Към съдържанието

Снимка

Как спряхте кърмата?

• Влезте в профила си за да пишете
89 отговора на тази тема

#71 Radi D.

Radi D.

Мъррр ще те одраскам

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4034 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 08 July 2008 - 11:18 AM

мойта кукла цока само около 2месеца и щом почнахме да се дохранваме,се отказа от цокането.Мъчихме се още 2месеца с цедене и й го давах в шише,но постепенно кърмата ми намаля,докато вече съвсем не спря.И вече сме изцяло на АМ,за мое огромно съжаление...

#72 dan4e

dan4e

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • Мястоstara zagora

Публикувано 16 November 2008 - 09:20 AM

vsi4ki vie mami pishete za spirane na karma kato ste karmili deteto si,no moq sluqai e drug .az pri rajdane zagubih bebe to si i vaobshte ne sam karmila ,vednaga zapo4nah s bromokriptin pih gi 2 sednici,i gi sprqh t.k, vidqh 4e gardite mi ne sa napregnati ne me bolqt i pove4e ne sam pila .no 1 sedmica sled kato go sprqh mnogo me zabolqha i useshtam strashno naprejenie,vzeh si pak bromokriptin,dori vzeh da se pristqgam ,zashtoto mnogo me boli.postoqnno mi izti4a karma ,te prosto sa palni s karma.daite mi savet kak da se spravq s tova.

всички вие мами пишете за спиране на карма като сте кърмили детето си,но моя слуяаи е друг .аз при раждане загубих бебе то си и въобще не съм кърмила ,веднага започнах с бромокриптин пих ги 2 седници,и ги спрях т.к, видях че гърдите ми не са напрегнати не ме болят и повече не съм пила .но 1 седмица след като го спрях много ме заболяха и усещам страшно напрежение,взех си пак бромокриптин,дори взех да се пристягам ,защото много ме боли.постоянно ми изтича карма ,те просто са пълни с карма.дайте ми съвет как да се справя с това.

Мнението е редактирано от Администратор.
Моля, пишете на кирилица - точка 1 от Правилата!

Публикувано изображение

#73 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 16 November 2008 - 04:35 PM

всички вие мами пишете за спиране на карма като сте кърмили детето си,но моя слуяаи е друг .аз при раждане загубих бебе то си и въобще не съм кърмила ,веднага започнах с бромокриптин пих ги 2 седници,и ги спрях т.к, видях че гърдите ми не са напрегнати не ме болят и повече не съм пила .но 1 седмица след като го спрях много ме заболяха и усещам страшно напрежение,взех си пак бромокриптин,дори взех да се пристягам ,защото много ме боли.постоянно ми изтича карма ,те просто са пълни с карма.дайте ми съвет как да се справя с това.

Мнението е редактирано от Администратор.
Моля, пишете на кирилица - точка 1 от Правилата!

Здравей, Данче. Съжалявам много, мила. Мога да те посъветвам следното: да не пиеш повече бромокриптин, особено ако не ти е предписан изрично от лекар. Доколкото разбирам, все още е минало малко време след раждането и е възможно да не спре отраз кърмата. Салвията (градинският чай) спомага за спирането на кърмата и е безвреден. Потърси повече информация за него, ако искаш.

И в никакъв случай не се пристягай.

#74 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 16 November 2008 - 06:01 PM

И на мен ми е много мъчно, че така се е получило. Бих те посъветвала и аз да спреш с хормоналните препарати (защото могат да имат редица странични ефекти) и да правиш много компреси от пресни зелеви листа. Можеш малко да ги счукаш точно преди да ги наложиш.

#75 dani.gancheva

dani.gancheva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 25 November 2008 - 09:23 PM

Здравейте ,майчета!

ПРЕДИ 2 СЕДМИЦИ отбих окончателно дъщеря си след двугодишно нон-стоп кърмене.
Стана плавно и безболезнено за нея и мене.Пия почти 2 месеца чай от салвия и нямам бучки и зачервявания.Не съм проверявала дори дали имам още мляко,бях сигурна,че е спряло...но днес мъжа ми ме стисна за зърното и оттам цръкнаха няколко струйки...

Това нормално ли е ,при положение ,че нямам оплаквания или трябва да взимам нещо за пиене?

Благодаря,в случай ,че ми отговорите!
КОГАТО ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ НАЧИН. КОГАТО НЕ ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ ПРИЧИНА.

#76 da_ra

da_ra

Фея на цветята и росата

• Модератор
  • 4046 Мнения:
  • МястоHalf Here Half There

Публикувано 25 November 2008 - 09:37 PM

И при мен е същото като при теб - плавно спиране на кърменето, след 2 години гуш-и-цок. И аз не кърмя от близо повече от месец. Днес докато се къпех, ми се стори, че имам малко беличко по зърното, като от засъхнало млекце, та леко стиснах, като при изцеждане. Появиха се 2-3 капчици с цвят на коластра. Мисля, че е напълно нормално. Имам приятелка, която въпреки неуспешното кърмене, над година е имала по няколко капки, когато стисне гърдата. Не се шашкай излишно.

#77 Ана2

Ана2

Консултант по кърмене

• Консултанти по кърмене
  • PipPipPipPip
  • 2759 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 25 November 2008 - 09:58 PM

Три месеца след спирането на кърменето, също съвсем плавно, все още имам капчици, ако натисна гърдата. Нормално е, среща се при много майки. И аз нямам напрежение иначе. Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Публикувано изображение
Румен се роди на 7.11.2006
http://bg-mamma.com/ticker/69166

#78 dani.gancheva

dani.gancheva

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 284 Мнения:

Публикувано 26 November 2008 - 12:11 PM

Много ви благодаря ,майчета!
Успокоихте ме много!

Нямам много време да пиша във форумите ,но се радвам на всички,които подкрепят кърменето над годинка,защото от опит се убедих в ползата-дъщеря ми е много по-здрава от сина ми и много по-лесно превъзмогва каквото и да било!

НЕ СПИРАЙТЕ ДА КЪРМИТЕ,ОСВЕН АКО НЯМАТЕ НАИСТИНА ОСНОВАТЕЛНА ПРИЧИНА!УСПЕХ В ТОВА НАЙ-ПРЕКРАСНО НЕЩО!
КОГАТО ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ НАЧИН. КОГАТО НЕ ИСКАШ НЕЩО,ЩЕ НАМЕРИШ ПРИЧИНА.

#79 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 27 November 2008 - 06:24 PM

Аз малко късно се включвам, но да кажа на Дани, че и аз съм съгласна с по-горните мнения. Нямаш място за притеснение :)

#80 Antoanetka

Antoanetka

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 357 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 15 May 2009 - 07:43 PM

а може ли вместо да се цедя, да давам на детето да изсуква(колкото и да е малко)?
питам,защото нещо не се справям с помпата си,а не ми се купува нова.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни