Към съдържанието

Снимка

Запушен нос!

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

#1 denikabg

denikabg

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 22 April 2013 - 10:03 AM

Здравейте, д-р Михайлов!
Обръщам се директно към Вас и се надявам за персонално мнение. Прочела съм всичко за нашия проблем и следвам някои от съветите. Синът ми вече е на почти 7 г. Когато беше на 2,4г. оперирахме трета сливица поради огромните й размери - направихме 3 консултации със специалисти УНГ и тримата бяха категорични. След 2 мес. от операцията изкара гнойна ангина, а 4 мес. по-късно бактериален отит с перфорация на тъпанче . И в двата случая АБ. Имали сме и кратки неразположения, които, следвайки съветите ви онлайн, предотвратявах с клеева тинктура, физиологичен разтвор ,чай с орехи, сок черна ряпа, сироп от бъз, захаросан мед през устата.
От 1 годишна възраст приема мед, по-сериозни заболявания не сме имали,слава Богу. Остана обаче стоенето с отворена уста, така и спи. Сънят е спокоен, без хъркане, рядко се случва да се закашля./ Правили сме консултация с ортодонт, за да изключим измемение в челюста./ Но миналата година в периода-февруари и март се появи суха дразнеща кашлица, създаваща чести поводи за прокашляне при хранене. След консултация с педиатър не пролича заболяване, аз увеличих приема на клеева тинктура под форма на капки и разтвор за промиване на носа, чай с орехи, но и капки Финистил. Нямаше подобрение в кашлицата - суха остана. Последва преглед при УНГ в друг град - изписа ни промиване с морска вода и АВАМИС и Суметролинум за 5 дни. На 3тия ден видимо се разреди кашлицата и храненето беше спокойно, без прокашляне. Проведохме цял курс на лечение от 2 мес., впръскване от Авамис само вечер. Не сме правили консултация с алерголог , тъй като по мнение на УНГ в тази възраст не може ясно да бъде определена алергията - само традиционните домашен прах, животни ,полени . Нямаме домашни животни, нито контакт с такива.
Старая се да го закалявам, приема балансирана храна, не е проявил алергии към нещо. Но тази година и особено сега в последните две седмици положението е друго - силно запушен нос, със задна секреция, случва се да диша тежко, раздразнен, дори ми се струва с носово говорене на моменти. Спи с отворена уста, така и диша. Без хъркане нощем. Посещава детска градина, вкъщи обилно промивам с физ.разтвор и клеева тинктура. Педиатъра ни изписа Фенистил и капки за нос КУЗИХРОМ. Искам обаче да ни препоръчате за нашия случай хомеопатично средство , подходящо именно за запушен нос със задна секреция. При прочестване на носа секрета е жълтеникав. Прочетох за Хомеоплазмин - ще го употребявам, но оттук и дойде объркването ми - Poumon Histamin 15 CH, Poleens 15 CH, Самбукус Нигра 5 CH, Коризалия - кое от всички и какъв прием? Да спра ли Финистил капки, ясно е ,че ще прекратя и капките за нос /и тук е и моята грешка, но постигах ублекчаване за малко/. Цинабсин подходящ ли е? Да настоявам ли за гърлен секрет?
Съзнавам,че сте зает човек и всеки Ви моли за лично отношение, но се надявам и да намерете миг и за мен!
Желая Ви всичко добро!

#2 denikabg

denikabg

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 34 Мнения:

Публикувано 23 April 2013 - 08:10 AM

От снощи включих Цинабсин - през 2 ч. по 1 табл. Продължавам и днес през 2 ч. Като че ли има подобрение- не се затлачи носа както предишните вечери и детето е по-спокойно. И все пак се надявам на включване от д-р Михайлов!

#3 Elenaterezova

Elenaterezova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 07 November 2013 - 12:05 AM

Здравейте Д-р Михайлов синът ми е на 3г и7 м сега тръгна на децка градина до сега не беше боледувал или е било леки хреми за 2-3 дни отминаваха само с виброцил пилмекс бебе.след ходене една седмица на децка започна кашлица давах му флудитек след това започна хрема само ми каза доктора стеримар и сменихме сиропа на синекод всичко отмина но задържаше секрет отказва да се издухва секрета беше прозрачен пенлив,от това вече три седмици говори носово хърка казаха ми че нее трета сливица няма температура казва че нищо него боли и е много жизнен не личи е е болен но не мога да се успокоя че говори така доктора чи каза от пресъхнала лигавица какво щте ме посаветвате вие каква е причината без други симптоми. Лекуващия доктор на сина ми не е мнпго за хомеопатяията и аз от форуми тук търсих нещо за имуната система и започнах да му давам осциликокцинум по една доза
седмично, ехинацея която пи две седмици,прочетах и за цинабсин щте помогне ли в нашия случай благодария ви предварително

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни