Към съдържанието

Снимка

Какъв сироп за кашлица давате?

• Влезте в профила си за да пишете
100 отговора на тази тема

#91 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 18 November 2009 - 08:16 PM

Здравейте!Мойто момиченце преди една седмица изкара остър бронхит,придружен с много силна кашлица,давене и повръщане,особенно вечер,когато заспи.Педиатърката ни изписа антибиотик Фромилид,сироп за кашлица Амбрекс и вит.С.Пихме антибиотика 7 пълни дни,но сега на моменти пак покашля и се притеснявам дали се е излекувала напълно.Преди сме пили сироп за кашлица АЦЦ,който също е много добър и силен.

Здравейте отново!Днес ходихме отново на лекар,но не при нашия.Изписаха ни друг АБ Аугментин,Флудитек,Вентолин и вит.С.Вече загубих вяра,че ще и мине някога.И на всичкото отгоре от нея първо се накачих и аз,пих чайове,Тайлол хот и що годе се възстанових,но ето че сега при нея се повтори бронхита и мен пак ме повтаря,започна да ме боли гърлото...вече незнам какво да правя...май и аз ще почвам АБ. :(
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

#92 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 18 November 2009 - 09:10 PM

Мама Таня много съжалявам че пак се налага да пиете АБ, но по-добре така отколкото усложнения. Много са коварни тези болести напоследък и при нас так асе получи и с двамата. Ох дано повече не сеналага да пием АБ. Скорошно оздравяване ви пожелавам. Ако не се чустваш добре най-добре и ти да вземеш някакви по-сериозни лекарства, за да не се влошиш.

#93 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 18 November 2009 - 09:49 PM

Мама Таня много съжалявам че пак се налага да пиете АБ, но по-добре така отколкото усложнения. Много са коварни тези болести напоследък и при нас так асе получи и с двамата. Ох дано повече не сеналага да пием АБ. Скорошно оздравяване ви пожелавам. Ако не се чустваш добре най-добре и ти да вземеш някакви по-сериозни лекарства, за да не се влошиш.

Проблема е че вече се шашнах и аз незнам какво да взема за себе си
:(

#94 KNG

KNG

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3532 Мнения:
  • Мястопо Света и у нас

Публикувано 19 November 2009 - 07:12 PM

Еми питай в аптеката ако не ти се ходи на лекар. Има много добри аптекарки, все пак ти не си дете а голям човек и ще можеш да си обясниш симптомите и ще те посъвтва нещо жената, пък ако чустваш ме нещата отиват на зле най-добре на лекар.

#95 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 19 November 2009 - 09:19 PM

Проблема е че вече се шашнах и аз незнам какво да взема за себе си
:(

Нямам думи вече.Знаете ли защо на малката не и подейства първия път Фромилида и я повтори отново бронхита?Още немога да повярвам...заради недостатъчната доза на АБ.Снощи я водих на частен преглед и лекарката ми се изсмя като и казах по колко пие на един прием.Оказа се,че вместо по 4 е трябвало да пие по 7 деления на 12 часа.Освен АБ Аугментин ни изписа и Флудитек за кашлицата и Вентолин.Снощи след първия прием на трите сиропа за първи път от 15 дена спа като къпана, не се покашля нито един път.Направо съм бясна,заради некомпетентността на личната лекарка.Вече и нямам доверие и няма да я водя при нея,когато се наложи.А за себе си взех Оспамокс 1000 и сега съм много по добре.

#96 Триша

Триша

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 247 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 07 December 2009 - 03:39 PM

Малко късно се включвам, защото все нямам време за форума. Обаче те разбирам напълно за разочарованието от ЛЛ. И на нас едва не ни докара Господ знае какво - само като се замисля и ми се доревава... защо не я смениш? Имаш възможност ...
Как е детето?
Публикувано изображение
Единственият начин да се отървеш от изкушението е да му се отдадеш. О. Уайлд

#97 mamatanq

mamatanq

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 145 Мнения:
  • МястоПървомай

Публикувано 07 December 2009 - 10:30 PM

Малко късно се включвам, защото все нямам време за форума. Обаче те разбирам напълно за разочарованието от ЛЛ. И на нас едва не ни докара Господ знае какво - само като се замисля и ми се доревава... защо не я смениш? Имаш възможност ...
Как е детето?

Благодаря,вече е по добре,но след като се натрови от пиене на АБ.Сега взех да и давам Респивакс детски по 1 таблетка сутрин на гладно.Да видим как ще се повлияе.

#98 plateno.info

plateno.info

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 6 Мнения:

Публикувано 09 December 2009 - 11:46 PM

Различно. ПРОСПАН, СТУДАЛ, МУКОСОЛВАН, АМБРОКСОЛ :bfly:

#99 etoall

etoall

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 01 September 2011 - 12:00 PM

Привет на всички мами,аз давам проспан сироп и съм най-доволна от него ,изпробвала съм хустагила но ни идва слаб,както и стодал и грийн тус,ен-ти- тус от тази поредица,но проспан е с най-бързо действие при нас,комбинирамко с грийн тус при вируси .Успех на всички мамчета и да са ни здрави децата. :wink:

#100 ina84

ina84

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 166 Мнения:

Публикувано 01 September 2011 - 04:27 PM

Здравейте,аз от както прочетох за чая от орехи и босилек на д-р Михайлов не купувам сироп.Децата го харесват,а и за гърлата помага.Преди това ползвах Мукоплант лека нощ.
Като са малки децата са толкова сладки,че ти идва да ги изядеш.Като пораснат,съжаляваш защо не си ги изял.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни