Към съдържанието

Снимка

"Кокалчета" в устата

• Влезте в профила си за да пишете
51 отговора на тази тема

#1 Алекса

Алекса

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5938 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 18 March 2008 - 08:56 AM

Искам да ви питам,мили мами,чували ли сте за някакви си "кокалчета" в устата на бебетата?Моята свекърва твърди,че като се носело бебето на ръце,се спускали някакви кокалчета в устата,които им пречели да суче и затова се стичало мляко от крайчето на устичката. Начина да се махнели бил като и бръкне с два пръста в устата и я извади от коритцето :x .Незнам дали обясних като хората,но просто никой покрай мен не е чувал подобно нещо?Знаете ли за такова нещо?
Публикувано изображение
Знам,не съм слънце да огрея навсякъде, но това не ми пречи да светя!

#2 rockmama

rockmama

Админ...And Justice For All

• Администратор
  • 17451 Мнения:

Публикувано 18 March 2008 - 08:58 AM

Аз се втрещих :shock:
Как така ще му си появят кокалмчета в устата :?
Лурдес

#3 Теди

Теди

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2546 Мнения:

Публикувано 18 March 2008 - 09:01 AM

Това в никакъв случай не й позволявай да го прави!!! :shock: Бих си държала детето далече от хора, които дават такива съвети :shock:
Извинявай, че съм толкова крайна, но това е някакво безумие...

#4 vania2606

vania2606

Модератор

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2709 Мнения:
  • МястоЯмбол

Публикувано 18 March 2008 - 09:03 AM

Нямам думи.
Гледай си детенцето както ти считаш за добре, а такива "компетентни" мнения ги пропускай.
Такъв абсурд до сега не бях чувала.

#5 goldy

goldy

Сладко изкушение

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3693 Мнения:
  • МястоБерковица

Публикувано 18 March 2008 - 09:07 AM

:shock: :shock: :shock:
Не оставяй детенце само със свеки.

#6 mama_pepi

mama_pepi

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3085 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 18 March 2008 - 09:07 AM

ХА...колко са интелигентни нашите свекърви... :lol:
Дъщеря ми беше на около 20-30 дни и аз съм си я гушнала правичка /така както ги държим да си уригнат/. Свекървата ми се изцепва "Не я дръж права, ще и се набие вратлето"... :shock: :x Е айде дайте ми превод на това... кое ще се набие и как ще се набие???? Компетентното и мнение от преди 30 години не ми трябва. Че същото и тук гледам ... Какви кокалчета в устата, как ще паднат и как ще се извадят. :smt017 Приказват и те - колкото да не заспят, да ти вдигнат нервите и т.н. да не се разпростирам много.
Публикувано изображение
ОТКРИТ НА ВРЕМЕ - РАКЪТ НА ГЪРДАТА Е ЛЕЧИМ!!!!!

#7 mimi_lazarova

mimi_lazarova

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2118 Мнения:
  • МястоПлевен

Публикувано 18 March 2008 - 09:10 AM

Това в никакъв случай не й позволявай да го прави!!! :shock: Бих си държала детето далече от хора, които дават такива съвети :shock:
Извинявай, че съм толкова крайна, но това е някакво безумие...

Ужас!!!!!!!!!!!!!!
Как така ще ти тормози детето!
Не и позволявай! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

#8 Алекса

Алекса

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5938 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 18 March 2008 - 09:13 AM

Изобщо не си крайна,Теди.И аз се втрещих като го чух за първи път и затова и забраних категорично да ми говори за подобно нещо, камо ли да прави.Исках да знам има ли подобна лудост и някой чувал ли е?
Публикувано изображение

#9 Алекса

Алекса

Фея на цветята и росата

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 5938 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 18 March 2008 - 09:16 AM

:shock: :shock: :shock:
Не оставяй детенце само със свеки.

Винаги има някой с нея.Тя не е от София така,че ми е по-лесно и спокойно
Публикувано изображение

#10 buba24

buba24

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 723 Мнения:
  • МястоСОФИЯ

Публикувано 18 March 2008 - 09:19 AM

Аз това за изваждането от коритцето като го държат с два пръста за небцето го знам от прабабите.... :?
Означава да му бръкне в устата и като го държи като риба в устата да го пренесе след баня от коритото на хавлията...Правели са го едно време ,ама на деца 1 800 - 2 000 гр,тогава по толко са се раждали и къде другаде да го хване,но и смъртността е била голяма и се за уроки са говорели,пълни щуротии.Прабабата на мъж ми така е хващала децата на баба му ,демек свекърва ми и сестра и ,ма са били дребни деца....Така се изпъвало гръбчето и вратлето)кокалчета - има предвид прешлените)...
Моя съвет е с риск да се конфронтираш с близките си дори с мъжа си не допускай експерименти с детето си .НИКОГА!Само майката знае как да се погрижи за детето си, инстинкта и е такъв,а отживелиците те са си за разказите на бабите.
Аз също слушам небивалици от рода не му целувай краката че като порасне ще и миришат(това е по безобидно от кокалчетата),ама аз и каката обожаваме да и се радваме и да му целуваме крачетата ,че къде да го целуна по лицето!?Та нали по мръсно от човешката уста няма(само за справка микробите обитаващи устата са повече на брой,от тези във влагалището)
Та за кокалчетата,наистина не оставяй детето си само с тая женица. Кой знае какви средновековни хватки още знае...
Публикувано изображение[/url]

Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни