Към съдържанието

Снимка

Запек от дълго време

• Влезте в профила си за да пишете
99 отговора на тази тема

#51 Da4eto

Da4eto

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 48 Мнения:
  • МястоSliven

Публикувано 06 April 2009 - 06:48 PM

Д-р Михайлов проблема ни е следния дъщеря ми е на 11месеца още от 2рия месец постоянно се запичаше акаше на 2-3дни веднаж и то с помощ от преди 4месеца почнах да й давам Opium 15CH вече ака всеки ден но в началото винаги е много твърдо и дебело след това става редичко.И се появи кръв при всяко изхождане.Дайте ми съвет от какво може да бъде?
ВСЯКА ДЕТСКА УСМИВКА Е ВАЖНA

#52 Leny

Leny

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 10 Мнения:

Публикувано 07 April 2009 - 01:12 PM

За тези, които могат да четатна английски - ето няколко линка. Понеже моето дете от бебе се изхожда на няколко дни, а сега откакто го отбих, направи истински запек и чудесно разбирам притесненията на майките на такива деца (страданието на всяко дете е почти непоносимо за майка му), си позволявам да ви посъветвам, защото още преди да намеря тези материали, сама стигнах до подхода описан в тях. Може да опитате!
http://pediatrics.ab... ... 081200.htm
http://www.patient.c...owdoc/23069146/
http://familydoctor.... ... h/222.html

#53 tintet

tintet

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 277 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 07 April 2009 - 10:19 PM

Да споделя от опит:
От както се е родил е със запек -беше само на кърма и акаше на 2,3 дни ,което е недопустимо за едно бебе.не оставяйте толкова дълго без да се изходи детето.Гледам и по 7,10 дни -това е УЖАССССС.Недейте за бога!Я си преставете вие да ядете по 5 пъти на ден и да не се изходите 3 дни?? :shock: :shock:
така:
бях пробвала какво ли не : ДУФАЛАК пи 3 месеца и имаше временнен ефект,круши,сини сливи,вода от овесени ядки,термометъра в дупето ,пробиотици,отбих го и преминах на АМ и нищо и нищо.Минах през какво ли не.Заведох го в ДЦ Детско здраве и една докторка ,на която няма да спомена името ми препоръча детски микро клизми,(microklizmi for baby )коита не се продават в България-незнайно защо ,и благодарение на тях той се изхождаше през ден .Ходихме до Гърция да си ги купувами или ми ги изпращаха приятели от чужбина.Струват 1евро и 70 сента-3 броя и си решаш въпроса.Без пари са но тук ги няма.Има ги в Белгия ,Франция ,Гърция,Турция,Англия ,но не и в България.Гръцките са като малка хармоничка и много тънко апликаторче поставят се супер лесно и без болка -резултата идва след 2 минути най-много :D Кайсиите и кивито също много разхлабват .Доктор Михайлов ни предписа комбинация от билки ,които му правя всеки ден и студен извлек от билката сенна (майчин лист)слагам му във водичката 3,4 листенца вечерта и сутринта като се събуди му давам да си пийне на гладен корем.Пие го с охота .Сега използвам свещички от време на време ,ако се налага :wink:
Надявам се да съм била полезна :D
Излекувай сам себе си http://www.aspenbg.com

#54 feia6911

feia6911

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5591 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 21 April 2009 - 07:41 AM

Доктор Михайлов
СЪщия проблем имам и аз от бебе. Пих какво ли не билки, сиропи, хапчета, шоколад Комфорт/той ми действаше добре/ След известно време ефекта спря . Сиропите въобще не ми подействаха.
В момента съм на 39 години и съм бременна ... не смея да пия Безилакс/ това е единственото което ми действа в момента/ .
Ако не го пия става така че и 10-15 дни не мога да ида до тоалетна и почва да ми е лошо. не смея да се напъвам да не стане нещо с бебето.
Клизмите не са ми нещо приятно и признавам си не бих могла да ги правя. Старая се да ям плодове/не че сега много ги има, но към цитруси проявих контактна алергия и засега съм спряла да ги употребявам/
Моля помогнете!
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Животът е твоята тетрадка...В нея ти имаш свободата да пишеш глупости, лъжи или...просто да скъсаш страницата.

#55 Renka79

Renka79

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 26 April 2009 - 08:45 AM

Здравейте, Д-р Михайлов, бих искала да си попитам дали мога да давам на детето ми, което е на месец Opium 5 CH, и в каква дозировка. И при нас го има проблема със запека, малката се изхожда веднъж на 2-3 дни с рев и голямо гърчене. Сменяхме млека, но не помогна. Благодаря ви предварително!

#56 M.Monova

M.Monova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 31 Мнения:
  • МястоPleven

Публикувано 29 April 2009 - 12:52 PM

Здравейте на всички, искам да се обърна към доктор Минайлов, който до сега винаги ме е напътствал какъвто и проблем да имаме. И благодарение на Вас, докторе, до сега дъщерями не е пила нищо по-силно от осцилококцинум и енгистол. Проблема сега обаче е следния. Малката е на 2г. и от три седмици всяка седмица прави запек.ПЪрвият път и дадох мед и лимон и се изака за 30 мин, но следващият път, който беше точно на Великден беше доста шокиращ. На вторият ден от запека тя вече много плачеше и се гърчеше от болка през около 20-30 мин, като получаваше спазъми за ако, но имам чувстово,4е самата тя не го пускаше да излезе, така положението стана мн сериозно и от лекар на лекар на връх Великден, вечерта се озовахме в болница, където и направиха втора клизма за деня, която казаха ,4е е "висока клизма" и детето се изака още там. После нещата се нормализираха за около седмица и сега пак същото се повтаря. От понеделник не е ходила, в4ерА НА няколко пъти пак напъни имаше и днес по същия начин, напъва в интервали от 1-2 4аса,но положението сега е мамлко по-спокойно. Но нищо не излиза вече трети ден днес.Давам капки дулколак, лактолоза мир-сироп4е, купих си малка помпичка да правя нещо като клизма вкъъщи,но ми е гадно да я тормоза с това, сок от круши пие и нищо. ДДоктора ми каза,4е може би ще трябва пак да се ходи в болницата з ависока клизма,но вече не искам,така не си е работа, днес даже не отидох на работа,просто положението е доста запечено. Моля Ви за помощ. Записала съм и час при д-р Михайлова- Плевен, казаха ми в дрогенрията ,където поръчаме всичко предписано от вас,4е била добър спеиалист. Вече не знам къде да отида. Ще Ви пиша пак селд прегледа довечера. Надявам се да ми отговорите.

#57 grigorovi

grigorovi

Детокси-първенец

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 02 May 2009 - 06:35 PM

Здравейте! Много ми е тежко дапиша - вече пореден ден съм със сълзи на очи. Мъничкото ми бебче е на 5 месеца и половина. На кърма сме. Леко и внимателно въведохме сокчета, плодови и сега и зеленчукови пюренца. Не знам обаче какво се случи. Никога не е била с чак такъв запек. От няколко седмици ака само с термометър, а не ми се иска да предизвиквам по този начил лениви черва. Давам само тиква, круша, ябълка...само разхлабващи сокчета и пюрета. Морков не съм давала повече от месец. Просто ме е страх вече. Акането с термометър ме побърква. Милото така плаче и се захласва, така се мъчи докато излезе акото, че...аз наравно с нея плача, а и баща й също. Давах чайче с лайка, копър и анасон (онова, което е за колики), за да я разхлаби поне малко. От началото имаше ефект, но сега...нищо. Вчера за пореден път й вкарах едно малко зрънце сапунче в дупето, за да се изака. Това з асега е безотказния вариант. Не искам да продължавам така. Чувствам, че не е редно. Има ли някакъв начин с билки да я оправя? Аз също съм с много затегнат стомах и постоянно пия сена и майчин лист (мисля, че е едо и също). МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ! Не искам да ми се мъчи детенцето!
Публикувано изображение

#58 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2490 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 03 May 2009 - 08:42 PM

Здравейте grigorovi, вижте това:
"Д-р Михайлов написа:
janetta написа:
Д-р Михайлов моля да ми помогнете.Изчетох доста от нещата,които сте писали по този проблем,но ме е страх да прилагам самолечение.Имам бебче на 5м.,до третия месец акаше много често, дори прекалено,давахме ентерол.От около месец насам ака веднъж на 5-6 дни и то помалко.Правя масажи на коремчето,чай Блевит, прясно изцеден сок круша,но нищо не помага.Коремчето му е мекичко,той се чувства спокоен,но аз много се притеснявам.Храниме се само с кърма и всеки ден или през ден фреш от круша или ябълка.Много благодаря предварително.

Opium 5 CH засега 2- 3 х 3 зрънца.
Добавете малко червено цвекло, примерно 20 г към ябълката или крушата."

Дано ти помогне.

#59 grigorovi

grigorovi

Детокси-първенец

• Потребител
  • PipPip
  • 424 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 05 May 2009 - 03:42 PM

Благодаря Nelie! Ние сме точно със същия проблем, но това, което ме притеснява е името на лекарството. Прилагали ли сте го? От какво се състои? Извинете ме за може би глупавите въпроси, но ... не смея да рискувам> Моля ви, пишете ми!
Публикувано изображение

#60 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2490 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 05 May 2009 - 04:06 PM

Благодаря Nelie! Ние сме точно със същия проблем, но това, което ме притеснява е името на лекарството. Прилагали ли сте го? От какво се състои? Извинете ме за може би глупавите въпроси, но ... не смея да рискувам> Моля ви, пишете ми!

Не се притеснявайте от нищо, лекарството е хомеопатично, което ще рече толкова много разредено, че почти нищо не е останало от първоначалната субстанция, понякога дори не се открива и една молекула лабораторно. Представете си го така - разреждане СН е 100 пъти. 5 СН е 5 пъти разредено по 100 пъти - става не 500, а 100 на пета степен (това е единица с 10 нули)! Значи разредили го веднъж 1:100, после готовият резултат пак разредили 1:100 и така 5 пъти! Цяло чудо е, че действа, нали. Това е и причината хомеопатията успешно да се ползва при новородени, при кърмачета и при бременни дори тогава, коагто всички други средства са неприложими, тъй като създават риск.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни