Към съдържанието

Снимка

Запушен нос и синузит

• Влезте в профила си за да пишете
143 отговора на тази тема

#81 ivalina73

ivalina73

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 27 Мнения:
  • МястоШумен

Публикувано 06 July 2010 - 01:02 PM

Здравейте , Д-р Михайлов! Много съм притеснена от известно време и моля за вашата помощ ....
Синът ми , който е на 5 годинки е от 2 години с извадени сливици ..Вече от почти една година е редовно със запушен нос - хъркащ и секрет , който се стича назад и от там се появява кашлица ...Много често го сърби и видимо го показва , като го търка редовно с ръчичка ...
Преди месец го водих на специалист УНГ, който му изписа Беконазе спрей и спрей масло , което да пръскам след Беконазе, за овлажняване на носната лигавица , но маслото беше със вкус на портокал и като му пръснех от него започваше да го сърби много силно и го спрях и му слагах обикновенна св. мас и така се чувстваше добре..Да , но Беконазе свърши и 10 дни след това ето отново сме със запушен нос и кашлица ..Явно това е целогодишен ринит, с който не можем да се справим ..
В момента от няколко дни му давам Ринитал и Цинабсин , но нещо няма кой знае какъв ефект ...
Моля ви Д-р Михайлов помогнете ми ...Постоянно стоя с вашата книга и така успявах до сега да предотвратя някои по сериозни заболявания , но нещо сега не мога да се справя без Вашият съвет ...Сега прочетох за бадемовото масло и Хомеоплазмина , но не знам кое ще му помогне ...А , мисля , че Беконазе спрея не може да се дава продължително време ...Моля ви от сърце да ми помогнете , за което ще ви бъда изключително благодарна ! Лек ден !

Моля Ви , Д-р Михайлов - помогнете ми ! Знам , че сте доста зает , но се нуждаем от вашата помощ ...От сърце Ви се моля , когато имате възможност ме посъветвайте какво да правя ...
" Трудно е да бъдеш тиква .." Чичо Тиквичко

#82 tanni_73

tanni_73

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 211 Мнения:

Публикувано 07 July 2010 - 04:13 PM

ivalina73,ще ти отговоря как оправям адски запушеният нос на синът ми,който е на 6г.Правя капки с физиологичен р-р 10мл+5 капки клеева тинктура,преди това правя промивка със спринцовка с физиологичен разтвор за да изтече всичко.Това около 6-7 пъти на ден.Давам и цинабсин по описаната в упътването схема.Отдавна съм изхвърлила всички видове капки за нос,и освен това лечение не прилагам никакво друго от години.Ефекта е след 5-6 дни(говоря за много запушен нос с гъсти секрети).Бъди упорита и не се отказвай,"Цинабсин"е страхотно средство за синузити.Късмет!!! :bighug:

#83 iovka69

iovka69

Madame la Tranquillité

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 21544 Мнения:
  • МястоРазград

Публикувано 07 July 2010 - 07:07 PM

ivalina73,ще ти отговоря как оправям адски запушеният нос на синът ми,който е на 6г.Правя капки с физиологичен р-р 10мл+5 капки клеева тинктура,преди това правя промивка със спринцовка с физиологичен разтвор за да изтече всичко.Това около 6-7 пъти на ден.Давам и цинабсин по описаната в упътването схема.Отдавна съм изхвърлила всички видове капки за нос,и освен това лечение не прилагам никакво друго от години.Ефекта е след 5-6 дни(говоря за много запушен нос с гъсти секрети).Бъди упорита и не се отказвай,"Цинабсин"е страхотно средство за синузити.Късмет!!! :bighug:

Подкрепям изцяло, и аз от години не ползвам капки за нос. Цинабсинът е чудо :bfly:
Публикувано изображение

#84 bobikoan

bobikoan

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 19 September 2010 - 10:53 AM

д-р Михайлов, обръщам се към вас с проблем който смятам за неразрешим. В момента съм в края на шести месец, втора бременност. При първата бременност почти от третия месец започнах да използвам виброцил гел, като в девети месец достигнах до опаковка и половина на ден. От края седмия месец започнах да търся лекар който да ми помогне, но за съжаление специалестите които посетих с9амо вдигаха ръце и казваха "бременна си не можем!". Две седмици след като родих отидах при специалист и само за 5-6 дни се оправих с "назонекс".
Сего обаче положението е по критично. От края на първи месец съм на "олинт" с идеята, че ще съм по добре понеже той е съдосвиващ. Добре бях но до сега.От началото на септември съм с серети в носа. Реших, че имам проблем със синузита /имала съм като дете, но от тогава не съм имала проблеми/ и си купих "назонекс". След второто впръскване стана нещо ужасно. Запушиха са и двете дупки и ни напред ни назад. Цяла вечер не мигнах, но до сутринта едната се оправи, разбира се временно. В момента слагам "олинт" през два часа + физиологичен разтвор "куикс". През деня положение по-бива , но вечер е някакъв ад, а съм още едва в шести месец. Помогнете ми!

#85 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 19 September 2010 - 08:05 PM

д-р Михайлов, обръщам се към вас с проблем който смятам за неразрешим. В момента съм в края на шести месец, втора бременност. При първата бременност почти от третия месец започнах да използвам виброцил гел, като в девети месец достигнах до опаковка и половина на ден. От края седмия месец започнах да търся лекар който да ми помогне, но за съжаление специалестите които посетих с9амо вдигаха ръце и казваха "бременна си не можем!". Две седмици след като родих отидах при специалист и само за 5-6 дни се оправих с "назонекс".
Сего обаче положението е по критично. От края на първи месец съм на "олинт" с идеята, че ще съм по добре понеже той е съдосвиващ. Добре бях но до сега.От началото на септември съм с серети в носа. Реших, че имам проблем със синузита /имала съм като дете, но от тогава не съм имала проблеми/ и си купих "назонекс". След второто впръскване стана нещо ужасно. Запушиха са и двете дупки и ни напред ни назад. Цяла вечер не мигнах, но до сутринта едната се оправи, разбира се временно. В момента слагам "олинт" през два часа + физиологичен разтвор "куикс". През деня положение по-бива , но вечер е някакъв ад, а съм още едва в шести месец. Помогнете ми!

Здравей, надявам се да си прочела темата, в която пишеш и да си видяла този отговор на д-р Михайлов на изумителен за мен въпрос - ползване на съдосвиващи капки повече от разрешения период (а той е около една седмица!!!). Опитай тези препоръки.
Успех!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#86 bobikoan

bobikoan

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 20 September 2010 - 10:55 AM

Здравей,
Изчетах цялата тема и много добре съм запозната с дейсвието на съдосвиващите капки. При мен проблема не е точно от тях. Набъбването на лигавицата на носа се получава от бременността. Знам, че като родя и всичко ще се оправи, разбира се с помоща на лечение. Въпроса е да мога да дишам оставащите 3-4 месеца, защото имам чувството че на бебето ми не му достига кислород, което е малко вероятно.
Ще пробвам препоръките на д-р Михайлов от въпросите на другите "страдащи", но все пак бих желала да прочета мнението му!

#87 gertrud

gertrud

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 32 Мнения:

Публикувано 20 September 2010 - 09:32 PM

Здравейте и от мен. На 39 съм и аз като вас имах същия проблем и аз пих Аб ,слагах какви ли не капки даже си купих капки който за момента вървяха като реклама по телевизията който струваха 40 лева и ефект никакъв.Благодарение на д-р Михайлов с 2 евтини препарата единият е ЦИНАБСИН а другеят е ЕУФОРБИУМ-спрей за нос се оправих за нула време.За по голяма сигурност ги пих 2 месеца.Смятам и за напред тази зима дано не ме сполени синузита да продължавам с тях.Дъщеря ми като видя ефекта и тя реши да започне с хомео да се лекува.БЛАГОДАРЯ ВИ ДОКТОРЕ,че ме отървахте от болките.

#88 peichooooo

peichooooo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 22 September 2010 - 10:59 PM

Здравейте, Д-р Михайлов!
Прочетох доста във форума за хремата и нейното лечение, но все пак искам да Ви попитам за нашия конкретен случай, тъй като не срещнах точно такъв.
Дъщеричката ни е на 1 г и 9 месеца. Първоначално нослето започна да тече съвсем слабо бистър секрет и слагах физиологичен разтвор, а също така й давах клеева тинктура да пие, мажех с мехлемче против хрема с евкалипт, прополис и ментово масло. Но след 2 дни, всякакъв секрет изчезна, а нослето е запушено и диша през устата.
Какво е най-подходящо да й дадем?
Предварително Ви благодаря!

#89 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 23 September 2010 - 08:41 AM

Здравейте, Д-р Михайлов!
Прочетох доста във форума за хремата и нейното лечение, но все пак искам да Ви попитам за нашия конкретен случай, тъй като не срещнах точно такъв.
Дъщеричката ни е на 1 г и 9 месеца. Първоначално нослето започна да тече съвсем слабо бистър секрет и слагах физиологичен разтвор, а също така й давах клеева тинктура да пие, мажех с мехлемче против хрема с евкалипт, прополис и ментово масло. Но след 2 дни, всякакъв секрет изчезна, а нослето е запушено и диша през устата.
Какво е най-подходящо да й дадем?
Предварително Ви благодаря!

Не е ли твърде малка за мехлем с ментово масло?
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#90 peichooooo

peichooooo

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 05 October 2010 - 01:36 PM

Незная! Точно затова питам на толкова малко дете какво да давам

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни