Към съдържанието

Снимка

Стафилококова инфекция в носа

• Влезте в профила си за да пишете
7 отговора на тази тема

#1 Dia_t

Dia_t

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 15 April 2008 - 04:20 PM

Сина ми е на 2г.8м.,имаше продължителна хрема.След като му взеха секрет от гърлото и нослето се оказа,че има наличие на стрептококова плевмония в нослето само.Изписаха ни да се лекуваме с Бактробан,да мажем нослето в продължение на 10дни.Да ви кажа мили мами,че малко ме притесняват тези стафилококи ,след всичко което съм прочела за тях.Ако има и друти като нас пишете с какво се лекувахте.

#2 galq ivanova

galq ivanova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 20 Мнения:
  • МястоBOTEVGRAD

Публикувано 15 April 2008 - 04:28 PM

здравей,мам4е и ние бяхме със стафилококова инфекция в нослето,също ни предписаха бактробан и сега вси4ко е наред,не се притеснявай,даже ние бяхме на 2 месеца,ще видиш 4е всичко ще е наред не се бой. :D

#3 Dia_t

Dia_t

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 15 April 2008 - 04:34 PM

Ох,дано!А вие повторихте ли лечението,защото на нас ни казаха след 6мес.отново независимо,че детенцето е добре.

#4 galq ivanova

galq ivanova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 20 Мнения:
  • МястоBOTEVGRAD

Публикувано 15 April 2008 - 04:38 PM

чесно казано не сам повтаряла лечението,защото не е хубаво да се пренасища организма с антибиотици,вапреки че трябваше за да е по сигорно лечението,но не виждам смисал от повтаряне,след като се е излекувало детето.

#5 Dia_t

Dia_t

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 32 Мнения:
  • МястоБургас

Публикувано 15 April 2008 - 04:47 PM

И аз избягвам антибиотиците,но педиатърката ни каза така и смятам да го повтарям :roll:

#6 nuti

nuti

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1920 Мнения:
  • МястоСофия, България

Публикувано 15 April 2008 - 05:23 PM

Наистина не трябва да се притесняваш за тази стафилококова инфекция. На нас с бебчо на няма и 1 месец ни я откриха случайно. Аз ставах донор в банката за майчина кърма и при всичките изследвания излезна само това: и двамата си бяхме "прибрали вкъщи" вътреболничната инфекция с тези стафилококи в нослето. Наложи се и аз и бебчо да се мажем с Бактробана за 10 дни. Аз се мазах добре, но с бебчо ме беше страх да го мажа хубаво в нослето и му останаха навътре в нослето стафилококите. Когато минат 6 месеца смятам да се изследваме отново и ако е необходимо да повторим лечението.

#7 marina popova

marina popova

Модератор

• Модератор
  • 846 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 15 April 2008 - 06:06 PM

Моята племенница имаше стафилококова инфекция на гърлото!
Това нещо което всеки го има,но е различно проявяването!
Няма страяно с антибиотик се лекува.

#8 kras_iva

kras_iva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 695 Мнения:

Публикувано 15 April 2008 - 07:33 PM

И ние имахме стафилококус ауреус в носа и лекувахме по същия начин с бактробан. Личният ни педиатър обаче ми обясни, че няма място за притеснение и специално този стафилокок е често срещан при децата и най-вероятно сме си го лепнали от родилното. Но знам, че тези гадинки са много упорити.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни