Към съдържанието

Снимка

Проблеми със ставите

• Влезте в профила си за да пишете
2 отговора на тази тема

#1 miglena78

miglena78

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 26 July 2011 - 08:24 AM

Здравейте др.Михайлов.
В момента съм на 33, а още от ученичка започнаха да ме наболяват първо едното, после и другото коляно. Ходила съм при ревматолог и ортпеди все известни имена, твърдяха че имам някаква ципа в подколянната става, която ми създава проблема и решение няма. Преди 7-8 години последно бях в клиника по ревматология и изследванията показаха, че нищо ми няма. На въпроса ми "защо тогава ме боли" отговора беше "не знам".
С течение на годините обаче започнаха да ме болят и раменете и лактите.През последните месеци ме боли и гърба, макар че може би там е неврологично, някакъв проблем с нерв , следствие от силен стрес.
Всички стави по мен хрупат и пукат.
Сега болка имам постоянно, вече почти свиках с нея, но при промяна на времето , а и не само имам много силна болка в определени движения - със сигурност при ставане от седнало положение, при определени движения на ръцете, ставите на коленете и рамене ми "хрупат" стряскащо , започна да ме наболява и в тазовата става при ставане след дълго седяне, не мога да стана от седнало положение без да се подпирам с ръцете (може би затова и раменете започнаха да ме болят).
След като обходих преди години много лекари,а подобрение и съвет не получих се ядосах и спрях да ходя.
Сега обаче се чувствам малко по малко все по -зле и започнах да чета в интернет. Мисля, че имам всички симптоми на Артроза и звучи доста стресиращо .
Бихте ли ме посъветвали какво мога да направя, за да забавя процеса? Дали мога да си помогна с хомеопатия или билки. Установих, че е добре да отслабна, последната година стигнах до 70кг, висока съм 171 см. Нямам много време за спорт, но все пак ще положа усилия да подновя спортуването . Иначе не съм спряла да се движа, обичам да ходя в планината и ходя, макар че там билката в коленете се засилва неимоверно, особено при слизане. Според това, което прочетох би могло да ми помогне и детоксикацията, макар че съм пробвала един път и не успях да издържа. Мога отново да отида на изледване, но ако преди 7 години всичко е било "наред", а пак ме болеше подобно какво ли ще покаже сега ?
Надявам се да имате време за съвет.
Благодаря предварително!

#2 Nelie

Nelie

Смела детокси-мама

• Модератор
  • 2492 Мнения:
  • МястоВарна

Публикувано 26 July 2011 - 12:00 PM

Здравей,
надявам се д-р Михайлов да ти отговори скоро, но до тогава мога само да ти кажа, че идеята за детоксикация е много добра. Само че в твоя случай ми се струва, че трябва поредица от детоксикации. Не се отказвай, не мисли, че не можеш да издържиш! Моята дъщеря издържа на 8 години, дъщерята на Мама Зори - на 6 или 7, а дъщерята на Маги - на 2 и половина!!! Просто започни да го правиш.
Успех!
"Когато всички мислят еднакво, никой не мисли достатъчно." Уолтър Липман
Съдбата ни поставя в една и съща ситуация отново и отново, докато извлечем знанието за живота, която тя ни носи.
Елате с мен на йога, ако сте от Варна!

#3 miglena78

miglena78

Новороден любопитко

• Потребител
  • Pip
  • 2 Мнения:

Публикувано 26 July 2011 - 12:25 PM

Благодаря ти! Чудя се дали да не отида отново на изследвания, но вече няколко пъти само ми прибраха парите и нищо ...дори не помня вече какво точно ми изследваха, но ми правиха някакви посявки за артрит, в клиниката по ревматология не помня какво беше точно ...

А за детоксикацията, според този календар http://lunaf.com/bul... ... ndar-2011/ сега трябва да започна на 11 август (2 дни преди пълнолуние, което сега е на 13.08. ) и да се захранвам на 14.08. ли ?
Честно като чета какво е артроза намирам всички мои симптоми, а там се говори за разрушен хрущял, който не може да се възстанови ... не знам как детоксикацията може да ми помогне ...дано ...да не говорим, че не мога сама да си поставям диагнози ... просто не вярвам на Конвенционалната медицина в този случай вече...

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни