Към съдържанието

Снимка

проходилка - prohodilka

• Влезте в профила си за да пишете
15 отговора на тази тема

#1 MIXAELAASENOVA

MIXAELAASENOVA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • МястоSOFIA

Публикувано 08 May 2008 - 07:34 PM

Zdraveyte da6teri4kata mi e na 8 meseca ot 6 mese4na ia slagam na prohodilka sega zapo4va da se pridvijva po uvereno bih iskala da popitam triabva li da e s obuv4ici ili bosa.Blagodaria

Здравейте дъщеричката ми е на 8 месеца от 6 месечна я слагам на проходилка сега започва да се придвижва по уверено бих искала да попитам трябва ли да е с обувчици или боса.Благодаря

Мнението е редактирано от Администратор.
Моля, пишете на кирилица - точка 1 от Правилата!

#2 danica81

danica81

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 11 Мнения:
  • Мястософия

Публикувано 08 May 2008 - 10:50 PM

най добре да бъде боса всички специалисти така казват обувчици само за навън и не е желателно да бъде постояно в проходилката колко се може по малко то е улеснение за майката. Ако детето ти е жилаво може да мине и без проходилка ,то само ще си проходи

#3 bebina

bebina

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:

Публикувано 13 May 2008 - 12:37 PM

според мен не е нужно да е с обувчици, слагай и терлички или меки буйки да не настине иначе боса си е най добре, не е нужно да и притискаш крачето с разни обувки
Публикувано изображение

#4 julietaaaaaa

julietaaaaaa

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 13 May 2008 - 04:08 PM

ако не е теракот и е с килими най-добре е да е по чорапки или терлички, но ако имате теракот най добре е с буики с твърда подметка да не се учи да стъпва на пръсти защото ние имаме точно такъв проблем големите и пръсти са изкривени от стъпването върху тях. А също и на глезена трябва да е твърда обувката да не се изкриви крачето това е консултацията с нашата педиатърка. Има буики по 14-15 лева с твърда подметка те са точно за прохождане.

#5 zoya_k

zoya_k

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4015 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 17 May 2008 - 05:05 PM

І. 6мес е твърде рано да се сложи бебето в проходилка.
ІІ. Стъпват на пръсти, защото не са готови още да ходят, но някой ги е напъхал там.
ІІІ. Обувка с твърда подметка се слага, когато детето ходи самостоятелно.
ІV. В проходилка престоя на детето трябва да е около 15мин, не повече!

#6 cvetice

cvetice

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 13 June 2008 - 06:24 PM

Точно ,че днес идвам от ортопед и той ми каза че когато детето навърши 6 месеца е хубаво да я слагам в проходилка за 10 мин на ден.И на мен ми е странно,но....?
Публикувано изображение

Публикувано изображение

#7 darina delgyanska

darina delgyanska

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1039 Мнения:
  • МястоРАКОВСКИ

Публикувано 03 July 2008 - 11:36 AM

КОЯ Е НАЙ-МАЛКАТА ВЪ3РАСТ 3А ДА СЕ СЛОЖИ БЕБО В ПРОХОДИЛКА :?: МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО 3А ОТГОВОРА
Posted Image

#8 sramejlivka

sramejlivka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 75 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 03 July 2008 - 01:56 PM

аз искам да попитам лошо ли е когато сме на 9 месеца и още не можем да се изправяме на крачетата си самички?Трябва аз да слагам дъщеря си леко изправена ,но тя се дупи и с едното краче стъпва на пръсти а с другото нормално.Не може да стои права.Иначе е мн жилава и гъвкава.Играе си с крачетата и прави всичко останало.Седи си още от 6 месечна възраст.А вече почна и да се изправя от легнало положение в седнало,но само в количката,защото се хваща от страни и се подига.Педиатърката мн не ни обърна внимание и аз за това питам тук някой да изкаже компетентно мнение.Имаме ли нужда от невролог или ортопед отново,тъй като ходихме на 1 месец на ортопед и ни казаха,че всичко е наред с малката?
Публикувано изображение[url=http://www.glitterfly.com]Публикувано изображение

#9 sramejlivka

sramejlivka

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 75 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 03 July 2008 - 02:01 PM

а и да спомена,че не съм я слагала още в проходилка,защото имам чувството че й е рано ,а и педиатърката не ги тачи много тея проходилки.Вие как мислите?Искам компетентни отговори,моля Ви!
Публикувано изображение[url=http://www.glitterfly.com]Публикувано изображение

#10 lisa_lisanova

lisa_lisanova

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 770 Мнения:
  • МястоPERNIK

Публикувано 04 July 2008 - 07:24 AM

Въпроса за проходилките и мен ме интересува много.Ще се радвам ако д-р Гюров се изкаже по въпроса.
повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните
http://www.bg-mamma.com/ticker/4099

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни