Към съдържанието

Снимка

Запек при бебе на 1 месец

• Влезте в профила си за да пишете
44 отговора на тази тема

#21 bebeto_maneva

bebeto_maneva

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2353 Мнения:
  • МястоЗАД ТЕБ

Публикувано 17 April 2008 - 01:48 PM

Да но за мен дигиталните термометри са пълни боклуци,а живачен не мога да рискувам в устичката.

#22 raika

raika

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 219 Мнения:
  • МястоPanagyurishte

Публикувано 17 April 2008 - 03:37 PM

аз също съм против бъркането с каквото и да било.Ние също сме били със запек и при нас мн помогна чай-БЛЕВИТ давах го вместо вода . Нашият педиатър също ми е казвал че трябва да се изчака поне 4 дни и тогава вече ако детето не се изака се вземат др мерки ,но да бръкнеш в дупето си е направо варварство.Ние големите като сме запечени да не би да си мушкаме нещо в дупетата-термометър или мушкато или сапунче??? :wink:

#23 bebeto_maneva

bebeto_maneva

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2353 Мнения:
  • МястоЗАД ТЕБ

Публикувано 17 April 2008 - 03:42 PM

Мами,не ме разбирайте погрешно,мойто бебче в момента също е със запек,но не му ровя из дупето :lol: :lol: :lol: ,давам му Дуфалак по 1 малка лъжичка.Но температурата я меря в дупето.

#24 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 17 April 2008 - 04:01 PM

Хайде сега първо да дадем дефиниция за запек. Неакането с дни не е запек. Запек е когато ака с големи усилия, когато акото е с променен цвят и твърдост. В общи линии запек е когато детето ака с болки и излизат дарадонки.

Другото разграничение, което трябва да се направи е между кърмени бебета, които понякога усвояват цялата кърма и просто няма какво да изакат с дни и децата, които са сменили млякото по един или друг повод.

При първите не може изобщо да се говори за запек, ако акото е жълто и с нормална гъстота. Моето дете беше такъв тип - коремчето му обработваше кърмата много добре и то акаше въднъж на 3-4 дни. Понякога е стигал и до седмица. Въпреки че бях много притеснена и звънях на акушерки и доктори през ден, не съм предприемала нищо от сорта на бърканес термометри и сапуни. Всичко ми бебе обяснено и оставих детенце намира, като само го наблюдавах за други симптоми на запек, които съм описала по-горе. Това състояние продължи до започването на захранване в 6-тия месец. От тогава насам малчо ака по 2-3 пъти на ден.

Колкото до втория случай, при смяната на млякото може да се получи запек, но прием на медикаменти и бъркането по разни дупки трябва да става само при наличието на твърдо аки с променен цвят, съпроводено с трудност при самото изакване, както и задължително това да е предписано като лечение от детския лекар.

Действията, които майките предпиемат от незнание могат да бъдат опасни за толкова малки бебенца!

#25 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 17 April 2008 - 06:39 PM

Смени млякото.
Освен това 2-3 дни не е запек.
Запек при бебета на АМ е след 5-ти ден :wink:

И, моля ви, спрете да бъркате с какво ли не в
дупетата на децата си! Това е просто ужасно!

Намерете начин да регулирате стомахчетата им,
вместо да прибягвате до такива варварщини!

Варварщина, амо го казва педито :evil: :evil: :evil: Как да не го слушаш?! Че и по телевизията дори!

Съмнявам се, че има в някоя нормална държава в двайсет и първи век такива масови практики, при това на "официалната" педиатрия. Вместо това хората си опресняват знанията кое е запек и кое не при бебетата.

На мен колко ми опяваха за сапунчета, термометри и мушкато - нито веднъж не прибегнах до такива глупости. нито до разни други разхлабителни, като лекарства или сокчета, само защото всеобщото схващане за запек е такова. :x

#26 kras_iva

kras_iva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 695 Мнения:

Публикувано 17 April 2008 - 07:35 PM

Според мен не трябва да използваш термометър или да даваш каквото и да е било. По-добре смени храната. Голямата ми дъщеря също се запичаше от Фризолак и минах на Миломил. Може и да пробваш с чайчето за колики на ХИП малкто ми бебече когато не иска да ака давам малко , но да е топличко и има резултат пробвай по-добре от термометъра и каквито и да е било слабителни.

#27 иветоо

иветоо

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 371 Мнения:

Публикувано 17 April 2008 - 08:14 PM

И ние имахме този проблем,затова смених млякото на Аптамил и започна да ака,пак се запича понякога,но и помагам с термометъра и то само ако са минали 24 часа.Сега от 5тия месец пак е на фризолак че аптамила е много скъп,но тя вече яде пюре и няма проблеми

:smt023
Публикувано изображение

#28 Нети

Нети

Лице на форума, Ледена Кралица

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 9105 Мнения:
  • Мястоот другата страна на нещата

Публикувано 18 April 2008 - 10:19 PM

Смени млякото.
Освен това 2-3 дни не е запек.
Запек при бебета на АМ е след 5-ти ден :wink:

И, моля ви, спрете да бъркате с какво ли не в
дупетата на децата си! Това е просто ужасно!

Намерете начин да регулирате стомахчетата им,
вместо да прибягвате до такива варварщини!

Варварщина, амо го казва педито :evil: :evil: :evil: Как да не го слушаш?! Че и по телевизията дори!

Съмнявам се, че има в някоя нормална държава в двайсет и първи век такива масови практики, при това на "официалната" педиатрия. Вместо това хората си опресняват знанията кое е запек и кое не при бебетата.

На мен колко ми опяваха за сапунчета, термометри и мушкато - нито веднъж не прибегнах до такива глупости. нито до разни други разхлабителни, като лекарства или сокчета, само защото всеобщото схващане за запек е такова. :x

Ох, отново си до болка права!
За съжаление в България медицината е на ниво средата на
20-ти век... Педиатрите си знаят - "Аз 35 години (на пример)
с това се занимавам и колко деца са минали през мен..."
Е, ок, ама в ерата на информацията едно лице на изключително
отговорен пост да си позволи да прилага практики, които
пра-баба му е практикувала, без да се поинтересува от
изследваното и откритото в тази насока към днешна дата
е просто ...(не се сещам за точна дума)

За съжаление хората сляпо вярват на подобни "авторитети".
Като едно време - щом попа, кмета или фелдшера го е казал,
значи е така. Малко сме тези, които подлагат на съмнение
мнението на лекарите и винаги проверяват поне с още
едно мнение.
Аз лично си изкарах бременноста, съветвайки се с форуми,
с други майки...Еми тя наблюдаващата ми докторка все
вдигаше рамене... А аз имах доста проблемна бременност

И сега с беба е така - педито служи за ваксинация, теглене,мерене...
и да ми препоръча нещо хомеопатично
Ако я слушах до сега беба да яде вече пържоли със сметанов
сос и да се изхожда само с клизма....

Малко офф го дадох, но все пак е важно да се
замислим...

#29 tani83

tani83

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 847 Мнения:
  • Мястоkarnobat

Публикувано 18 April 2008 - 10:45 PM

Когато се случеше да има проблем с това,на моето дете започвах да му смесвам fricolaca s frizovom и се получаваше,но и мен ме съветваха давай бъркай в дупето,добре че не слушах никой.
Публикувано изображение

#30 galabicata_abv.bg

galabicata_abv.bg

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 35 Мнения:

Публикувано 19 April 2008 - 06:57 AM

Здравейте мили мами моето беб4е е на карма и въпреки това на 1м и полвина почна да се запича давах му дуфалак една седмица нищо не помогна вече е на 2 месеца и полв. принудих се да му правя клизма до 24 часа не се ли иэака с термометъра няма друг начин немога да го оставя да се мъчи.Посъветвайте ме какво да направя ве4е.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни