Към съдържанието

Снимка

Смешки с коли, полицаи и още нещо...:)

• Влезте в профила си за да пишете
30 отговора на тази тема

#1 Гергана

Гергана

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 229 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 17 March 2008 - 05:18 PM

Аз искам да разкажа една случка, от която ми се плачеше онзи ден, но вече ми е смешно.
Понеделнишки трепети за среща с гинеколог. Натоварвам бебка в нейното си столче, даваме газ и препускаме за часа в лекарския кабинет. Тъкмо приключили, звъни телефона, големия син реве, май си счупил крака.Ей така, както си ходел!!!
Правя уговорка да се дотътри някакси до главния вход, от където да го забера и да предприема път до Пирогов. Минавам от там, обаче баткото го няма. Добреее, викам си, ще завия да пообиколя квартала и пак ще мина от уговореното място. Аха да направя ляв завой, опааа, къде беше тоя ляв завой, не се вижда от спрял от ляво камион иии тъкмо се сещаме по памет, къде би трябвало да бъде, волан на ляво и скръъъъц. А това от мен ли беше, се питам?! Давам назад, пак "чегъъъъърт". В капан съм и то с одраскан калник и лява задна врата.
Красотааааа. Бебка се събужда и почва да мрънка. Ми то часът за ядене дошъл.
"Кой кретен спря точно на завоя в кръстовищееее!" Гърми моят глас (аз, иначе съм супер спокоен човек).
От камиона се показва един и се хили. Кво ми бил виновен, че не съм можела да карам...
Ще чакаме КАТ. Сина звъни да ми държи сметка, що ме нямало на входа. В това време на втора линия - малкия син. Леко побесняла го включвам, той: "Мамооо, госпожата те вика в училище, щото аз замерях едни коли с камъчета". Беба вече врещи. Зад мен колона от коли - бибкащи, нали!

КАТ се отзоваха бързо и като предвидиха как ще си прекарат следващите 2 часа с врещящо бебе и леко невротизирана майка караха по съкратената процедура. На мен акт, че съм се блъснала в спряло превозно средство и съм си одраскала сама колата?! Ама на онзи по-голям акт за неправилно паркиране. ХИХИХИХИ! Злорадствах аз.

И кой да ти каже! Колата беше на 1 месец, закупена от фирма. Трябвало да се смени собствеността в полицата за Каското и за Гражданската отговорност. И за това трябвало да ми напишат акт, ама айде...

На другия ден по Застрахователни фирми, пак с бебка, то нея няма кой да я гледа, пък и ми беше свидетел в ПТП-то:)
После по сервизи...
Баткото си призна, че се бил с един, дето онзи бил виновен, естествено и го спънал.
Малкия син си научи урока, щом замеря чуждите коли, какво може да се случи с нашата.

Та така, да споделя ми се искаше!
Благодаря за търпението!

#2 medicus

medicus

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1245 Мнения:
  • МястоПловдив

Публикувано 17 March 2008 - 05:25 PM

Хааа, много интересна,плачебна, но и смешна историйка.Толкова събития за един ден...та това е голям късмет,рядко се случва. :)
Този, който има за какво да живее, може да издържи всичко!

#3 mama_pepi

mama_pepi

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3085 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 17 March 2008 - 05:46 PM

То емоция е била - гояма. :lol:
И аз да разкажа: Ще почна с това, че навремето събирах станиолчетата от цигарите, онези сребристите и портмонето ми беше пълно с тях. Връщаме се от дискотека с няколко приятелки, като аз карам колата /собственост на майката на едното момиче/. Естествено полицаите не ме пропуснаха... спирам аз и отварям прозореза. "Добър вечер, сержант Неделчев /никога няма да го забравя/, документите ако обичате." Хм..ами обичам не обичам ще ги давам... но те са в багажника на колата, защото не исках да ги мъкна с мен в дискотеката, документите на колата пък са под моята седалка... Отварям аз вратата и тръгвам към багажника, тоя ме гледа изненадан /нали не трябва да слизаш без разрешение/ в този момент, едната приятелка бърка под седалката, и този се развика "Какво правите, къде отивате. Колега идвай бързо." Съответно пристига и другия полицай с насочено към колата фенерче.
Вадя аз портмонето и бъркам за документите, но... пустите му станиолчета, малко понамачкани падат на земята... навеждам се аз да си ги събера..."СТОП, НЕ ПИПАЙ! ТОВА ОТ ТЕБ ПАДНА" и свети с фенера на земята,"Колега гледай, какво става, това от нея падна". Майко мила...полудях, помислиха за го наркотици... и аз като взех да пелтеча... съвсем се забатачих. Приятелките ми в колата се хилят и ръсят простотии, аз треперя.... Хъкътъ - мъкътъ обясних за какво става реч, но видимо притеснена и уплашена. /Мислех си че ще ме приберат в районното без да ме питат нищо./ Ей като взеха да ми се хилят тия двамата и аверките от колата... Но така де, то на момента страх береш, пък после ти е смешно..
Публикувано изображение
ОТКРИТ НА ВРЕМЕ - РАКЪТ НА ГЪРДАТА Е ЛЕЧИМ!!!!!

#4 jojivovi

jojivovi

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 306 Мнения:

Публикувано 17 March 2008 - 07:10 PM

Ей, ама вие направо ме разбихте. Ето още една история.
Отивам да си взема децата от ясла. Пред мен един човек спира за да пресече една бабка. Зад него спирам аз.В момента, в който искам да тръгвам колата ми изъндръца напред все едно си изпуснал съединитела. Пешеходците ме изгледаха, но ас на първа и пълна газ. По пътя осещам, че нещо стърже от колата - викам си "май не е било съединитела". Спирам пред яслата, опааа задната броня блъсната. Взимам двете деца, слагам коланите и по обратния път. В даличината виждам полицейска кола и едно такси. Панирана минавам по край тях лекичко и после газ - да ама не. Зад мен полицейската кола пуснала сирената и светлините и "Белият Еспейс да отбие от пътя". Спирам, с разтреперан глас разказвам на полицая какво е станало, децата на задните седалки ревът. В последствие се оказва, че шофьра на таксито се загледал и се одарил леко в мен,но на мен нали ми е за първи път и съм си помислила, че съм изпуснала съединитела. Той извикал полиция, като казал, че е той жертвата - пък като карала и жена..... Да, но сметката му не излязла, полицаите видяха, че не съм виновна - написаха му акт и го накараха да ми плати бронята. Като се сетя ми е смешно, но тогава въобще не ми беще до смях.

Ванеса и Жанет на 5 год. и половина.

#5 hera777

hera777

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 500 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 17 March 2008 - 07:22 PM

лелееее майчета страшни сте ! хем се смях хем си мислех че все пак не е приятно....
Обичайте децата си, те са вашето бъдеще!

#6 vania2606

vania2606

Модератор

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2709 Мнения:
  • МястоЯмбол

Публикувано 17 March 2008 - 07:28 PM

Направо паднах от смях :smilie=to funny.gif , въпреки, че на вас тогава не ви е било смешно.
Да чукна на дърво - чук чук- от 7 години съм активна шофьорка и до сега не са ме спирали полицаите.

#7 spaska_87

spaska_87

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 38 Мнения:

Публикувано 17 March 2008 - 07:53 PM

много смешни истори. :lol: .Аз като отивах да раждам в 2:00 през ноща и тръгваме аз мъжа ми,свекъра и свекървата и по едно време палка се развява STOP.свекъра спира и обеснява,а те и не разбират и викат документи те,а той им вади полйцеиската си карта и вика "това стига ли" и тръгва без обяснение.Аз забравих да кажа,че работи като полйцаи.

#8 vachi5

vachi5

Ученик-хубостник

• Потребител
  • PipPipPip
  • 1450 Мнения:
  • МястоGabrovo

Публикувано 18 March 2008 - 08:22 AM

хихи,супер сте,ние доста патуваме-живеем в Габрово,татито от Нови пазар,а у4им в Пловдив
Миналата годинабеба на няколко месеца,кармя я,отиваме на изпит и навращане преди Шипка огладнява-и аз в движение си я кармя,таткото барза и хоп палката-пристига полицая и какво да види ние с беба си се кармим,погледна и вика по бавно караите
хихи отарвахме татито от глоба :)

#9 mama_pepi

mama_pepi

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3085 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 18 March 2008 - 08:54 AM

Големи са емоциите по пътищата - никой не може да го отрече. :lol: А случвало ли Ви се е, като Ви спрат да Ви искат пари или като видят че е жена и започват да се лигавят. /Не всички полицаи са такива/. Защото на мен - да. Един път като си карах /бях превишила скороста с 10км. т.е. карах със 60./ и тоя нагляр ми се лигави два часа, колко трябвало да съм му благодарна, че нямало да ми напише акт. Ама аз :x :evil: нали мразя лигльовци, благодарих няколко пъти най-учтиво, а той не и не "Трябва да си ми благодарна". - "Абе аз 20 лв. имам на теб ли ще ги дам " и като се развиках "Пиши, айде пиши акта, нямам възражения, и без това няма да го плащам аз.".. имах предвид че ще го плаща баща ми, ама той откъде да знае. Явно си помисли че съм връзкарка и ми върна документите и айде по-живно по-здраво. В друг случай пък, пак така за дреболия ме спряха и аз като си отворих устата и като взех да крякам :smt014 ....и явно съм сгрешила, защото тогава ми написаха акт... :(
Публикувано изображение
ОТКРИТ НА ВРЕМЕ - РАКЪТ НА ГЪРДАТА Е ЛЕЧИМ!!!!!

#10 mama vale

mama vale

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 653 Мнения:

Публикувано 18 March 2008 - 10:44 AM

:lol: Добре е когато човек може да се посмее в такива моменти или след това :wink: .

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни