Към съдържанието

Снимка

Проблеми с цикъла

• Влезте в профила си за да пишете
Няма други мнения в тази тема

#1 Lidia Angelova

Lidia Angelova

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 1 Мнения:

Публикувано 24 September 2011 - 10:06 AM

Здравейте. На 38 години съм. От около 4-5 години започнах да имам проблеми с цикъла. Идва, когато се сети, продължава пак така. Ходих на 3 ма различни гинеколози, правих си най-разнообразни хормонални изслидвания. Една доцентка от инвитро клиника ми каза, че нивото на Инхибин Б и на другите хормони е такова, че нямам овулация и не мога да забременея. Аз и не искам и затова не се пазим със съпруга ми. Не искам деца / имам си едно / искам да имам нормален цикъл както повечето жени на моята възраст. След дълги изследвания стигнахме до варианта Дуфастон от 16 до 25 ден от цикъла 2 пъти по 2 таблетки. Първите 3 месеца нямаше проблеми. Идваше ми на 30-35 ден. Но 4 ия и 5 ия месец на 13 - 14 ден когато би трябвало да ми е овулацията по принцип се получаваше едно кървене, което продължава ден два. Гинеколожката ми каза, че стига да не ми пречи, че ще кървя нямало проблем. Преглежда ме и на ехограф. Ако пък ме притеснявало това можело да увеличим дозата на хормона, но ме посъветва, че според нея било излишно заради ден два зацапване да се пият двойно повече хормони от сега. Има логика и се съгласих. Сега на 13 септември ми дойде поредния цикъл. До 16 - ти всичко беше нормално. На 17 сутринта започна много обилно кървене, придружено с изхвърлянето на съсиреци. Нощем ставам по 2 пъти да се сменям, като единия задължително съм изцапала чаршафа. Кръвта е тъмна, нормална, не е ярка, за което съм чувала, че не е добре. Онзи ден в сряда отидох на преглед, защото това ми беше 10 ия ден на кървенето. След прегледа ми беше изписан Dicynone от 500 мг, Калциум Фосфо С и вит. С. Първото и второто трябва да ги пия 3 пъти по едно. Пия вече 3 дена, но не виждам промяна в състоянието си. А от тези лекарства имам и едно чувство на гадене и отпадналост. Моля, кажете какво друго да правя или какво да пия.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни