Към съдържанието

Снимка

Зачервено гърло и кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 gabata

gabata

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 01 April 2008 - 04:43 PM

Здравейте д-р Михайлов!!!!
Дъщеря ми е на 4 години и тази нощ вдигна температура 38 градуса, днес бяхме на преглед и има влажна непродуктивна кашлица и зачервено гърло и жълтеникав секрет от носа!!!
Предписаха ни Проспан сироп, Виброцил капки и промивки със Стеримар и Панадол за температура. Също така ни дадоха и рецепта за антибиотик, но на мен ми се иска да не го започвам може ли да ми препоръчате хомеопатични лекарства, които биха оказали благоприятно влиание на състоянието и!!!!
Предварително благодаря!!!

Забравих да кажа че днес като спя на обяд пак вдигна температура - 38,5 градуса. Принципно до 38,5 по съвет на педиатърката ни не даваме температуропонижаващи!!!!

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 02 April 2008 - 08:29 AM

Здравейте д-р Михайлов!!!!
Дъщеря ми е на 4 години и тази нощ вдигна температура 38 градуса, днес бяхме на преглед и има влажна непродуктивна кашлица и зачервено гърло и жълтеникав секрет от носа!!!
Предписаха ни Проспан сироп, Виброцил капки и промивки със Стеримар и Панадол за температура. Също така ни дадоха и рецепта за антибиотик, но на мен ми се иска да не го започвам може ли да ми препоръчате хомеопатични лекарства, които биха оказали благоприятно влиание на състоянието и!!!!
Предварително благодаря!!!

Забравих да кажа че днес като спя на обяд пак вдигна температура - 38,5 градуса. Принципно до 38,5 по съвет на педиатърката ни не даваме температуропонижаващи!!!!

Вижте отговорите за хрема от днес.
Много добър ефект при възпалено гърло има извареният КОМПРЕС- При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.

При температура- !!!СМИНДУХ (в къщи трябва да има под ръка винаги 1 опаковка сминдух)- 1 чаена лъжичка се вари 5 минути в 200 мл вода. Отварата се прецежда и се дава през 15 мин. по 1 суп. лъжица.
ХОМЕОПАТИЯ- Angin HEEL- 3 Х по 1 табл., но може и на всеки час по 1 табл. при по- тежки случаи.
Tonsillotren- профилактика 2 х 1; при остро възпаление- деца до 8 табл. дневно, възрастни до 12 табл. дневно
Възможно е в отделни случаи да се появи засилено слюнкотечение.Не е опасно, прекратява се след спиране на препарата. Но и двата са доста ефективни при различни видове ангини и предпазват от рецидиви.

#3 oseiarska

oseiarska

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 245 Мнения:
  • МястоБЛАГОЕВГРАД

Публикувано 29 April 2008 - 09:03 AM

Здравейте,д-р МИХАЙЛОВ!Детето ми е с червено гърло.Искам да попитам извареният компрес дали е загряващ и дали мога да го направя ако детето е с лека температура?Страхувам се да не вдигне по-висока температура,ако компреса загрява.Благодаря ви предварително!
Публикувано изображениеПубликувано изображение

#4 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 01 May 2008 - 02:52 PM

Здравейте,д-р МИХАЙЛОВ!Детето ми е с червено гърло.Искам да попитам извареният компрес дали е загряващ и дали мога да го направя ако детето е с лека температура?Страхувам се да не вдигне по-висока температура,ако компреса загрява.Благодаря ви предварително!

Няма нищо общо и престанете да психувате за температурна реакция. Можете да го правите при всякаква температура. Когато си лекувах пневмония 1984 с извара термометърът стигаше почти 40 градуса. Интересното започва едва от 38,5 градуса. Само внимавате изварата да не е много гореща когато я налагате, но може да се използва и извара от хладилника. След половин минута и да е била студена се загрява достатъчно.Важно е компресът да е достатъчно плътен (за да не охлажда), като все пак не е прекалено стегнат.

#5 Guest_Илиана_*

Guest_Илиана_*
  • Guests

Публикувано 04 May 2008 - 08:44 PM

Изпорзвам темата за да задам и своя въпрос.
Дъщеричката ми беше с гнойна ангина и благодарение на изварения компрес гнойта изчезна и сега е добре. Питането ми е, колко дни да слагам компрес с извара - докато оздравее напълно или само веднъж, два пъти? Може ли с нещо да навреди този компрес, в смисъл ако вече няма гной а аз го слагам, правилно ли постъпвам?
Благодаря ви предварително д-р Михайлов, прекланям се пред вас като лекар и човек.

#6 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4214 Мнения:

Публикувано 05 May 2008 - 11:17 PM

Изпорзвам темата за да задам и своя въпрос.
Дъщеричката ми беше с гнойна ангина и благодарение на изварения компрес гнойта изчезна и сега е добре. Питането ми е, колко дни да слагам компрес с извара - докато оздравее напълно или само веднъж, два пъти? Може ли с нещо да навреди този компрес, в смисъл ако вече няма гной а аз го слагам, правилно ли постъпвам?
Благодаря ви предварително д-р Михайлов, прекланям се пред вас като лекар и човек.

2-3 компреса са достатъчни. Обикновено нощем е най- удобно, но като става дума за по- сериозни неща (примерно по-тежка пневмония), нон-стоп- 3- 4 дни като се сменя на 8 часа. Този компрес не може да навреди, но понякога се явява обрив като уртикария, който лесно минава и без особени грижи.

#7 arhitonova

arhitonova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 09 April 2014 - 04:43 PM

Здравейте, Д-р Михайлов! Виждам, че темата е стара, но в момента ме вълунва. Моят въпрос е 8 часа ли трябва да стои компреса на вратлето? Понеже синът ми е на 1г. и 4 мес. и не знам как ще го задържа толкова време...Благодаря предварително за отделеното време!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни