Към съдържанието

Снимка

обрив при малко дете

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 Цветелина Митева

Цветелина Митева

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 08:56 AM

Здравейте д-р Михайлов,

Дъщеричката ми (на 2г2м) получава обриви, по-скоро като лишеи, пръво се беше появило едно петънце на ръчичката, оправихме го с мазане със зехтин, а сега се появиха по гърба, при това доста петна. Зачервява се като я изкъпя, а иначе изглежда просто като част с по-груба и по-суха кожа. Мажа я със зехтин, и от време на време с балсама на д-р Тайс Нахткерцен, но вече около седмица не се скриват.
С какво друго мога да я намажа за да изчезнат тези петна? В момента са по гърба и едно малко петънце на лицето, което е като по-груба кожа.
Благодаря,
Лек ден!

#2 ralcheto1

ralcheto1

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 19 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 02:49 PM

Хомеоплазмин пробвала ли си? Да не е атопичен дерматит, че за него си има друго лечение?

#3 Цветелина Митева

Цветелина Митева

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 4 Мнения:

Публикувано 31 May 2012 - 03:15 PM

не съм пробвала, не е ли малка за хомеоплазмин? пише за над 3 години ...
само със серията нахткерцен съм пробвала, и досега помагаше, но след известен период на миене с бебешки сапун (няколко месеца) пак се появяват
като чета за местата, по които се проявяват обривите при АД, при нас са различни - или единично петно на крачето или ръчичката, в момента са само по гърба ...

#4 dobrina

dobrina

Великденски заек

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 3630 Мнения:
  • МястоRuse

Публикувано 31 May 2012 - 06:56 PM

Заведи детето на кожен лекар,за да знаеш какво е точно.
Аз ти препоръчвам да не го къпеш със сапун,а с "От глава до пети" на Бюбхен.Аз отгледах 2 деца с това
Публикувано изображение
Публикувано изображение

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни