не се сещам каква друга информация да дам за мен, от която имате нужда.

Д-р Михайлов, ще ме направите много щастлива, ако можете да ми помогнете да преодолея проблемите с либидото си! Предварително благодаря!

Поздрави,
б.

#10 bulgblatter

bulgblatter

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 19 January 2012 - 01:50 AM

Чаках цяла година, докато се осмеля да пиша, но сега веднъж заговорила за това нямам търпение. И така, съгласно съветите по-горе вече пия чай от жълт кантарион всеки ден, ще се сдобия с бабини зъби утре; от няколко дни взимам Sepia 9 CH, а днес ми дойде и поръчката на Cefagil, защото се оказа, че в нашият град не мога да го намеря.
Не знам кога трябва да се усети ефекта от лечението, засега такъв няма, но то е и много рано още де. Стискам си палци.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни