Към съдържанието

Снимка

Цистит при деца

• Влезте в профила си за да пишете
3 отговора на тази тема

#1 ККостадинова

ККостадинова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 11 November 2011 - 05:02 PM

Здравейте,прочетох из форума за деца с цистит как да се лекуват и понеже при моята дъщеря протича лечението и много дълго време реших и аз да опиша ситуациата и да помоля за съвет.Тя е на вече 4 г.(15 кг)и преди няколко месеца почна да пишка често по малко в гащите.Заведох я при личната й лекарка.Тя изписа Седакс,от който получи алергия и проблема не се оправи.Изпрати ни при нефролог.Той изписа 2 АБ един след друг и след тях за 3 месеца Уростим.От април почнахме да се лекуваме,но след месец положението се влоши.Доктора каза,че е станал хроничен.Почнахме лечение с хомеопатични по 5 гранули 3 пъти на ден за 1 месец-Стафизагриа 9 CH,Дукамара 9 CH,Формика Руфа 5 CH,Меркуриус Коросивус 9 CH,Кантарис 9 CH и Колибацилинум 15 CH.Заедно с тях по 2 табл. по 2 пъти на ден Неоренал.От всичко това имаше подобрение след този един месец.Той ни посъветва да продължим с тях още месец,но от финансова гледна точка ми дойде нагоре и намалих дозите.Август цистита рецидивира и се върнахме към АБ със Зинат,минахме и през Нелидиск и закърпихме положението.Сега тя отново е с болки ниско долу ,неприятна на мириз урина и напикаване.Направих и изследване на урината-албумин +,а седимент-масово Levco 5-6 E.bact.Изписаха ни поредния АБ Панцеф.
Една позната ми каза да й давам червени боровинки плод.Намерих ги,но само те не помагат.Какво да правя?
Публикувано изображение

#2 Марчето

Марчето

ШОКОЛАДОХОЛИК

• Потребител
  • PipPipPipPip
  • 2883 Мнения:
  • Мястопловдив :)

Публикувано 11 November 2011 - 05:38 PM

Като начало пуснете една стерилна урина с антибиограма.За да се изолира точно бактерията ,която я има в седимента.Иначе всяко пиене на АБ за цистит е безсмислено.Може също така да направите една ехография на бъбреци и жлъчен мехур.
Аз лично цял живот съм страдала от цистит. И сега си страдам.
За първи път го получих на 5 години и си го спомням много добре.
При мен симптомите се появят при : настинка , малко пиене на вода , стискане (ако ми се пикае и не мога в момента от стискането веднага започва парене).
Мен ако питате направете много обстойни прегледи на детето при нефролог !
Желая ви здраве и много късмет! Да се оправяте и повече никога да не ви сполетява това гадно заболяване! :bighug: :bighug: :bighug:
Публикувано изображение
Да бъдеш или да не бъдеш е решен въпрос.Какъв да бъдеш? -ето в какво е въпросът.

#3 ККостадинова

ККостадинова

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 12 November 2011 - 10:24 PM

Да направино е вече няколко пъти стерилна урина и тя си е оставала стерилна и също на ехограф е преглеждана.Нефролога каза,че са й чисти бъбриците и проблема изцяло е в пикучния й мехур.
Публикувано изображение

#4 daniela84

daniela84

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 77 Мнения:

Публикувано 17 November 2011 - 11:05 AM

Аз лично страдам от хроничен цистит и знам колко е болезнено и дискомфортно за възрастен човек, а пък да не говорим за малко детенце :( Страшно неприятно наистина, единственото което от личен опит мога да препоръчам е лекарство за профилактика, което аз пия и да чукна на дърво, скоро не съм се оплаквала от коварния цистит.Пише че е може да се пие за деца на 4 год възраст, вие вече сте на 4, така че може би е ок да го пробвате http://apteka.framar... ... z1dx0rYzE0
Пожелавам оздравяване на душичката!

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни