Към съдържанието

Снимка

Въпрос( хрема и кашлица ) към Др. Михайлов

• Влезте в профила си за да пишете
6 отговора на тази тема

#1 mgrandeva

mgrandeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 27 October 2013 - 11:13 AM

Здравейте Др. Михайлов,

дъщеря ми Рая е на 6.5 години и боледува често щом се "срещне" с нов вирус. Заболяванията и протичат почти по един и същи начин- болки в гърлото, хрема и кашлица( която няма край).Обикновенно кашлицата слизаше надолу, но изпихме 2 сипропчета " Самбукос нигра" при последните 2 боледувания успяхм да увладея това.  Опитвам се да я лекувам с хомеопатия, природна медицина. Чета Вашата книга и прилагам, но сега искам да Ви попитам тук....защото нямам Вашия опит, а и знам, че Вие ще ми помогнете.

От 7 дни е Рая е болна. Първоначално протече болестта с болка в гърлото( приложих изварения компрес), след това хрема със зелен секрет( приложих капки лайка с мед, сребърна вода) и с хремата "дойде" кашлицата.За нея дадох сиропчетата - ряпа  и лук. Към момента хремата я има, секрета е воднист и леко зелен и кашлицата продължава. Третата сливица е извадена преди почти 10 месеца.

Моля за Вашия съвет как да се справя с хремата и кашлицата.

Предварително Ви Благодаря!

#2 mani19

mani19

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 06 November 2013 - 10:37 AM

Здравейте д-р Михайлов и Вие mgrandeva, пиша и аз с молба за съвет.

Синът ми е на 2,3мес и от 2мес посещава ясла. До този момент не е боледувал, имал и река хрема при никнене на зъбките. Сега откакто е на ясла се появи хрема и кашлица, може би съм го водила поне 5-6 пъти на лекар, казват, че е добре - чисто дишане, гърди и здраво гърло. Но кашлицата я има, може да се закашли два пъти на ден, но се закашля и показва, че има нещо в устата предполагам от задната хрема и неможе да отхрачи. Спрях го за една седмица от ясла и давахме следните препарати изписани от хомеопат - цинабсин, kalium jodatum 9CH, Hydrastis 15CHq Pyrogenium 9CH и пръскам Еуфорбиум в нослето. Хремата напред почти изчезна, но остана едно хъркане вечер, което се чува не през цялото време, но го има. Сутрин кашлицата е суха и след това, ако се закашля е вече с отхрачващ ефект. Парралелно хомеопатката ни направи следната схема - Stramonium 30CH, Lycopodium 15CH, Histamonium 15CH, Gelzemium 15 CH, последното е за яслата, понеже мн тежко свиква и плаче много. Имаме проблема със съня и зтова приемаме първият препарат. Как да се оттървем от тази задна хрема и кашлица? Много ще съм Ви благодарна, ако намерите минутки за съвет към нас. Хубав ден!

#3 mani19

mani19

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 8 Мнения:

Публикувано 06 November 2013 - 10:50 AM

mgradeva, как се казва книгата, която имате, за да си я закупя и аз? Мерси много.

#4 mgrandeva

mgrandeva

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 28 November 2013 - 11:10 AM

mani19, малко късно се включвам:) Книгата се казва „Въведение в природолечението. Моята практика”.

Поздрави!

#5 Славка

Славка

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 29 November 2013 - 01:26 AM

Здравейте, майчета и Вие д-р Михайлов. Имам две дечица, като баткото от септември е на градина и я е посещавал 18 дни! Все е болен, хреми кашлици... За трети път сме на антибиотик за 2 месеца! На всичко отгоре от вчера започна да му излиза бяла слуз от очичките, както при конюнктивит. Забравих да спомена, че за втори път е с възпалени уши за този месец и заради тях сме антибиотици. Изчетох доста от постовете по темата и искам да уточня -клеева тинктура 5 капки в 10 мл вода? Съхранява се в хладилник? И каква доза да прилагам в тежкото състояние сега и превантивно? А при възраст 1 г и 10 м? За каква превенция можете да ме посъветвате за да не стигаме от хрема до силно възпалени уши? Детенце понякога не ме чува, а педиатъра каза, че е нормално при неговото възпаление.. Лекарствата са ни : изопринозин сироп 3 по 5 мл, ен-ти-тус за кашлицата, тонзилотрен, в ушите преди слагахме фуроталгин, предписан от УНГ, а сега сме на макситрол. За една седмица лечение си поддържаме около 37'С по 2-3 пъти денем, аднес почти 38. Педиатъра каза да почваме лечение със Седак и че тези парцали в очите били нормални!?!! И всичко това започва с хрема!? Утре не знам къде по-напред да го водя... При педиатъра, УНГ или в очна клиника? Ще съм много благодарна да прочета и вашия съвет!

#6 Ванчето30

Ванчето30

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 63 Мнения:

Публикувано 29 November 2013 - 05:20 PM

Здравейте, майчета и Вие д-р Михайлов. Имам две дечица, като баткото от септември е на градина и я е посещавал 18 дни! Все е болен, хреми кашлици... За трети път сме на антибиотик за 2 месеца! На всичко отгоре от вчера започна да му излиза бяла слуз от очичките, както при конюнктивит. Забравих да спомена, че за втори път е с възпалени уши за този месец и заради тях сме антибиотици. Изчетох доста от постовете по темата и искам да уточня -клеева тинктура 5 капки в 10 мл вода? Съхранява се в хладилник? И каква доза да прилагам в тежкото състояние сега и превантивно? А при възраст 1 г и 10 м? За каква превенция можете да ме посъветвате за да не стигаме от хрема до силно възпалени уши? Детенце понякога не ме чува, а педиатъра каза, че е нормално при неговото възпаление.. Лекарствата са ни : изопринозин сироп 3 по 5 мл, ен-ти-тус за кашлицата, тонзилотрен, в ушите преди слагахме фуроталгин, предписан от УНГ, а сега сме на макситрол. За една седмица лечение си поддържаме около 37'С по 2-3 пъти денем, аднес почти 38. Педиатъра каза да почваме лечение със Седак и че тези парцали в очите били нормални!?!! И всичко това започва с хрема!? Утре не знам къде по-напред да го водя... При педиатъра, УНГ или в очна клиника? Ще съм много благодарна да прочета и вашия съвет!

Здравей, Славка!

При нас нещата бяха същите когато баткото започна да посещава детската градина. 2 дни на градината и после 5 вкъщи да се лекуваме. За 3 месеца изпи 4 антибиотика, защото постоянно правеше отити. А да не говорим за големия брой сиропи за кашлица и сополи, които си вървяха така по между другото... Докато един ден не ми писна и не си казах : СТОП! ТОВА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДЪЛЖАВА  ПО ТОЗИ НАЧИН !!!  Така открих този форум, и честно казано от тогава се преродих и открих как дечицата ми да здрави  и да се справяме без ужасно вредните антибиотици...  Ще ти кажа аз какво правих, а пък ти сама ще си решиш за вашия случай. На първо място се сдобих с клеева тинктура, ти вече си чела за нея. Най-добре веднага започвай да даваш 2-3 пъти дневно ( в зависимост от това дали детето ти е вкъщи на обяд или не)  по 1-2 капки на година живот , примерно ако е на 5 години  даваш сутрин от 5 до10 капки, на обяд 5-10  и вечер 5-10  капки, разтворени в малко мляко (аз я давам в мляко, леко затоплено, защото така най-малко се усеща не чак дотам приятния и вкус). Ако даваш 2 пъти през деня 10-15 капки сутрин и 10-15 вечер.Дава се на гладно. За приложението като капки за нос също виждам си чела, капи спокойно, само проверявай да не  е много силен разтвора и да изгори нежната детска лигавица, първо пробвай на себе си. Дори да няма хрема, няма да навреди да промиваш носа, при вече проявен проблем накапвай по-честичко, най-добре при първи симптоми.  Освен това можеш да направиш един бърз курс със сребърна вода, забърсване и на двете очи с напоени с нея тампони, но важна подробносте е да са отделни за всяко око. Сутрин преди тръгване на детска и след обяд когато се прибира.Ще помогне и за бялата слуз.Може да се накапва и в носа , а също така и да даваш за пиене като имуностимулант. Прочети листовката , за да видиш дозировката.  Прочети в библиотеката за изварения компрес, много е добър. Ние спорим доста с децата когато го слагаме, но резултата си заслужава... Доста АБ-та сме си спестили с него... При първи симптоми за болки в гърлото или ушите слагай веднага, дори ако може постоянно 3- 4 компреса , махаш единия, слагаш другия, така редуваш 2 дни на всеки 8 часа. Аз когато положението е по-сериозно слагам и на гърлото и на гърдите едновременно. Прочети за чая с 4-те билки на д-р Михайлов. Добавяш към тези 4 вида билки и плодчета бъз и давай на дечицата да пият всеки ден, не само когато са болнички. Подслажда се с мед. За лечение и за профилактика можеш да ползваш Инфлуцид,Парагрип. Прочети листовките за препоръчителните дози. Инфлуцида може и за имуностимулиране да го използваш през зимните месеци. За хремета в носа  има едно спрейче - Euphorbium spray - 3-4 пъти по 1-2 впръсквания. За кашлица и също и имуностимулиращо  - сироп Септилин. Виж в библиотеката също за чая с орехи и босилек , мед с лук, черна ряпа с пудра захар. Ако пиете антибиотик ( при сериозните отити се налага) след неговото свършване задължително направете  Опашката след АБ , за възстановяване на организма:

Мonilia albicans15 CH -понеделник, сряда и петък по 5 зрънца сутрин

Thuya 15 CH- вторник, четвъртък , събота по 5 зрънца сутрин

Engystol-  3 пъти на ден по 1 табл 

Всичко това в продължение на 1 месец.  И успоредно с това да не забравяме клеевата тинктура. Ако не възстановиш имунитета след АБ-то, на 5-тия ден пак ще сте болни...           

При съмнения за отит не давай Тонзилотрен.

Виж в Библиотеката на форума какво пише за темперетурата, ще научиш доста полезни неща.

Клеевата тинктура можеш спокойно да я даваш на  малкото ти дете, моето е на същата възраст, давам му клеева от както навърши 6 месеца. Само дето там капките трябва да 1-2. 

На Инопринозина аз лично изобщо не съм му почитателка... Струва майка си и баща си, а ефект никакъв... Дори когато ние го пиехме детето беше супер нервно и раздразнително. Спрях го и започнах Септилин . На следващия ден веднага си пролича разликата...

И най-важното от всичко: нищо не се случва като с магическа пръчица! Трябва да си спокойна, търпелива и много упорита , за да постигнеш желаните резултати. Лека полека нещата си идват на мястото, важното е само да не се отказваш в трудните моменти! Повярвай ми, резултатът си заслужава. Аз дори и сега, след толкова години на четене из форума, при най-малкия проблем , търся решението тук. Аб-тата са последното нещо към което бих прибягнала за лечение, а и благодарение на полезните съвети ТУК, скоро не ни се налагало! Пожелавам ти същия успех да имаш и ти с твойте дечица! Успех и не забравяй - чети форума и търси отговорите , вместо ужасните химий , които само тровят нашите деца...

#7 ripper

ripper

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 10 January 2014 - 11:39 AM

Здравейте д-р Михайлов моля Ви помогнете ми,
от месец и половина детето ми Иван ,който е на 3 години и 1 месец е болен със зачервено гърло и суполи.На 4 декември 2013 година се разболя ходихме при джипито и тя каза , че е гнойна ангина тя ни предписа антибиотик Аугментин ЕС на 12часа по 6 мл. Когато отидох на аптеката аптекарката ми даде Аугментин 345 мг.Отидохме пак на преглед при джипито тя отново го прегледа и каза ,че е още със зачервено гърло, но да спрем с АБ.На следващата седмица ни хвана конюктивит пак ходихме при джипито изписа ни капки в очите Тобрекс, междудругото малкия зарази и мен и аз бях с остър ларингит кашлица и температура , след още една седмица отиваме на преглед - това се случи по новогодишните празници и нашата лекарка неработеше бяхме при друга лекарка и се оказва , че той има налепи сега пък от лява страна на гърлото - обясних и че е бил на антибиотик и тя казва или вие сте го заразили или той е бил недоизлекуван хайде наново пак Аугментин ЕС само , че този път през 8 часа по 6 мл купих го и видях че се различава от първия Аугментин ЕС това е на 27 декември същия месец.На третия ден получи разтройство заведох ГО НА НАШЕТО ДЖИПИ И ТЯ КАЗА ПРЕМИНАВАЙ НА 12 ЧАСА С АНТИБИОТИКА ТОВА Е ДОСТА СИЛНА ДОЗА ЗА МАЛКИЯ НЕМОЖЕ ДА ГО ДАВАТЕ НА 8 ЧАСА. Аз и обясних, че сегашния антибиотик се различава от първия и тя каза , че аптекарката е сбъркала като е дала този от 345 мг , а този който тя е изписала е бил с удължено действие.След като го изпи и този АБ пак отидодохме на преглед и гърлото пак е зачервено забравих да ви пиша че направихме пълна кръвна картина с някакво дуално броене както и гърлен секрет и всичко е перфектно.Накрая при последния преглед сега на 6 януари 2014г джипито вече няма какво да ни предпише и ни изписа да пие цинабсин и толзинотрен както и да слага в носа бактробан.Една приятелка ми каза за тази клеева тинктура да слага в носа и да пие от 8 януари 2014 слагаме в носа и хремата му спря както и къртещата се влажна кашлица , но сега се появи дразнеща кащлица повечето вечер като заспи.МНОГО ВИ МОЛЯ КАЖЕТЕ КАКВО ДА НАПРАВЯ И КАКВО ДА МУ ДАМ . В момента суполи няма само суха дразнеща кашлица и пак е със зачервено гърло.Хиляди пъти ви благодаря предварително.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни