Към съдържанието

Снимка

кърмене след секио

• Влезте в профила си за да пишете
22 отговора на тази тема

#11 FILEVA

FILEVA

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 67 Мнения:
  • МястоVarna

Публикувано 29 February 2008 - 09:41 AM

При мен слезе веднага, но изчезна на 10-я ден :?
Публикувано изображение

#12 andrei_naidenov

andrei_naidenov

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 214 Мнения:
  • Мястос. 4ерни осъм-троян

Публикувано 29 February 2008 - 09:49 AM

Не е вярно. Кърмата ми дойде, когато и на родилите нормално - в началото коластра, но тя е много хранителна и е напълно достатъчна за бебо.

но , ако се притесниш ,може и да спре.аз съм секцио и беба веднага я захраних ,даже се цедях и давах на други 2 бебета
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#13 Vasileta

Vasileta

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 517 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 29 February 2008 - 10:38 AM

Аз имах кърма още преди да родя. На мен ми спря 3 месец, но не смятам, че е от секциото. Майка ми също не ние кърмила дълго. Смятам, че си е до организъм.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#14 tani83

tani83

Раче-първолаче

• Потребител
  • PipPip
  • 847 Мнения:
  • Мястоkarnobat

Публикувано 29 February 2008 - 12:28 PM

При мен слезе на трети ден и спря на двайстия,но не от секциото, а от много силна уплаха.
Публикувано изображение

#15 galiabg82

galiabg82

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 241 Мнения:
  • МястоGen.Toshevo

Публикувано 29 February 2008 - 05:59 PM

и аз съм със секцио кърмата ми текна веднага щом дадох да суче бебока и още си го кърмя,вече сме на 8м.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

#16 Виделина

Виделина

Модератор

• Модератор
  • 9079 Мнения:
  • МястоСофия

Публикувано 29 February 2008 - 09:26 PM

мамчета искам да ви питам вярно ли е , че след секцио кърмата не слиза до 1-2 дни ? и вярно ли е , че по -малко се кърми ,защото спира след 1-3 месеца

Вярно, че по-късно слезе, но НЕВЯРНО, че спира след месец-три. Всичко си зависи от мама и бебо :D Аз съм със секцио и още кърмя.
Публикувано изображение

#17 mimi311977

mimi311977

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 65 Мнения:
  • МястоХаджи Димитър

Публикувано 01 March 2008 - 09:25 PM

На мене ми дойде кърмата на 2 ден след раждането.И ми спря след 1,5 мес.,но не мисля,че е от секциото.
Posted Image

МОЛЯ ВИ,ПОДКРЕПЕТЕ ЕМО.
http://www.marti-onl... ... hive.php/8

#18 nikita_gd

nikita_gd

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 103 Мнения:

Публикувано 03 March 2008 - 10:52 AM

Вярно, че по-късно слезе, но НЕВЯРНО, че спира след месец-три. Всичко си зависи от мама и бебо Very Happy Аз съм със секцио и още кърмя.

Но при мен лично веднага след секциото имах коластра а на ч-4-я ден кърма но тоав е индивидуално
И помни няма нищо по добро за бебчо от кърмата на мама :)
Posted Image

#19 vanila_varna

vanila_varna

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 141 Мнения:

Публикувано 04 March 2008 - 11:35 AM

Аз родих късно вечерта със секцио и още на другия ден имах кърма. Важното е да слагаш бебето да суче и да го будиш ако заспива, даже да прекарва часове на гърдата. Отначало като стиснеш излизат само по 1-2 капчици коластра. Абсолютно грешно е да се бърза да се дава АМ за дохранване. Коластрата е много силна и съвсем малко количество е достатъчно. Чувала съм, че и масажа и топлите бани на гърдите помагат, но за мен най-важна е психическата нагласа, защото хормоните, отговорни за кърмата се контролират от мозъка. Ако си под стрес и мислиш само че може да нямаш кърма, може наистина да се отрази негативно. Допълнително можеш да стимулираш и с помпа.
Публикувано изображение

#20 Стела

Стела

Кулинарка - свежарка

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3996 Мнения:
  • МястоSofia

Публикувано 04 March 2008 - 11:42 AM

мамчета искам да ви питам вярно ли е , че след секцио кърмата не слиза до 1-2 дни ? и вярно ли е , че по -малко се кърми ,защото спира след 1-3 месеца

Вярно, че по-късно слезе, но НЕВЯРНО, че спира след месец-три. Всичко си зависи от мама и бебо :D Аз съм със секцио и още кърмя.

И аз така.Кърмата ми слезе на третият ден.Още кърмя, и нямаме проблеми.Не го мисли, и всичко ще е ОК!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни