Към съдържанието

Снимка

хранене на 10-месечно бебе

• Влезте в профила си за да пишете
36 отговора на тази тема

#21 Shu Shi

Shu Shi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 09 November 2008 - 10:51 PM

Благодаря Ви Седна и Да_Ра за отговотите! И аз мисля, че щом иска да пие мляко през ноща значи си инама нужда и че до някъде е само заради успокоението. Забелязъх също, че докато ни избиваха зъбите ( горните- имаме 4) малката Илиянка не искаше да хапва нищо по цял ден, ама нищичко, само мляко пиеше....
:arrow: Все пак за сега оставям детенцето да се храни през ноща, по колкото пъти иска, че аз и без друго нямам сили да се боря :!:

#22 Sedna

Sedna

Абитуриент-конкурент

• Потребител
  • PipPipPipPipPip
  • 4871 Мнения:

Публикувано 09 November 2008 - 11:35 PM

Забелязъх също, че докато ни избиваха зъбите ( горните- имаме 4) малката Илиянка не искаше да хапва нищо по цял ден, ама нищичко, само мляко пиеше....

Ами ето, то си знае :wink: Дано се откаже лесно скоро :)

#23 mama_na Kris

mama_na Kris

Музикална Годзила

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3285 Мнения:
  • МястоUSA

Публикувано 09 November 2008 - 11:45 PM

Здравейте, ето го и нашето хранене:
6.00 ч. АМ 180мл.
10.00ч. попара или плодова каша
13.00ч. детска кухня( половината от супата или от основно ястие + половината кремче)
15.00ч. плодово пюре
18.00ч каша, най-често плодова
20.30ч. кисело мляко с бсквити
22.00ч.АМ 180 мл.

и сега започва ужасът :(

00.00 АМ 150 мл. !!!
03.00 АМ 150 мл. !!! и така :(

Немога по никакъв начин да я откажа от тези две хранения през ноща, просто незнам какво да правя...

Това,което аз ще те посьветвам на моя син помогна.
Мога да споделя,че буденията му бяха с 2 повече от вашите дори.Вече нямаме такьв проблем.Чудото се нарича бисквита в млякото/на нощното хранене/ ,засища го -и дотам.Твьрдения оборващи моето тепьрва има да четеш в поне 10-ина страници,но за мен личният опит е най-показателен.Всяко дете е индивидуалност.На някои не е подействало според други майки,но моят сьвет е да пробваш.И то по-настоятелно,защото има вариант да го откаже пьрвия пьт.
Желая ви успех и на мама и на бебе :wink: !

Сега се сещам да добавя-отказването от нощно хранене не бива в никакьв случай да е на всяка цена!Ако смяташ,че детето ти е гладно-храни го.То е нарьчника по който трябва да се водиш. :wink:
ON MY MIND!
Posted Image
НЯМА НИЩО ПО-ЗАРЕЖДАЩО ОТ НЕИСТОВИЯ СМЯХ,РОДЕН ОТ МОЗЪЧНАТА ИМПОТЕНТНОСТ НА ШИЗОФРЕНИЯТА...
:smt081 :smt033

#24 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 10 November 2008 - 07:21 AM

Шу-ши,
в подобна ситуация съм и аз!
Буди се нощем през 2часа, понякога сучи, понякога се успокоява!
Буди се предимно с рев, скимтене, проплакване!
Чакам зъбче всеки ден вече, защото се измъчи детенце!
И преди се будеше, но не беше както сега!
А по едно време тъкмо опитвах да махна едно от сученията през нощта, и то запчна пък това чудо-зъбчета!!!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#25 Shu Shi

Shu Shi

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 12 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 11 November 2008 - 10:06 PM

Да, явно наистина храненията и зъбите са свързани, в това вече съм се обедила. Колкото до бисквитите с кисело мляко, ще пробвам, но трябва да съм много бърза в правенето, че ние сега само докато налеем вода в шишето и сложим АМ пада голям рев.Незнам дали ще е ОК, ако се направи предварително, кисело мляко с бисквити ( примерно 3 часа преди да ги яде)?
Дали някои има мнение за това? :roll:

#26 mama_na Kris

mama_na Kris

Музикална Годзила

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3285 Мнения:
  • МястоUSA

Публикувано 11 November 2008 - 10:33 PM

Да, явно наистина храненията и зъбите са свързани, в това вече съм се обедила. Колкото до бисквитите с кисело мляко, ще пробвам, но трябва да съм много бърза в правенето, че ние сега само докато налеем вода в шишето и сложим АМ пада голям рев.Незнам дали ще е ОК, ако се направи предварително, кисело мляко с бисквити ( примерно 3 часа преди да ги яде)?
Дали някои има мнение за това? :roll:

Шу Ши аз не му давам КМ .Бисквитата я стривам на прах в АМ преди лягане.Дано не се е получило разминаване в разбирането. :wink: :lol:
ON MY MIND!
Posted Image
НЯМА НИЩО ПО-ЗАРЕЖДАЩО ОТ НЕИСТОВИЯ СМЯХ,РОДЕН ОТ МОЗЪЧНАТА ИМПОТЕНТНОСТ НА ШИЗОФРЕНИЯТА...

#27 maia4444

maia4444

Папарак с мерак,Макро мадама

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 11524 Мнения:

Публикувано 12 November 2008 - 08:08 AM

Крисова, аз знам от други майки, че има някакви бисквити-дали са напрах, или много бързо се разпадат- не знам, но знам, че са си специално за мляко!!!
Публикувано изображение
Имаме си дъщеричка.
А вече си имаме и син!

#28 mama_na Kris

mama_na Kris

Музикална Годзила

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3285 Мнения:
  • МястоUSA

Публикувано 12 November 2008 - 11:06 AM

Крисова, аз знам от други майки, че има някакви бисквити-дали са напрах, или много бързо се разпадат- не знам, но знам, че са си специално за мляко!!!

Мая аз пьрво му бях взела кутия бисквити на прах/има вид на кутия за АМ/но после харесах едни италиански и в момента му ги стривам аз :wink:
ON MY MIND!
Posted Image

#29 elli20

elli20

Знайко-любознайко

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2446 Мнения:
  • МястоБлагоевград

Публикувано 13 November 2008 - 11:06 AM

аз първо взимах на Плазмон,а след време ги замених с Ети бебе..и двата вида се разтварят много бързо в млякото

#30 NUNI87

NUNI87

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • МястоSILISTRA

Публикувано 26 March 2009 - 09:09 PM

i nie taka mili mami.Na 10 meseca sme a tejim 7.200 a qdem.Sutrin kam 7;30-8;00 qdem kiselo mlqko,gris sas sirene ili kus kus a popara da ne vidim.Na obqt qdem mandja kakvato ima i za nas.Sled obqd si izqjdame 1 golqmo banan4e mnogo obi4a ili nqkakvo krem4e kakvoto mu prigotvq.Ve4er predi san pak kiselo mlqko moje i biskvitki i ve4e kogato se sabudi.Po princip kam 2-4 sa sabujda za o6te 1 hranene.:::))))
:))))))

1 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 1 гости, 0 анонимни