Към съдържанието

Снимка

БЯЛ НАЛЕП НА ЕЗИКА

• Влезте в профила си за да пишете
Няма други мнения в тази тема

#1 v_gligorova

v_gligorova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 06 June 2012 - 09:30 AM

Здравейте Др.Михайлов

Моя проблем стана ноември месец 2011год, имах настинка за която аз подходих несериозно, след което получих хроничен ларингит, и възпаление на трахеята и присипна ми гласа за можеби околу 3 седмици.
Пих един антибиотик не подейства дадоха ми друг, след втория нещата се оправиха. Но гласа ми не се върна. ходих на консултация в Инсул др.Досков, той установи че поради инфекцията имам възел на дясната гласна, и че трябва оперативно да се отстрани.До момента не съм се подложила на операция от проста причина че ме е много страх.
Ходих един месец на физотерапии с магнит и ултразвукова сонда гласа са ми се възвърна, след което отново през януари ме повтори гнойна ангина. През цялото това време забелязах че имам бял - някога жълт налеп на езика, обложен е почти целия език. Но помислих че това е от антибиотиците лекарствата и че ще се оправи, но и до днес още го имам. Правех гаргара с Елудрил течност, и мазах с дектарин, нямащше ефект, гаргара с вода и сода бикарбонат , нямаше промяна.
Започнах отново с иследванията, за секрети на гърлото - нормална бактериална флора.
Носа ми беше атрофирал ходих на УНГ и лекувах носа с Виброцил мехлем, ринолекс, черни капки, отривин..но се имах сухи секрети и запушен
нос. Пих и ксизал да не би да ми е на базата на алергия.
Кръвни иследвания,леко покачени Аст и Алт на черния дроб, маркери за хепатит А,Б и Ц - негативни.
Гастроентеролог- ехография на вътрешни органи , няма язва в стомаха, панкреаса, далака , черен дроб нормални размери ...но аз имам от време на време болки в стомаха и под лявото подбедрие и долу ниско ляво в корема, но не са постоянни.
Иследвания за хелико бактери чрез кръв от вена- Негативно.
За черния дроб и за стомаха пих, есенцияле форте, нексиум 40мг.
Гастроентеролога ме посъветва че ако не се махне от хексилиума ,трябва да се направи гастроскопия и да се направат други иследвания...
Гинеколог - всичко е нормално яйчници, матка. Болката от ляво не е проблем от половите органи.
Ентеролог- иследвания за щитовидната жлезда, хормони и антитела всичко е нормално и се движи по средата.
Някога, езика е много сух, и по средата е леко болезнен, щипеща болка като чили, която също не е посточнна.
Преди седмица отново настинка, с кашлица , болки в гърлото долу ниско, околу трахеята, правих инхалации с лайка, мед и йод. Тонзилотрен, Ериус - против алергично, Пих една седмица сироп от Мащрка, не помогна , суха кашлица жилави секрети от гърлото и носа. Напълно разочарована седнах и прочетох за сиропа ви с бирата и го направих, вече втора доза правя още от първата се почувствах добре. Кашлицата спря има още малко секрети от носа , и също ползвах клеева тинктура и сребрена вода за носа..и той е сега много по- добре...
Забравих да спомена от седмица закусвам ленено семе и овесени трици с кисело мляко, за храносмилителната система...
Направих детоксикация но само един ден миналия месец май само в деня на пълнолунието. и сега я направих за 3 дни - 02. 03 и 04 юни.
След детоксикацията тези дни отново ми е пресипнал гласа...
Но това което ме плаши е че , този НАЛЕП на езика стои. Не искам да се панирам но вече ме е много страх.

Моля Ви, за вашето мнение, като доктор помогнал на толкова много хора,има ли място за паника и какво мога да направя как да се лекувам, и може ли да се лекувам с хомеопатия относно този налеп.

Благодаря ви предварително.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни