Към съдържанието

Снимка

Слуз в изпражненията, антибиотик, чести хреми

• Влезте в профила си за да пишете
14 отговора на тази тема

#1 valeriaV

valeriaV

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 25 March 2008 - 09:14 AM

Здравейте Д-р Михайлов,
Малката ми дъщеря е на 5 месеца. Януари месец голямата ми щерка се разболя от градината и след няколко дни малката направи хрема, която за 2-3 дни прерастна в бронхеолит (поне така констатира педиатъра). Беше 5 дни на антибиотик (Зинат). Два дни след приема на антибиотика започнаха диарични изпражнения, по 5-7 пъти дневно. В изпражненията има слуз. От тогава (20 януари)до ден днешен детето ака слуз. Констатираха, че това било алергия към белтъка на кравето мляко. Тъй като малката е само на кърма, аз започнах стриктна диета, която спазвам вече 1 месец, но за сега не виждам подобрение. Е, има дни , в които слузта е по-малко и други, в които е повече. Иначе изхожданията се регулираха 1-2 на ден.
След като навърши 5 месеца на 10 март, реших да започна захранване, но за сега е бавно и по-скоро неуспешно, така, че можем да считаме, че детето е само на кърма.

Бяха ми препоръчани Ентерол, както и Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс. Давах аквасорс около 5 дни, като че ли имаше известно подобрение.

От тогава малката е имала още 2 пъти хреми ( за сега без усложнения), но всеки път, когато сестра й е хремава и беба лепва хремата. В резултат на това все още не можем да поставим и 3тия прием на Пентаксим (ваксината).

Не знам какво да мисля, каква ни е диагнозата – АБКМ, лактозна непоносимост, вирусна диария – това са все диагнози поставени от 3-ма различни педиатри. За мен най-вероятното е нарушена чревна флора, но искам да чуя и вашето мнение и евентуално съвет как да повиша защитните сили на организма на малката и кога ще е удачно да започна захранване.

Благодаря предварително за отделеното време

#2 valeriaV

valeriaV

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 27 March 2008 - 09:15 AM

Пиша ви отново, тъй като нямам отговор все още а темичката ми отива далеч на втора страница. :)

#3 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 31 March 2008 - 08:30 AM

Здравейте Д-р Михайлов,
Малката ми дъщеря е на 5 месеца. Януари месец голямата ми щерка се разболя от градината и след няколко дни малката направи хрема, която за 2-3 дни прерастна в бронхеолит (поне така констатира педиатъра). Беше 5 дни на антибиотик (Зинат). Два дни след приема на антибиотика започнаха диарични изпражнения, по 5-7 пъти дневно. В изпражненията има слуз. От тогава (20 януари)до ден днешен детето ака слуз. Констатираха, че това било алергия към белтъка на кравето мляко. Тъй като малката е само на кърма, аз започнах стриктна диета, която спазвам вече 1 месец, но за сега не виждам подобрение. Е, има дни , в които слузта е по-малко и други, в които е повече. Иначе изхожданията се регулираха 1-2 на ден.
След като навърши 5 месеца на 10 март, реших да започна захранване, но за сега е бавно и по-скоро неуспешно, така, че можем да считаме, че детето е само на кърма.

Бяха ми препоръчани Ентерол, както и Бифидус и Ацидофилус на Аквасорс. Давах аквасорс около 5 дни, като че ли имаше известно подобрение.

От тогава малката е имала още 2 пъти хреми ( за сега без усложнения), но всеки път, когато сестра й е хремава и беба лепва хремата. В резултат на това все още не можем да поставим и 3тия прием на Пентаксим (ваксината).

Не знам какво да мисля, каква ни е диагнозата – АБКМ, лактозна непоносимост, вирусна диария – това са все диагнози поставени от 3-ма различни педиатри. За мен най-вероятното е нарушена чревна флора, но искам да чуя и вашето мнение и евентуално съвет как да повиша защитните сили на организма на малката и кога ще е удачно да започна захранване.

Благодаря предварително за отделеното време

Е и кърма,ако не поема, тогава какво (в смисъл,че никак не ми е ясна диетата на кърмено бебе).Зарежете глупостите и си кърмете бебето.
Най-вероятното е нарушена чревна флора. Това става много лесно. Зинат лесно я унищожава.
ДИАРИЯ
I 12 часова чаена пауза. Зелен китайски чай, кора от нар, червено поддъбиче, цикория, дренки и др.
Ей с това трябваше да започнат колегите. Това е от конвенционалния подход,чете се на лекции по педиатрия.
Но и аз ще пропусна за начало, но ако не сме доволни, ще прави чаена пауза с чай от дренки или кора от нар (най-добре за бебе).

II Захранване: Супа на Моро: цепят се моркови и се вади сърцевината. Варят се 1 час в тенджера под налягане, леко подсоляване. Това е добре да направите веднага когато прочетете.

II Лечебна Хумана. За другите марки на пазара не знам, но лечебната Хумана действа много добре.

30 % р-р на прополис. 3 пъти по 2 капки в 1 супена лъжица мляко (кърма).

Ябълка да се нареже и изчака да потъмнее добре. Тогава може да се пасира и да се даде с лъжичка.

Хомеопатия- Arsenicum album 9 CH, след всяко изхождане по 3 гранули.

Лактофлор- 3 х 1 таблетка. Можете да разтварйате с вода и да давате. Добър пробиотик. 10- 15 дни.
Не си давайте парите за Аква сорс. Търчи- лъжи. Хубавото е, че не вреди, но и полза няма.
След седмица, ако няма видимо подобрение, ще ви кажа какво ще правим за евентуална АБКМ.

#4 valeriaV

valeriaV

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 04 April 2008 - 02:16 PM

Здравейте д-р Михайлов,
Късно влизам да ви отговоря, защото голямата ми щерка е с гнойна ангина и последната седмица нямах време за интернет.
Благодаря ви изключително за подробния отговор и за вниманието, което ни обръщате. Ще опитам да изпълня заръките ви, само се чудя дали малката ще приеме някаква друга течност освен кърма, тъй като до момента отказва. От около седмица я захранвам с ябълка, картоф, оризова каша. Малко се позапече госпожицата - изхожда се веднъж на 2-3 дни, но слуз не виждам в изпражненията. За сметка на това на гърдите и се появи някакво обривче, като лишей, както и малки едва забележими пъпчици по крачетата(в долната част). Не знам дали е симптом за алергия. Аз самата съм на диета от месец и половина, а на малката от около седмица давам 2 пъти х 2 капки клеева тинктура с цел превенция от грип. Дали е възможно да прави алергия към нея? Ще спазвам съветите, които сте ми дали доколкото мога и ще пиша дали има подобрение.

#5 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 05 April 2008 - 09:30 AM

Здравейте д-р Михайлов,
Късно влизам да ви отговоря, защото голямата ми щерка е с гнойна ангина и последната седмица нямах време за интернет.
Благодаря ви изключително за подробния отговор и за вниманието, което ни обръщате. Ще опитам да изпълня заръките ви, само се чудя дали малката ще приеме някаква друга течност освен кърма, тъй като до момента отказва. От около седмица я захранвам с ябълка, картоф, оризова каша. Малко се позапече госпожицата - изхожда се веднъж на 2-3 дни, но слуз не виждам в изпражненията. За сметка на това на гърдите и се появи някакво обривче, като лишей, както и малки едва забележими пъпчици по крачетата(в долната част). Не знам дали е симптом за алергия. Аз самата съм на диета от месец и половина, а на малката от около седмица давам 2 пъти х 2 капки клеева тинктура с цел превенция от грип. Дали е възможно да прави алергия към нея? Ще спазвам съветите, които сте ми дали доколкото мога и ще пиша дали има подобрение.

Едва ли е алергия към прополис. Включвам го в планове при алергии.
Намажете с Меден вазелин или масло от пшеничен зародиш.Дръжте връзка, ако случано се разширява обривът.

#6 bobbi_ianeva

bobbi_ianeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 19 March 2009 - 06:53 PM

здравейте д - р Михайлов,
имам момче на година и два месеца .Храня го с домашно кисело мляко, супи ,пюрета, нишесте, пие много домашно приготвени сокове и чай. Преди два месеца установиха, че има анемия(хемоглобин 98 ) и от тогава сме на малтофер имаме подобрение хемоглобина вече ни е 115, но има колики от него. Четох за анемията във форума и взех сиропа който препоръчвате герисан и ферум металикум 9 СН, давам и сок от цвекло и морков. От три дни имаме разтройство със слуз, даже днес акото му стана зелено пак със слуз ходихме до педиатъра и той ни изписа суметролим. Четох и Вие препоръчвате Лактофлор само че на опаковката пише за деца над 3 години и арсеникум албум 9 СН. Сега е на диета и давам лечебна хумана и пюре от картоф и ориз. Мога ли да давам Лактофлор и как ? Да дам ли антибиотика. Мога ли да давам едновременно всички тези хомеопатични средства?
Блогодаря че Ви има.

#7 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 20 March 2009 - 10:36 AM

здравейте д - р Михайлов,
имам момче на година и два месеца .Храня го с домашно кисело мляко, супи ,пюрета, нишесте, пие много домашно приготвени сокове и чай. Преди два месеца установиха, че има анемия(хемоглобин 98 ) и от тогава сме на малтофер имаме подобрение хемоглобина вече ни е 115, но има колики от него. Четох за анемията във форума и взех сиропа който препоръчвате герисан и ферум металикум 9 СН, давам и сок от цвекло и морков. От три дни имаме разтройство със слуз, даже днес акото му стана зелено пак със слуз ходихме до педиатъра и той ни изписа суметролим. Четох и Вие препоръчвате Лактофлор само че на опаковката пише за деца над 3 години и арсеникум албум 9 СН. Сега е на диета и давам лечебна хумана и пюре от картоф и ориз. Мога ли да давам Лактофлор и как ? Да дам ли антибиотика. Мога ли да давам едновременно всички тези хомеопатични средства?
Блогодаря че Ви има.

Няма нужда от суметролим.
Може Лактофлор.
Изключете червеното цвекло за 2- 3 дни, има и слабителен ефект.
Ами имате едно хомеопатично- Ферум метал.

#8 bobbi_ianeva

bobbi_ianeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 20 March 2009 - 10:40 AM

Здравейте д-р Михайлов,
блогодаря за бързия отговор.
Лактофлор по колко да давам.
Да дам ли и арсеникум албум 9 СН и по колко.
Поздрави

#9 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 21 March 2009 - 10:00 PM

Здравейте д-р Михайлов,
блогодаря за бързия отговор.
Лактофлор по колко да давам.- 1- 2 пъти дневно.
Да дам ли и арсеникум албум 9 СН и по колко.- Да, ако продължава да дрицка.По 3 зрънца след всяко изхождане. 5 изхождания- 5 х 3 зрънца примерно.
Поздрави

#10 bobbi_ianeva

bobbi_ianeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 22 March 2009 - 06:58 PM

Благодаря Ви

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни