Към съдържанието

Снимка

Бременност и отоци на глезените

• Влезте в профила си за да пишете
5 отговора на тази тема

#1 blondyss

blondyss

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 733 Мнения:
  • МястоПазарджик

Публикувано 19 May 2008 - 09:09 AM

Момичета споделете как е при вас? Има ли го този проблем и как се справяте?
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#2 adriana

adriana

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1758 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 May 2008 - 10:02 AM

Аз имам отоци на глезените от 6-7-ми месец.Ужасно е!Помагаше ми Лиотон 1000,но тези дни няма никакво действие.Вчера от жегата ми се подуха чак и стъпалата и пръстите,ама нищо не помогна.До колкото знам се дължи на задържане на течности.А за да се избегне отока е добре да се намали солта в менюто.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#3 ditka

ditka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 107 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 May 2008 - 10:09 AM

Здравей blondyss,за радост аз нямах такъв проблем,но моя приятелка да.При нея подуването беше от наличие на белтък в урината(така и бяха обяснили) и се наложи да полежи малко в болница.Дано при теб не е така и ти пожелавам леко бременеене.
Публикувано изображение

#4 n_adya

n_adya

Шегаджийка-форумлийка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2177 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 19 May 2008 - 10:54 AM

Отоците на глезените са често срещано явление през бременноста.Когато са в по-леки форми се смятат за физиологични(нормални).Прична за появата им е задръжка на течности,която се получава от повишена консумация на натрии(сол) или липса на К(той спомага за отделане на водата от клетките).
Жегите,продължителното стоене на крак и повечкото качени килограми също допринасят за появата на отоци.
Аз също имах в края на бременността,но тогава въпреки, че беше май месец имаше доста големи жеги.Помагаше ми поставянето на краката на високо.
Лиотон 1000 може да помогне само в случаите когато причината за появата им са разширени вени!
Ако отоците са доста силно изразени и има такива и по-други части на тялото,съпроводени са с високо кръвно и наличиена белтък в урината тогава става въпрос за прееклампсия и нещата са доста по-сериозни!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#5 tediig

tediig

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 732 Мнения:

Публикувано 19 May 2008 - 11:45 AM

Аз също имах леки отоци в краката ,но изследванията ми бяха добре,но пиех доста вода 3-4л и попринцип ям по-солени храни,като намалих тези двете неща беше по-добре ,но пък бях постоянно в движение а и килограмите ми бяха доста .Но ти ако можеш си почивай повечко и вдигай краката на възглавничка.
Публикувано изображение

#6 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 19 May 2008 - 12:09 PM

Не яжте сол. За съжаление доста от бременните използват бременността като извинение да ядат повече от необходимото и в нищо да не се ограничават. Течностите нарочно не трябва да се намаляват, особено ако на жената й се пие, особено като е топло. Пиенето на вода само по себе си е диуретично, т.е. спомага за изхвърлянето на излишните течности. Но не трябва в никакъв случай да се яде сол и по-тежка храна, нито да се заменя водата със сладки сокове. И изобщо сладкото също не действа добре на бъбреците и проблемът с отоците се влошава.

В такива случаи, когато ви е трудно да се ограничавате, се сещайте, че проблемът не е вашия дискомфорт, а вредата за бебето. Това е водещата причина да не се качва излишно. Защото повишеното кръвно, което може да се появи, пряко вреди на плода.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни