Към съдържанието

Снимка

Субфебрилна температура.

• Влезте в профила си за да пишете
11 отговора на тази тема

#1 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 07 September 2012 - 10:54 AM

Здравейте, д-р Михайлов!
Имам проблем, който датира от повече от 3 години като постепенно с течение на времето нещата стават все по-сериозни.
Първите симптоми, които усетих бяха умора и ми ставаше студено на няколко пъти през деня. Пиех топъл чай и студа отминаваше. Да вметна, че имам хроничен фарингит, който с течение на времето премина в постоянно дразнене в областта на носоглътката.
В началото на 2010 год. забременях. Мислех, че ми е студено от бременността, все още не знаех, че всъщност студа идва от леко повишената температура - 37 - 37,1. Продължавах да пия топъл чай и чувството преминаваше. Но с всеки ден все по-често имах температура.
След като родих вдигнах 40 градуса, покашлях и ме болеше гърлото. Не ме лекуваха, мислеха, че е от раждането, от напъните, от гърдите. Не ми вярваха, че не е от това. Постепенно поотшумяха силните симптоми, но от този момент насам абсолютно всеки ден по няколко пъти аз вдигам 37-37,1 и усещането за пресъхнала носоглътна и дразнене в гърлото продължава. Когато детето беше на 8м. вдигнах 40градуса температура отново. Изследванията бяха хубави, само утайката беше повишена - 32. Правих преди 3 месеца нови изследвания - хубави са.
Пуснах си микробиология - в носа - златист стафилокок, но не ми изписаха лечение. Имам корички в носа, които чистя постоянно и стичащ се в гърлото секрет.
Микробиология от гърлото - кандида с неуточнен характер.
Започна да се появява задух и съответно сърцебиене. Не мога повече да издържам, не ми останаха сили. Посъветвайте ме, моля ви, какво да правя! Надеждата ми е във вас!

#2 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2490 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 07 September 2012 - 08:35 PM

Здравей, докато чакаш отговор от д-р Михайлов, започни с преглед на библиотеката към подфорума. Давам ти няколко опорни точки:
Септилин
Сребърна вода
Клеева тинктура - 3х30 капки за пиене, но също така и разредена с вода като капки за нос и за гаргара
Опашката след антибиотични лечения (дори да не си пила антибиотици, тъй като имаш кандида, хронифицирано заболяване, а вероятно и дисбактериоза, което се покрива от трите елемента Монилия, Туя и пробиотик)
Ферум фосфорикум подхожда на такава субвисока температура без остро начало, но тук по-добре д-р Михайлов ще каже
Стафилококцинум
Коричките в носа може да означават хроничен синузит, добре е да провери от специалист
Успех!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#3 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 08 September 2012 - 04:22 PM

Много благодаря, Нели!!! Ще прочета всичко, към което си ме насочила. Между другото, в понеделник съм на панорамни снимка на зъбите. Моята зъболекарка смята, че проблема може би идва от там. Дано!

#4 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 11 September 2012 - 01:45 PM

Значи да допълня:
Със сигурност нямам:
-гинекологични заболявания
-синузит
-изследванията са ми хубави - ПКК, хормони на щит. жлеза, диабет ... всичко е чудесно!
Това, което знам със сигурност:
- заден ринит от скоро /2-3 месеца/
- хроничен фарингит и лимфотонзилит
- субфебрилна температура, която усещам сякаш се разболявам
- отпадналост /от самата температура/
- нервна система - зле, но не и до там, че да предизвиквам симптоми или да си измислям някакви

#5 petiv2

petiv2

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 81 Мнения:
  • Мястопазарджик

Публикувано 11 September 2012 - 02:34 PM

- А носен и гърлен секрет взимано ли е за носителство на патогенни бактерии?
- Изледване на урината за възпаление на бъбреците + ехография
- Отделно пълна кръвна картина за всички възможни показатели

направи си сироп от Бъз за засиване на имунитета - рецепти има много в интернет, както по съвет на Д-р Михайлов, така и на Петър Дънов, и много други хора. Ако вече е презрял, то в аптеките се продава на различни фирми!

#6 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 11 September 2012 - 08:11 PM

В носа бяха изолирали златист стафилокок, който обаче бил нормален обитател и не са го писали като патоген. В гърлото - candida spp

#7 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 29 September 2012 - 05:25 PM

Нели, здравей отново!
В крайна сметка симптомите ми спряха за около 10-ина дни. Почувствах се по-добре. Но от 3-4 дни отново получих корички в носа и веднага след това болки в гърлото и леко покашляне. Вчера си купих стафилококцинум, взех 5 гранулки. Четох схемата - по 5гр. през ден за месец. Дано да помогне! Нещо друго ще ми предложиш ли да правя или това е достатъчно за сега? Взимам и лактофлор пробиотик.
Забравих да взема монилията. Обаче когато имах кандида, не беше уточнено каква е. Проблем ли е да взимам монилия при това положение? Пишеше candida spp

#8 тЕдИтУ

тЕдИтУ

Кулинарка - свежарка

• Потребител
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6380 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 01 October 2012 - 12:10 PM

Нели, здравей отново!
В крайна сметка симптомите ми спряха за около 10-ина дни. Почувствах се по-добре. Но от 3-4 дни отново получих корички в носа и веднага след това болки в гърлото и леко покашляне. Вчера си купих стафилококцинум, взех 5 гранулки. Четох схемата - по 5гр. през ден за месец. Дано да помогне! Нещо друго ще ми предложиш ли да правя или това е достатъчно за сега? Взимам и лактофлор пробиотик.
Забравих да взема монилията. Обаче когато имах кандида, не беше уточнено каква е. Проблем ли е да взимам монилия при това положение? Пишеше candida spp

Много се извинявам за намесата!Монилията е точно за гъбички от рода Кандида-не се притеснявайте да я вземете!Дано скоро се почувствате по-добре!Успех!
Публикувано изображение

#9 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 02 October 2012 - 08:58 PM

Хич не се извинявай, много съм благодарна, че взимаш отношение по въпроса ми! :bighug:
Нещата при мен са толкова странни, че се радвам на всеки, който ми помага! Още утре ще я купя тогава. Отново много благодаря!
П.П. Сега проследяваме един зъб, който не ме боли, но от него има лош мирис. Отворен е и ми го промиват на няколко дни. Оказа се, че корените на зъбите ми са в синусите вътре. Нещо ми омръзна от странности, честно. Оплаках се. :roll:

#10 noname111

noname111

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 28 Мнения:

Публикувано 07 October 2012 - 10:35 PM

Дано някой да се включи за подкрепа ...
Пия си стафилококцинума, но монилията още с първия прием нещо не ми понесе добре и не я пия сега.
Картината е същата, температурата се покачва до 37 - 37,2, чувствам се сякаш се разболявам - уморена, очите ми светят, бузите ми се зачервяват, носа се запушва малко и ми се спи. Често, почти всеки ден ме дразни гърлото, по-точно носоглътката. Това е! Други симптоми няма! Дано доктор Михайлов се включи, защото в главата ми картините са страшни ... все за лоши неща си мисля ... :(

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни