Към съдържанието

Снимка

дормикинд

• Влезте в профила си за да пишете
186 отговора на тази тема

#11 NADIN

NADIN

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 77 Мнения:
  • МястоРусе

Публикувано 22 January 2008 - 10:13 AM

Благодаря за изчерпателния отговор!

#12 sneja

sneja

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 30 May 2008 - 05:02 PM

Здравейте д-р МИХАЙЛОВ
Искам да споделя за моето бебе което е на 10 месеца и вечер много мрънка,не става ,но на всеки половин час то мрънка пла4е такова някво.Давам му да ияде не иска ,давам да пийе чаи пийне няколко глъдки заспи и след малко пак същата песен.така на всеки половин 4ас до сутринта.Много ме изморявя немога да се наспя.То през деня спи 3 пъти сутрин 2 часа ,следобяд 1,2 часа ,а вечер половин най много 1 час но пак с мрънкане и неспокоиство.Ништо немога да си направя то се събужда постояно и аз трабва да го преспивам на ново .Да го лулея на раце половин час ,за да спи толкоз ужас испитвам от това нешто и немога да се наспя като хората .Незнам до кога ще продължава така.Моля ви кажете ми какво лекарство да му давам ,че не се издържа вече .И как да му го давам.ТО тежи 10 клограма и 200 грама.БЛАГОДАРЯ ВИ!

#13 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 04 June 2008 - 06:47 AM

Здравейте д-р МИХАЙЛОВ
Искам да споделя за моето бебе което е на 10 месеца и вечер много мрънка,не става ,но на всеки половин час то мрънка пла4е такова някво.Давам му да ияде не иска ,давам да пийе чаи пийне няколко глъдки заспи и след малко пак същата песен.така на всеки половин 4ас до сутринта.Много ме изморявя немога да се наспя.То през деня спи 3 пъти сутрин 2 часа ,следобяд 1,2 часа ,а вечер половин най много 1 час но пак с мрънкане и неспокоиство.Ништо немога да си направя то се събужда постояно и аз трабва да го преспивам на ново .Да го лулея на раце половин час ,за да спи толкоз ужас испитвам от това нешто и немога да се наспя като хората .Незнам до кога ще продължава така.Моля ви кажете ми какво лекарство да му давам ,че не се издържа вече .И как да му го давам.ТО тежи 10 клограма и 200 грама.БЛАГОДАРЯ ВИ!

Давайте чай от маточина- чаена лъж. на 100- 150 г вода. Колкото изпие, все е добре.
Вижте за хвойновата вана.
Дентокинд- помага при прорязване на зъби (период му е). Съставките имат успокоително действие.

#14 ekler

ekler

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 151 Мнения:

Публикувано 17 June 2008 - 03:33 PM

Здравейте, Д-р Михайлов,
Синът ми е почти на 7 месеца и през деня е много раздразнителен. Докато сме в къщи почти няма шанс да го накарам да заспи. Виждам, че много му се спи, но не може и започва да мрънка и да плаче. Заспива за 30 сек и след това се събужда в плач и така след около 2 часа може и да заспи от изтощение. Когато го изведа на вън е що годе спокоен, но пак не спи повече от 15-20 мин. Предполагам че ни никнат горните зъби (долни вече имаме). Моля за съвет. Мога ли да му давам някой от гореописаните хомеопатични препарати и в какви дози.
П.С. Тежим околко 7,5-8 кг вслучай че има значение.

#15 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 18 June 2008 - 11:26 AM

Дентокинд- помага при прорязване на зъби

Искам да попитам дали Дентокинд е хомеопатично.
На нас тепърва ни предстои зъбоникненето и се опитвам да избера най-доброто успокоително средство което да и предложа, но и същевременно да не я натоварвам много. На моя приятелка и препоръчала личната поне през ден, ако не и по-често да дава Панадол на детето,въпреки, че то не е в някакво силно раздразнение от зъбките.
Искам да избера по-щадящ продукт.

Относно спането , и ние сме като всички оплакали се тук мами. През деня едва заспива и винаги с моя помощ, никога сама. През деня спи около 4 пъти по 30мин. / по часовник !!! /. През нощта се буди, върти се , кърмя я /изцяло е на кърма все още /, пак заспива, но много трудно. Понякогя се стреска. На дневния сън по-често се стряска, но той е и изключително лек! Въздържам се да давам Дормакинд. Може да пробвам хвойновата вода, предпочитам по-малко интервенции от моя страна.
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#16 ваня 89

ваня 89

Академик-най-велик

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 12212 Мнения:
  • Мястов най-добрия за живеене град :)

Публикувано 18 June 2008 - 08:21 PM

а на нас дормикинда въобще не ни е подействал
нито веднъж колкото пъти съм му разтворила във водата (малко вода)е няма и няма през час или най- много два се буди и това е от както се е родил,а е вече на 5м. никога не е спал цяла нощ както спят другите бебета :(
Публикувано изображение

#17 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 19 June 2008 - 06:32 AM

На нас тепърва ни предстои зъбоникненето и се опитвам да избера най-доброто успокоително средство което да и предложа, но и същевременно да не я натоварвам много. На моя приятелка и препоръчала личната поне през ден, ако не и по-често да дава Панадол на детето,въпреки, че то не е в някакво силно раздразнение от зъбките.

Относно спането , и ние сме като всички оплакали се тук мами. През деня едва заспива и винаги с моя помощ, никога сама. През деня спи около 4 пъти по 30мин. / по часовник !!! /. През нощта се буди, върти се , кърмя я /изцяло е на кърма все още /, пак заспива, но много трудно. Понякогя се стреска. На дневния сън по-често се стряска, но той е и изключително лек! Въздържам се да давам Дормакинд. Може да пробвам хвойновата вода, предпочитам по-малко интервенции от моя страна.

Панадол е варварски подход!!! Прегледайте в библиотек за Парацетамол и ще разберете защо.
Предпочитам Calcarea phosphorica 9 CH- 2 х 3 зрънца. Освен улесняване на прорязването, решава и куп други придружаващи проблеми.
Други подходящи препарати Osteocynesine- фр. и Immunokind- немски. Идентични са, хомеопатични, таблетна форма. 3 х 1 таблетка. Може да се разтваря с вода.

#18 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 19 June 2008 - 06:35 AM

а на нас дормикинда въобще не ни е подействал
нито веднъж колкото пъти съм му разтворила във водата (малко вода)е няма и няма през час или най- много два се буди и това е от както се е родил,а е вече на 5м. никога не е спал цяла нощ както спят другите бебета :(

Зависи как е минало раждането, колко спокойна майката и пр.
Вижте писаното за чай от маточина, хвойновите вани.
Капвайте по 2- 4 капки портокалово или лимоново масло в близост до главичката.
Може да прибавим Nux vomica 9 CH- вечер по 3 зрънца. Давам я най- често при колики, но работи и при някои видове безсъние.

#19 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 19 June 2008 - 06:40 AM

Щом е на кърма, вземайте Sedatif PC и пийте чай от маточина. Чрез кърмата можем да повлияем на бебето. Нищо не споменавате за вашето душевно състояние.
И пак (под индиго- вижте препоръката за чай от маточина и хвойновите вани и пишете как се развива случаят. Има много безвредни неща, които може да се правят).

Дентокинд е хомеопатичен препарат. Мисля, че съм го представял. Съдържа Хамомила и би трябвало да е подходящ за гневливи, раздразнителни бебета. Но прочетете днешните препоръки за дентиция. Имам по- други предпочитания.

#20 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 19 June 2008 - 11:56 AM

Благодаря за бързия отговор. Започвам с чая от маточина.
Моето състояние ли-ами попреуморена съм, но предполагам , че повечето майки с неспящи деца са така, иначе съм си добре!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни