Към съдържанието

Снимка

Суха кашлица

• Влезте в профила си за да пишете
38 отговора на тази тема

#1 Cvety13

Cvety13

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 24 March 2008 - 09:03 PM

д-р Михайлов дайте лек за суха кашлица водеща почти до задушаване. Взимани са многократно антибиотици но не помагат.

#2 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 24 March 2008 - 09:36 PM

д-р Михайлов дайте лек за суха кашлица водеща почти до задушаване. Взимани са многократно антибиотици но не помагат.

На кого, бебе, дете, мама?

#3 dorado

dorado

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 24 March 2008 - 10:33 PM

И аз имам подобен проблем с дъщеря ми моято е на 1год и 10 месеца.Откакто тръгна на ясла на 1,4 год много често кашля,придружено в хрема и течене на носа ,напоследък все по често .Предписват и предимно антибиотици но те помагат за малко .После кашлицата пак се засилва ,нямам температура нито липса на апетит (даже е лакума ).Попаднах случайно за предаването "часът на мама",но не можах да го прследа спокойно .Споменахте за "Сироп №4" който помагал при такива случай но не разбрах от каде да го купа .Бих се радвал на вашата помощ.

#4 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 25 March 2008 - 08:06 AM

И аз имам подобен проблем с дъщеря ми моято е на 1год и 10 месеца.Откакто тръгна на ясла на 1,4 год много често кашля,придружено в хрема и течене на носа ,напоследък все по често .Предписват и предимно антибиотици но те помагат за малко .После кашлицата пак се засилва ,нямам температура нито липса на апетит (даже е лакума ).Попаднах случайно за предаването "часът на мама",но не можах да го прследа спокойно .Споменахте за "Сироп №4" който помагал при такива случай но не разбрах от каде да го купа .Бих се радвал на вашата помощ.

Здравейте,
Принципно имунопрофилактиката е добре да се прилага през целия период на най- често боледуване, т.е. от октомври до март вкл. Според статистиката децата в доучилищна възраст боледуват средно стасистически 7 пъти за този период. Може да се прилага неограничено дълго на практика. Съветвам по един прием дневно за предпазаване, а при ситуация (рязко зачестяване на простудните заболявания и грипа- 3 пъти дневно). В редки случаи са възможни алергични реакции, но те са по типа на хранителните и по принцип не са опасни. За всеки случай започваме с по- малка доза, примерно 3- 4 капки и достигаме оптималната.
Дозировката за деца : 1 – 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 1,5 годишно дете приема 3 Х 2 -3 капки дневно.
За да е приятно лекарството, правим следното: прополисовият р-р може да се смеси със сироп за кашлица (например Бронхолинтин или арония на проф. Крачанов и пр.) или някакъв приятен сироп, например от ягоди или малини. Ако едно шише за сироп е с обем 125 мл = 25 чаени лъжички. Ако дозата на детето е 2 капки, в сиропа трябва да се добавят 75 капки клеева тинктура. Даваме 3 пъти дневно по 1 чаена лъж.= 3 х 3 капки. Чиста аритметика!

*сребърна вода- за вирусни и бактериални инфекции- 5- 6 пъти по 3- 4 капки
*масло от пшеничен зародиш (бадемово масло)- при по- скоро на алергична основа хрема- 5- 6 пъти по 3- 4 капки
* лайка- 1 супена лъжица + мед 1 чаена лъжица + вода 100 г. Вари се докато остане наполовина. Прецежда се, изстисква се през марля или тензух- 5- 6 пъти по 3- 4 капки. При водниста хрема и запушен нос.

Изискайте микробиологично изследване от вашия лекуващ лекар. Често бебетата са заразени със стафилококова инфекция (вътреболнична инфекция), която може да причинява конюнктивит и хрема, трудно подаващи се на лечение.

Д- р Михайлов

#5 Cvety13

Cvety13

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 25 March 2008 - 09:38 PM

Става въпрос за мъж на 60 години

#6 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 26 March 2008 - 12:15 PM

Става въпрос за мъж на 60 години

СИРОП ЗА КАШЛИЦА: 250 г бира, 100 г небет шекер (мед, фруктоза), 1 лимон - добре измит, смлян или настърган скорите ( без семките ) се варят 30 мин. на водна баня.Прецежда се. Добавят 3 суп. лъж. мастика. Взема се по 1 суп. лъж. през 15, 30 ,60 мин....., в зависимост от силата на кашлицата.Ефектът се засилва, ако се добавят 2 супени лъжици мастика (или ром или коняк).Алкохолът има великолепно съдоразширяващи свойства, благодарение на което буквално "отпушва" спастично свитите бронхи.

КРОМИД ЛУК ( настърган ) и мед в отношение 1 : 2. Взема се 5 - 10 Х дневно по 1 чаена лъж. при суха кашлица.
докато "втасва" виното
ВИНО- 200 г кромид лук стърган + 100 г мед + 750 мл бяло вино; кисне 4- 5 дни, цеди се и се доизтисква в тензух. За един курс 4- 6 бутилки.
ЧЕРНА РЯПА- издълбава се пълни се с пудра захар и след няколко часа се образува сок- пие се, пак се зарежда и т.н.
!БЪЗОВИ ЛИСТА- 2- 3 суп. лъж. в 1/2- 1 л вода 10 мин. запарка и да пие като вода.

Bronchalis HEEL- 3 х 1 табл.

#7 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Публикувано 08 January 2009 - 01:05 PM

Здравейте Д-р. Михайлов и аз искам да Ви пожелая през Новата година да бъдете жив и здрав, да имате много професионални успехи и семейно щастие !!!
Искам да попитам APIS MELLIFIKA 9CH и APIS 9CH(което препоръчвате за кашлица) едно и също ли са ??? APIS MELLIFIKA може ли да се използва за кашлица, защото в аптеката са дали на мъжът ми от това, а на шишенцето няма упътване.
Синът ми (на 6г.) е със суха кашлица, нищо друго му няма, само кашля, във нас не е сух въздуха, започна да кашля след операцията(от херния), незнам дали има нещо общо с операцията, прегледан е от педиатър, нищо определено не каза, не било и алергична кашлица, изписа му синекод(започнах да му го давам докато ми доставят в аптеката АПИС 9СН), правя му и чаят с орехи...и сиропа от бира.., давам му кл. т-ра 3х6 капки, до преди 1 седмица му давах и Енгистол-2-3х1табл.(шишенцето свърши) и сега му давам бирена мая-3х1табл. От Синекода започна да откашля и да намалява кашлицата, но от време на време кашля лаещо, МОГА ЛИ да му давам СИНЕКОД и АПИС МЕЛИФИКА 9СН ЗАЕДНО ???Предварително Ви благодаря !!!

#8 Д-р Михайлов

Д-р Михайлов

Специалист

• Специалисти
  • PipPipPipPipPip
  • 4212 Мнения:

Публикувано 09 January 2009 - 08:35 AM

Здравейте Д-р. Михайлов и аз искам да Ви пожелая през Новата година да бъдете жив и здрав, да имате много професионални успехи и семейно щастие !!!
Искам да попитам APIS MELLIFIKA 9CH и APIS 9CH(което препоръчвате за кашлица) едно и също ли са ??? APIS MELLIFIKA може ли да се използва за кашлица, защото в аптеката са дали на мъжът ми от това, а на шишенцето няма упътване.
Синът ми (на 6г.) е със суха кашлица, нищо друго му няма, само кашля, във нас не е сух въздуха, започна да кашля след операцията(от херния), незнам дали има нещо общо с операцията, прегледан е от педиатър, нищо определено не каза, не било и алергична кашлица, изписа му синекод(започнах да му го давам докато ми доставят в аптеката АПИС 9СН), правя му и чаят с орехи...и сиропа от бира.., давам му кл. т-ра 3х6 капки, до преди 1 седмица му давах и Енгистол-2-3х1табл.(шишенцето свърши) и сега му давам бирена мая-3х1табл. От Синекода започна да откашля и да намалява кашлицата, но от време на време кашля лаещо, МОГА ЛИ да му давам СИНЕКОД и АПИС МЕЛИФИКА 9СН ЗАЕДНО ???Предварително Ви благодаря !!!

Медоносна пчела. Апис е съкратеното изписване. Едно и също е.
Може заедно.

#9 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Публикувано 09 January 2009 - 05:19 PM

БЛАГОДАРЯ ВИ Д-р. Михайлов за бързият, конкретен и точен отговор !!!

#10 dobrevatanya

dobrevatanya

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 29 January 2009 - 10:41 AM

Здравейте д-р Михайлов, имам нужда от вашия съвет.
От месеци се борим с кашлица - чисти гърди и гърло започваме винаги с хрема и все си мислим че е от хремата но нея я ликуваме с клеева тинктура - минава а кашлицата винаги остава, ту е суха ту се кърти но не спира. Става въпрос и за двете деца на 1г и3г по един и същи начин. Давам постоянно клеева тинктура през устата и капки, сребърна вода и Сега прибавих Енгистол. На малкия откриха Стрептокок в гърлото а каката е чиста а тя посещава градина. Малкия имаше стафилококи миналата година в нослето но сега не излязоха. Варих им Чая с бира и лимон но няма подобрение. Абсолютен противник съм на Аб. Моля ви помогнете да спрем тази кашлица за да мога да започна със стрептококум. Притеснявам се да не стане усложнение.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни