Към съдържанието

Снимка

До Д-р Михайлов

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 ralitsa_danova

ralitsa_danova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 15 April 2008 - 07:15 PM

Здравейте

Здравейте Д-р Михайлов! Имаме малък проблем. Вече почти месец отлагаме втората ваксина Пентаксин защото леко кашламе и то особено сутрин. Малкият ми син е на 4 месеца. Днес бяхме при личната лекарка за да сложиме ваксината но пак я отложихме до петък защото тя каза че пак му е зачервено гърлото и каза до петък да му давам Ангин хил по половин хапче три пъти на ден. Каза също че събира секрет и за това е зачервено . Обстойно го преглежда вече няколко пъти и всичко друго е наред.Каза също да му капя Аркол.Моля ви посъветвайте ме какво да предприема.Преди това го водихме на УНГ при д-р Улевинов и той каза че може би е от въздуха в стаята ни -24 градуса без никакво отопление просто сме южна стая .Много разчитам на вашето мнение. Благодаря ви предварително.
P.S И още един въпрос преди 2 седмици ми казахте да давам Nux vomica 5 за коликите по 2-3 зрънца но не ми казахте по-колко пъти .Ще съм благодарна ако ми отговорите и на този последен въпрос.

р

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 16 April 2008 - 09:49 AM

Здравейте

Здравейте Д-р Михайлов! Имаме малък проблем. Вече почти месец отлагаме втората ваксина Пентаксин защото леко кашламе и то особено сутрин. Малкият ми син е на 4 месеца. Днес бяхме при личната лекарка за да сложиме ваксината но пак я отложихме до петък защото тя каза че пак му е зачервено гърлото и каза до петък да му давам Ангин хил по половин хапче три пъти на ден. Каза също че събира секрет и за това е зачервено . Обстойно го преглежда вече няколко пъти и всичко друго е наред.Каза също да му капя Аркол.Моля ви посъветвайте ме какво да предприема.Преди това го водихме на УНГ при д-р Улевинов и той каза че може би е от въздуха в стаята ни -24 градуса без никакво отопление просто сме южна стая .Много разчитам на вашето мнение. Благодаря ви предварително.
P.S И още един въпрос преди 2 седмици ми казахте да давам Nux vomica 5 за коликите по 2-3 зрънца но не ми казахте по-колко пъти .Ще съм благодарна ако ми отговорите и на този последен въпрос.

Според симптомите- гърчи се от колика- давате. Ако една доза не стигне, втора, трета. Ако повторението не е дало резултат, оглеждаме се за други варианти.

р

#3 ralitsa_danova

ralitsa_danova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 9 Мнения:

Публикувано 25 April 2008 - 12:30 PM

Пуснато на: 24 Апр 2008 (Чет) 23:25 Заглавие: Вече пихме антибиотик

--------------------------------------------------------------------------------

Д-р Михайлов,чаках вашият отговор но вие така и не ми писахте.Става въпрос за товаПуснато на: 16 Апр 2008 (Сря) 9:58 Заглавие: До Д-р Михайлов

--------------------------------------------------------------------------------

Благодаря Ви Д-р Михайлов! Но вие ми отговорихте само за коликите а на др. в момента по съществен за мен въпрос не.Моля за вашето мнение. Имаме малък проблем. Вече почти месец отлагаме втората ваксина Пентаксин защото леко кашламе и то особено сутрин. Малкият ми син е на 4 месеца. Днес бяхме при личната лекарка за да сложиме ваксината но пак я отложихме до петък защото тя каза че пак му е зачервено гърлото и каза до петък да му давам Ангин хил по половин хапче три пъти на ден. Каза също че събира секрет и за това е зачервено . Обстойно го преглежда вече няколко пъти и всичко друго е наред.Каза също да му капя Аркол.Моля ви посъветвайте ме какво да предприема.Преди това го водихме на УНГ при д-р Улевинов и той каза че може би е от въздуха в стаята ни -24 градуса без никакво отопление просто сме южна стая .Много разчитам на вашето мнение. Благодаря ви предварително
------------------------------------------------------------------------Накрая лекарката ни изписа антибиотик -Зинат,който пихме 7 дни.Вчера на прегледа каза че всичко е наред но ни изписа Зиртек(противоалергичен) по 4 капки дневно в продължение на две седмици и след празниците иска да сложим ваксината.Въпросът ми сега е да давам ли Зиртек и ако не какво да правя.Весели Великденски празници и дано имате повече време за отговори ,защото всички мами тук разчитат на вас.

Върнете се в началото

#4 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 26 April 2008 - 12:32 PM

Здравейте

Здравейте,
-Отзад напред- Нукс вомика спорец симптомите, свива се от колики, давате 2- 3 зрънца. Ако не е отпуснало, след 10- 15 мин. II,III прием, но обикновено по един държи часове.
-Аркол- добре- сребърна вода е.
-Преговор на темата хрема, копирам и пускам
Хрема
Преди всичко хремата се явява един от ранните симптоми на вирусно заболяване. На първо място чрез нея организмът се опитва да засържи инфекцията в носа (да не я пропусне към носоглътката и белите дробове). Второ, носната лигавица отделя слуз, която съдържа вещества, неутрализиращи вирусите.

Еволюция на хремата
Най- често в началото хремата е като вода (представете си какво протича от носа ни при рязане на лук). По- късно тя се сгъстява и става като яйчен белтък. Ако състоянието не се овладее, от дейността на насложената бактериална инфекция се сгъстява, помътнява, добива жълт и още по- късно- зелен цвят.

И по подразбиране първостепенната задача е да не се допуска изсъхване на лигавицата. Това важи с особена сила за бебетата и малките деца.

За това е необходимо да се приемат достатъчно течности и въздухът в помещението да е чист и прохладен. Ако лигавицата на носа засъхне, детето ще започне да диша през устата и тогава започва изсъхване и сгъстяване на слузта в посока надолу по трахеята и бронхите, тяхното запушване, което е и от главните причини за белодробни възпаления (пневмонии).

При температура в стаята над 22° С, особено, ако отоплението е централно или с електрически прибори лигавицата съхне много бързо. Комфортната е температурата 18- 21°, в спалното помещение- до 16° С.

При хрема едно просто овлажнавяне на носната лигавица може да е от съществено значение. Най- простото и достъпно средство- физиологичен разтвор- 0,9% NaCl (продава се във всички аптеки). Или най- обикновена чешмяна вода 1 чаша, в която разтваряме 1 равна чаена лъж. морска сол. Предозиране е невъзможно и може да се накапва от приготвения разтвор и през половин час по 3- 4 капки във всяка ноздра. Може да се използват и маслените разтвори на витамин А (ретинол). Накапват се не по- често от на 2 часа по 1- 2 капки във всяка ноздра. Добре е двата вида апликации да се съчетават и редуват посменно. Странични ефекти няма. Препоръката може да се прилага от нулева възраст. Да се избягва използването на антибиотични разтвори!

Недопустимо е при обикновена хрема последствие на вирусна инфекция да се използват съдосвиващи капки (като нафазолин, ксилометазолин и пр.). Първоначално те наистина облегчават много – слузта изчезва, но после става много лошо – започва оток на носната лигавица. Клинична проява: сополите престават да се стичат, но носовото дишане на само не се възстановава, но се влошава (не можеш да си поемеш дъх). За да се почувствате добре, пак накапвате капки и така до безкрайност. Да повторим: хремата е защита. И сама ще премине, ако не пречим, а помагаме. Защото вижте какви могат да бъдат последиците от неправилни действия.

1.Физиологичен р- р
2.Или фисиологичен р- р + клеева т-ра- 5 к- ки /10 мл р- р.
3.Витамин А.
Останалите препоръки в текста.

р

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни